واقعه شهر لیمبورگ آلمان؛ حمله تروریستی یا تصادف رانندگی؟ | DW | 08.10.2019

16/07/1398 03:15 ب.ظ

در نگاه نخست همه چیز حکایت از یک تصادف رانندگی دارد. اکنون درباره انگیزه تروریستی این واقعه گمانه‌زنی می‌شود. این پرسش مطرح است که آیا راننده سوری این کامیون عامدانه تصادف شدید با خودروهای دیگر را باعث شده است؟

در نگاه نخست همه چیز حکایت از یک تصادف رانندگی دارد. اکنون درباره انگیزه تروریستی این واقعه گمانه‌زنی می‌شود. این پرسش مطرح است که آیا راننده سوری این کامیون عامدانه تصادف شدید با خودروهای دیگر را باعث شده است؟ پلیس پس از تفتیش دو واحد مسکونی موفق به کشف یک کارت حافظه یو‌اس بی (مموری استیک) و تلفن دستی راننده کامیون شده است. تحقیقات پیرامون این واقعه همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری آلمان به نقل از محافل امنیتی این کشور خبر داده که راننده این کامیون یک شهروند سوری و متولد سال ۱۹۸۷ است که از سال ۲۰۱۵ در آلمان زندگی می‌کند. او از حق اقامت محدود برخوردار بوده است. آخرین گزارش منتشر شده پیرامون این فرد حکایت از آن دارد که اجازه اقامت این فرد سوری روز اول اکتبر به پایان رسیده و او از حق اقامت در آلمان برخوردار نبوده است.

حمله تروریستی به بازار کریسمس برلین در دسامبر سال ۲۰۱۶ با یک کامیون که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر و مجروح شدن ۶۰ نفر شده بود، به گمانه‌زنی پیرامون انگیزه راننده کامیون در شهر لیمبورگ دامن زده است.آلکساندر بادله، دادستان عمومی شهر فرانکفورت روز سه‌شنبه هشتم اکتبر گفت که تحقیقات همچنان ادامه دارد و از این رو اعلام موضع صریح درباره انگیزه راننده این کامیون ممکن نیست.

این در حالی است که گفته می‌شود، دادستانی ایالت هسن روز سه‌شنبه با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی، توضیحات بیشتری پیرامون واقعه لیمبورگ اعلام خواهد کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آیا اگر در حین ماموریت تصادف شود حادثه در محل کار محسوب می‌شود؟

عراق: عواملی پلید در ناآرامی‌های اخیر دخیل هستند/درباره این عوامل تحقیق می‌کنیمسخنگوی وزارت کشور عراق: یک سری دستهای پلید در حمله به معترضان در کار هستند. تحقیقات درباره عوامل پشت هدف گرفتن تظاهرکنندگان شروع شده است

ورود هفت زن اماراتی به شورای ملی فدرال این کشوردر اتفاقی نادر، رای‌دهندگان اماراتی در جریان انتخابات مربوط به تعیین اعضای شورای ملی فدرال این کشور باعث راهیابی هفت زن به این شورا شدند.

این جام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس است/ نامه‌ای که امضا کرده‌ام را منتشر کنند/ 10 هزار دلار از پول بیت المال خرج حضور در سوئیس شدهرییس سابق هیات مدیره استقلال این جام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس است/ نامه‌ای که امضا کرده‌ام را منتشر کنند/ 10 هزار دلار از پول بیت المال خرج حضور در سوئیس شده

آرامش نسبی در شهرک صدر بغداد؛ نخست وزیر عراق دستور داد پلیس جایگزین نیروی نظامی در این منطقه شودآرامش نسبی در شهرک صدر بغداد؛ نخست وزیر عراق دستور داد پلیس جایگزین نیروی نظامی در این منطقه شود خبرگزاری آسوشیتدپرس ۱۵ مهر ماه و در گزارشی اعلام کرد این دستور نخست وزیر پس از یک هفته ناآرامی، که بیش از یکصد کشته و هزاران زخمی در پی داشت، صادر شده است. آمار شلوغی فرانسه رو هم بزن بدبختا هنوز دارن داد میزنند In civilized country the government resigns under the people’s demands initiated by corruption; unemployment, mismanagement and so on. Here the puppet regime of Iraq promises to deal with all these corruptions in FUTURE not addressing over 120 youth being gunned down in streets

خطر قدرت‌گیری مجدد داعش در اثر حمله ترکیه به سوریه جدی است | DW | 08.10.2019نیروهای دموکراتیک سوریه قدرت‌گیری داعش را یکی از پیامدهای عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌دانند. برخی از تحلیلگران بر این باورند که حمله ترکیه به کردها در شمال سوریه به مبارزه علیه 'دولت اسلامی' (داعش) آسیب می‌زند.

واقعه غروب دوشنبه ۱۵ مهر (هفتم اکتبر) در شهر لیمبورگ، واقع در ایالت هسن آلمان روی داد. فردی پس از سرقت یک کامیون باعث تصادفی شدید می‌شود؛ تصادفی که بنا بر اظهارات پلیس باعث مجروح شدن ۹ نفر و از جمله راننده این کامیون شده است.

پلیس پس از تفتیش دو واحد مسکونی موفق به کشف یک کارت حافظه یو‌اس بی (مموری استیک) و تلفن دستی راننده کامیون شده است.

تحقیقات پیرامون این واقعه همچنان ادامه دارد. خبرگزاری آلمان به نقل از محافل امنیتی این کشور خبر داده که راننده این کامیون یک شهروند سوری و متولد سال ۱۹۸۷ است که از سال ۲۰۱۵ در آلمان زندگی می‌کند. او از حق اقامت محدود برخوردار بوده است. آخرین گزارش منتشر شده پیرامون این فرد حکایت از آن دارد که اجازه اقامت این فرد سوری روز اول اکتبر به پایان رسیده و او از حق اقامت در آلمان برخوردار نبوده است.

حمله تروریستی به بازار کریسمس برلین در دسامبر سال ۲۰۱۶ با یک کامیون که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر و مجروح شدن ۶۰ نفر شده بود، به گمانه‌زنی پیرامون انگیزه راننده کامیون در شهر لیمبورگ دامن زده است.آلکساندر بادله، دادستان عمومی شهر فرانکفورت روز سه‌شنبه هشتم اکتبر گفت که تحقیقات همچنان ادامه دارد و از این رو اعلام موضع صریح درباره انگیزه راننده این کامیون ممکن نیست.

این در حالی است که گفته می‌شود، دادستانی ایالت هسن روز سه‌شنبه با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی، توضیحات بیشتری پیرامون واقعه لیمبورگ اعلام خواهد کرد.

شماری از رسانه‌های آلمان با رجوع به اظهارات مسئولان امنیتی این کشور واقعه شهر لیمبورگ را یک حمله تروریستی ارزیابی کرده‌اند. موضوعی که هنوز مورد تایید واقع نشده است.

هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان در حاشیه نشست وزیران کشور اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت: «از آنجا که تحقیقات ادامه دارد، در این لحظه برای من ممکن نیست که درباره این واقعه با صراحت ابراز نظر کنم.»

دادستانی عمومی آلمان برای تصمیم گیری پیرامون پرونده واقعه لیمبورگ با مسئولان جزایی ایالت هسن در تماس است. بدیهی است که هرگاه این واقعه نه یک تصادف رانندگی، بلکه یک اقدام تروریستی باشد، موضوع تفاوت کرده و بررسی آن برعهده دادستانی عمومی آلمان خواهد بود.راننده کامیون پس از تصادف شدید توسط ماموران دستگیر می‌شود. بر اساس اطلاعاتی که تا کنون منتشر شده، این فرد سوری‌رابطه‌ای با گروه‌های خشونتگرای سلفی‌ و یا جریان‌های افراطی نداشته است.

او تا لحظه تنظیم این گزارش درباره اتهام خود ابراز نظر نکرده است. روشن شده است که او کامیون را با اعمال قهر از چنگ راننده اصلی آن درآورده است.

راننده اصلی کامیون به خبرنگار روزنامه فرانکفورتر آلگماینه گفته است که پشت چراغ قرمز، این فرد او را با توسل به زور از کامیونش پیاده کرده و کامیون را به سرقت برده است.

گفته می‌شود که راننده سوری که در اثر تصادف شدید مجروح شده بود، در زمانی که رهگذران در حال انجام کمک‌های اولیه برای او بوده‌اند، چندین بار با صدای بلند کلمه"الله" را به زبان آورده است.