واقعیت‌هایی از داخل ایران| گرانی قیمت ماهی در ایران

10/07/1398 11:30 ب.ظ

واقعیت‌هایی از داخل ایران| پرستاران در پی عدم پرداخت معوقات آنان با مشکلات خانوادگی روبرو هستند عضو نظام پرستاری دزفول گفت: یکی از مهمترین مشکلات پرستاران عدم پرداخت به موقع معوقات آنان است زیرا باعث ایجاد مشکلات معیشتی و خانوادگی در بین پرستاران شده است.

مشکلات معیشتی اجازه بازنشستگی را به سالمندان نمی‌دهد بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سال ۱۳۹۷ از کل جمعیت ایران ۹.۷ درصد جمعیت را سالمندان به خود اختصاص داده‌اند. نرخ مشارکت اقتصادی سالمندان ۱۶.

۶ درصد است که این نرخ برای مردان و زنان سالمند به ترتیب ۲۹.۴ درصد و ۰.۴ درصد است. نرخ بیکاری سالمندان ۲.۳ درصد است که این نرخ برای مردان و زنان سالمند به ترتیب ۲.۳۶ درصد و ۰.۷ درصد است. تحلیل این اعداد و ارقام مشخص می‌کند که در ایران بیش از یک میلیون سالمند یا کار می‌کنند یا دنبال کار می‌گردند.

یک کارشناس روابط کار می‌گوید: مشخص است که حقوق بازنشستگی کفاف زندگی افراد را نمی‌دهد. بازنشستگان در ایران اغلب کمتر از دو میلیون تومان دریافتی دارند. آن‌طور که بررسی‌ها و مشاهدات ما نشان می‌دهد تعداد سالمندانی که کار می‌کنند بسیار بیشتر از این رقم است، ضمن اینکه نباید از یک گروه سنی شاغل در ایران هم غافل شد. افرادی هستند که در سن ۵۰ یا پنجاه و چند سالگی بازنشسته می‌شوند. آنها سالمند نیستند اما بازنشسته هستند و اکثر آنها کار می‌کنند و در این بین وضعیت افرادی که حق بیمه نپرداخته و بازنشسته نشده‌اند، بدتر است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روند متلاشی شدن بنیان خانواده های ایرانی,از اهداف جمهوری اسلامیست,که روند ان در حال اجراست. واقعیتهای درون خود را گزارش کن رسانه ئ دروغگو . ایران_مقتدر در شرایط فعلی فقط نظامیان، کارمندان بانک، ارگانهایی که وابستگی مستقیم به حکومت دارند و تنها فایده وجودشان بقای رژیم است حقوقشان به موقع و تمام و کمال پرداخت می شود.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۳۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۳۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۳۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در ایراناز بین نرفتن بردن

واقعیت‌هایی از داخل ایران| گرانی قیمت ماهی در ایرانبخاطر اين است كه ارزش پول ايران چهل درصد افزايش يافته طبق فرمايش جناب رئيس جمهور . اره هست ساندویچ فلافل ۴۵۰۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| گرانی قیمت ماهی در ایران

'بیش از ۱۷۰۰ لوح هخامنشی به ایران برگردانده شد'وزارت خارجه ایران می گوید بیش از ۱۷۰۰ لوح هخامنشی که برای چند دهه طولانی در اختیار دانشگاه شیکاگو بود به ایران بازگردانده شده است. اینها بخشی از حدود ۳۰ هزار لوح است که دانشگاه شیکاگو قصد بازگرداندن آنها به ایران را دارد.