واقعیت‌هایی از داخل ایران| نیروی انتظامی: کشف حجاب در خودرو جرم محسوب می‌شود

18/07/2019 09:58:00 ب.ظ

صدای آمریکا

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش فقر در نبرد تورم و یارانه نقدی در طول دوره پرداخت یارانه، به ‌واسطه وجود تورم بالا در مقاطع مختلف، ارزش واقعی و قدرت خرید یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی هر ایرانی به ارقام بسیار ناچیزی رسیده است.

افزایش فقر در نبرد تورم و یارانه نقدینتایج بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که پرداخت یارانه نقدی به خانوارهای ایرانی از سال ۸۹ تاکنون، فقط در دو سال نخست باعث کاهش فقر و بهبود ضریب جینی شده ولی در ادامه اثر گذاری این سیاست به‌ سرعت کاهش یافته به ‌طوری که سهم یارانه نقدی از سبد هزینه‌ای خانوارهای کم‌ درآمد به ‌شدت کاهش یافته و نه‌ تنها اثرات مثبت هدفمندی بر کاهش ضریب فقر در جامعه ناپدید شده بلکه بدون احتساب یارانه نقدی، وضعیت فقر در سال ۹۵ نسبت به آغاز اجرای طرح هدفمندی بدتر نیز شده است.

در طول دوره پرداخت یارانه، به ‌واسطه وجود تورم بالا در مقاطع مختلف، ارزش واقعی و قدرت خرید یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی هر ایرانی به ارقام بسیار ناچیزی رسیده است. محاسبات مقدماتی نشان می‌دهد، قدرت خرید یارانه در سال ۹۵ حدود ۱۳هزار تومان، در سال ۹۷ حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و در سال‌جاری هشت هزار تومان است و برای برابر ماندن قدرت خرید یارانه سال ۸۹، باید رقم یارانه نقدی در سال ۹۸ به حوالی ۲۶۰ هزار تومان افزایش می‌یافت تا اثرات مساعد آن بر کاهش فقر و بهبود ضریب جینی حفظ می‌شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش ۱۴۰۰ تومانی قیمت مرغ تصویب شد

به دوستی ایمیل کنید افزایش فقر در نبرد تورم و یارانه نقدی نتایج بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که پرداخت یارانه نقدی به خانوارهای ایرانی از سال ۸۹ تاکنون، فقط در دو سال نخست باعث کاهش فقر و بهبود ضریب جینی شده ولی در ادامه اثر گذاری این سیاست به‌ سرعت کاهش یافته به ‌طوری که سهم یارانه نقدی از سبد هزینه‌ای خانوارهای کم‌ درآمد به ‌شدت کاهش یافته و نه‌ تنها اثرات مثبت هدفمندی بر کاهش ضریب فقر در جامعه ناپدید شده بلکه بدون احتساب یارانه نقدی، وضعیت فقر در سال ۹۵ نسبت به آغاز اجرای طرح هدفمندی بدتر نیز شده است.به دوستی ایمیل کنید مالیات، کفش تبریز را گران کرد رئیس انجمن صادرکنندگان چرم استان آذربایجان شرقی و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز گفت: مالیات بر ارزش افزوده موجب افزایش مشکلات فعالان حوزه چرم و کفش شده است، این قانون در ایستگاه‌های مختلف تولید موجب افزایش قیمت می‌شود به نحوی که افزایش قیمت‌ها در نهایت تا ۳۰ درصد هم می‌رسد.به دوستی ایمیل کنید مالیات، کفش تبریز را گران کرد رئیس انجمن صادرکنندگان چرم استان آذربایجان شرقی و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز گفت: مالیات بر ارزش افزوده موجب افزایش مشکلات فعالان حوزه چرم و کفش شده است، این قانون در ایستگاه‌های مختلف تولید موجب افزایش قیمت می‌شود به نحوی که افزایش قیمت‌ها در نهایت تا ۳۰ درصد هم می‌رسد.به دوستی ایمیل کنید مالیات، کفش تبریز را گران کرد رئیس انجمن صادرکنندگان چرم استان آذربایجان شرقی و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز گفت: مالیات بر ارزش افزوده موجب افزایش مشکلات فعالان حوزه چرم و کفش شده است، این قانون در ایستگاه‌های مختلف تولید موجب افزایش قیمت می‌شود به نحوی که افزایش قیمت‌ها در نهایت تا ۳۰ درصد هم می‌رسد.

در طول دوره پرداخت یارانه، به ‌واسطه وجود تورم بالا در مقاطع مختلف، ارزش واقعی و قدرت خرید یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی هر ایرانی به ارقام بسیار ناچیزی رسیده است. محاسبات مقدماتی نشان می‌دهد، قدرت خرید یارانه در سال ۹۵ حدود ۱۳هزار تومان، در سال ۹۷ حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و در سال‌جاری هشت هزار تومان است و برای برابر ماندن قدرت خرید یارانه سال ۸۹، باید رقم یارانه نقدی در سال ۹۸ به حوالی ۲۶۰ هزار تومان افزایش می‌یافت تا اثرات مساعد آن بر کاهش فقر و بهبود ضریب جینی حفظ می‌شد. وی افزود: تولید‌کننده و لایه‌های تولید در مراحل مختلف ۹ درصد مالیات پرداخت می‌‌کنند و جالب این‌که ۷۰ درصد از مواد شیمیایی مورد نیاز در این صنعت هم از خارج تهیه می‌شود که باید مالیات آنها همان ابتدا پرداخت شود. منبع: روزنامه همشهری . رئیس انجمن کفش تبریز نیز با انتقاد از اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌گوید: با اجرای این قانون بسیاری از مشاغل در صنعت چرم تبریز حذف شدند.