واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند

25/04/1398 10:19:00 ب.ظ

صدای آمریکا

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند مسئول کمیسیون‌های اتاق تعاون ایران گفت: ۴۲ درصد افراد فعال جامعه یا بیکار هستند یا اشتغال ناقص دارند که این آمار نشان می‌دهد به طور بهره‌ور از نیروی کار استفاده نشده است.

مالیات، کفش تبریز را گران کردرئیس انجمن صادرکنندگان چرم استان آذربایجان شرقی و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز گفت: مالیات بر ارزش افزوده موجب افزایش مشکلات فعالان حوزه چرم و کفش شده است، این قانون در ایستگاه‌های مختلف تولید موجب افزایش قیمت می‌شود به نحوی که افزایش قیمت‌ها در نهایت تا ۳۰ درصد هم می‌رسد. ضربه‌ای که مالیات بر ارزش افزوده وارد کرده، بیشتر از قاچاق است.

وی افزود: تولید‌کننده و لایه‌های تولید در مراحل مختلف ۹ درصد مالیات پرداخت می‌‌کنند و جالب این‌که ۷۰ درصد از مواد شیمیایی مورد نیاز در این صنعت هم از خارج تهیه می‌شود که باید مالیات آنها همان ابتدا پرداخت شود.رئیس انجمن کفش تبریز نیز با انتقاد از اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌گوید: با اجرای این قانون بسیاری از مشاغل در صنعت چرم تبریز حذف شدند. از سوی دیگر، تولیدکنندگان بزرگ جای خود را به کارگاه‌های کوچک با کارکنان کمتر از ۵۰ نفر داده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

خبرگزاری تسنیم

اشتباه فنی تیم تحقیقاتی همراه اول مسبب پیام زلزله ▪️همراه اول: از مشترکین عذرخواهی می‌کنیم 🔹معاون سازمان پدافند غیرعامل: واحد تحقیقات و توسعه شرکت همراه اول درحال ارزیابی و تست یک سامانه بوده است که براثر خطای انسانی به جای ارسال برای ده گوشی تست برای تمامی افراد ارسال شده است. 🔹مدیر کل ارتباطات همراه اول: هیچ‌گونه هک و نفوذی در شبکه اتفاق نیوفتاده، این اتفاق حاصل خطای تیم تحقیقاتی است. از مشترکین خود عذرخواهی می‌کنیم. 🔹معاون وزیر کشور: تیم تحقیقاتی همراه اول در حال تست خدمات جدید بودند که اشتباها به جای گروه خودشان، برای مردم پیام زلزله ارسال کردند. @TasnimNews ادامه مطلب >>

فروش منطقه‌ای رنو بعد از خروج از ایران کاهش یافتشرکت خودروسازی رنوی فرانسه در گزارشی تازه از کاهش فروش محصولات خود در شش ماه اول سال جاری میلادی خبر داده است. این گزارش ، به کاهش حدودا ۲۸ درصدی فروش این خودروساز در مناطق خاورمیانه، هند و آفریقا اشاره کرده که یکی از دلایل اصلی آن خروج رنو از ایران در پی تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران بوده است.

با وجود ادعاهای حمایت مسکو از تهران، شواهدی از خرید نفت ایران توسط روسیه دیده نمی‌شودبا وجود ادعاهای حمایت مسکو از تهران، شواهدی از خرید نفت ایران توسط روسیه دیده نمی‌شود وزیر انرژی روسیه، نواک، پیشتر تلاش کرده است تا اینطور نشان دهد که توافق «نفت در برابر کالا» اجرا می شود اما سندی برای این ادعا نشان نداده است.

تا ورود زنان آزاد نشود، مردها هم پشت در ورزشگاه‌ها خواهند ماند

کاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در شش ماهه گذشتهکاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در شش ماهه گذشته آمار گمرکی نشان داد که واردات نفت کره جنوبی از ایران در نیمه اول سال میلادی جاری ۳۶.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت.

ترکیب نیمی از حقوقدانان شورای نگهبان در ایران تغییر کردیک روز پس از انتصاب سه عضو فقیه شورای نگهبان از سوی آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی از میان چهار نامزدی که قوه قضائیه معرفی کرده بود، به سه عضو حقوقدان این شورا رای داده است.

انتقاد اتاق بازرگانی تهران از نحوه پرداخت یارانه در ایرانرئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر سهم یک میلیون تومانی (84 دلار) هر ایرانی از یارانه‌های پرداختی در این کشور، نسبت به نحوه پرداخت آن به دهک‌های مختلف مردم انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی

به دوستی ایمیل کنید مالیات، کفش تبریز را گران کرد رئیس انجمن صادرکنندگان چرم استان آذربایجان شرقی و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز گفت: مالیات بر ارزش افزوده موجب افزایش مشکلات فعالان حوزه چرم و کفش شده است، این قانون در ایستگاه‌های مختلف تولید موجب افزایش قیمت می‌شود به نحوی که افزایش قیمت‌ها در نهایت تا ۳۰ درصد هم می‌رسد.رنوی فرانسه در نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی در ایران ۷۷۶۹۸ خودرو فروخته بود کاهش فروش در ایران رنو در حالی از کاهش فروش محصولات خود در منطقه خاورمیانه، هند و آفریقا در نیمه اول سال خبر داده که خودروهای فرانسوی در ایران از محبوبیت خاصی برخوردارند.سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ایران ۱۹:۱۵ سرخط خبرها تیر ۲۵, ۱۳۹۸ بخش انگلیسی صدای آمریکا - با اظهارات کارشناسان انرژی روسیه که می‌گویند مسکو اخیرا نفتی از ایران خریداری نکرده است، به نظر می‌رسد تلاش مسکو برای نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران شکست خورده است.فدراسیون فوتبال ایران و شورای امنیت ملی، از ماه قبل پشت درهای بسته، کمی دور از چشم‌ها و گوش‌ها، وارد شور شده‌اند.

ضربه‌ای که مالیات بر ارزش افزوده وارد کرده، بیشتر از قاچاق است. وی افزود: تولید‌کننده و لایه‌های تولید در مراحل مختلف ۹ درصد مالیات پرداخت می‌‌کنند و جالب این‌که ۷۰ درصد از مواد شیمیایی مورد نیاز در این صنعت هم از خارج تهیه می‌شود که باید مالیات آنها همان ابتدا پرداخت شود. اما یک سال پس از آن، این شرکت فرانسوی که پیش‌تر گفته بود بازار ایران را ترک نخواهد کرد، در پی بازگشت تحریم‌های آمریکا، فعالیتش را در ایران متوقف کرد. رئیس انجمن کفش تبریز نیز با انتقاد از اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌گوید: با اجرای این قانون بسیاری از مشاغل در صنعت چرم تبریز حذف شدند. اما رسانه‌های ایران گزارش داده بودند که تنها نیمی از پول دریافتی برای واردات تولیدات روسیه هزینه خواهد شد. از سوی دیگر، تولیدکنندگان بزرگ جای خود را به کارگاه‌های کوچک با کارکنان کمتر از ۵۰ نفر داده‌اند. دو سال پیش این خودروساز با فروش بیش از ۶۸ هزار خودرو در بازار ایران در نیمه اول سال ، فروش محصولاتش در این بازار دو برابر شد. وی افزود: برخی توافق‌های قبلی و کنسرسیوم‌های حمایتی از صادرات کفش تبریز هم ملغی شده‌اند و تولیدکنندگان و فروشندگان قادر به ادامه فعالیت سودده اقتصادی نیستند.» آن‌چه به چشم می‌زد، احتمال نگرانی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از تکرار اتفافات فینال جام حذفی بود.

منبع: روزنامه همشهری . حق نشر عکس AFP Image caption شرکت خودروسازی پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن سابق) درگزارشی دیروز اعلام کرد که فروش محصولاتش در نیمه اول سال در منطقه خاورمیانه و آفریقا بیش از ۶۸ درصد افت داشته گزارش تازه رنو یک روز پس از آن منتشر شده که شرکت خودروسازی پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن سابق) در گزارشی تازه اعلام کرد که فروش محصولاتش در نیمه اول سال جاری میلادی (ژانویه-ژوئیه) به یک میلیون و ۹۰۰ هزار خودرو رسیده است. روسیه مذاکرات برای احیای این برنامه را با ایران در فوریه ۲۰۱۷ آغاز کرد.