واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۲ درصد جمعیت فعال ایران بیکارند یا اشتغال ناقص دارند مسئول کمیسیون‌های اتاق تعاون ایران گفت: ۴۲ درصد افراد فعال جامعه یا بیکار هستند یا اشتغال ناقص دارند که این آمار نشان می‌دهد به طور بهره‌ور از نیروی کار استفاده نشده است.

رئیس انجمن صادرکنندگان چرم استان آذربایجان شرقی و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز گفت: مالیات بر ارزش افزوده موجب افزایش مشکلات فعالان حوزه چرم و کفش شده است، این قانون در ایستگاه‌های مختلف تولید موجب افزایش قیمت می‌شود به نحوی که افزایش قیمت‌ها در نهایت تا ۳۰ درصد هم می‌رسد. ضربه‌ای که مالیات بر ارزش افزوده وارد کرده، بیشتر از قاچاق است.

وی افزود: تولید‌کننده و لایه‌های تولید در مراحل مختلف ۹ درصد مالیات پرداخت می‌‌کنند و جالب این‌که ۷۰ درصد از مواد شیمیایی مورد نیاز در این صنعت هم از خارج تهیه می‌شود که باید مالیات آنها همان ابتدا پرداخت شود. رئیس انجمن کفش تبریز نیز با انتقاد از اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌گوید: با اجرای این قانون بسیاری از مشاغل در صنعت چرم تبریز حذف شدند. از سوی دیگر، تولیدکنندگان بزرگ جای خود را به کارگاه‌های کوچک با کارکنان کمتر از ۵۰ نفر داده‌اند.

وی افزود: برخی توافق‌های قبلی و کنسرسیوم‌های حمایتی از صادرات کفش تبریز هم ملغی شده‌اند و تولیدکنندگان و فروشندگان قادر به ادامه فعالیت سودده اقتصادی نیستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فروش منطقه‌ای رنو بعد از خروج از ایران کاهش یافتشرکت خودروسازی رنوی فرانسه در گزارشی تازه از کاهش فروش محصولات خود در شش ماه اول سال جاری میلادی خبر داده است. این گزارش ، به کاهش حدودا ۲۸ درصدی فروش این خودروساز در مناطق خاورمیانه، هند و آفریقا اشاره کرده که یکی از دلایل اصلی آن خروج رنو از ایران در پی تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

با وجود ادعاهای حمایت مسکو از تهران، شواهدی از خرید نفت ایران توسط روسیه دیده نمی‌شودبا وجود ادعاهای حمایت مسکو از تهران، شواهدی از خرید نفت ایران توسط روسیه دیده نمی‌شود وزیر انرژی روسیه، نواک، پیشتر تلاش کرده است تا اینطور نشان دهد که توافق «نفت در برابر کالا» اجرا می شود اما سندی برای این ادعا نشان نداده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تا ورود زنان آزاد نشود، مردها هم پشت در ورزشگاه‌ها خواهند ماند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در شش ماهه گذشتهکاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در شش ماهه گذشته آمار گمرکی نشان داد که واردات نفت کره جنوبی از ایران در نیمه اول سال میلادی جاری ۳۶.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترکیب نیمی از حقوقدانان شورای نگهبان در ایران تغییر کردیک روز پس از انتصاب سه عضو فقیه شورای نگهبان از سوی آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی از میان چهار نامزدی که قوه قضائیه معرفی کرده بود، به سه عضو حقوقدان این شورا رای داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد اتاق بازرگانی تهران از نحوه پرداخت یارانه در ایرانرئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر سهم یک میلیون تومانی (84 دلار) هر ایرانی از یارانه‌های پرداختی در این کشور، نسبت به نحوه پرداخت آن به دهک‌های مختلف مردم انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »