واقعیت‌هایی از داخل ایران| پیاز و سیب‌زمینی در بهار امسال ۵۰۰ درصد گران شد

23/05/1398 08:50:00 ب.ظ

واقعیت‌هایی از داخل ایران| روند معکوس واردات پرده و کاهش ۸۵ درصدی خرید پرده بازار پارچه فروش‌های مولوی با تغییر الگوی خرید مردم مواجه شده است. بازاریان می‌گویند حالا بازار پرده با جهش قیمت‌ها چیزی حدود ٨٠ تا ۸۵ ‌درصد مشتریان خود را از دست داده است.

پیاز و سیب‌زمینی در بهار امسال ۵۰۰ درصد گران شد در سه ماه اول امسال قیمت سیب‌زمینی و پیاز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

آخرین گزارش مرکز آمار در رابطه با متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی در بهار سال جاری نشان می‌دهد که پیاز، سیب‌زمینی و گوجه فرنگی بیشترین افزایش قیمت را نسبت به بهار سال قبل داشته است؛ به طوریکه متوسط قیمت سیب زمینی حدود ۳۶۱۲، پیاز ٣٧١٣ و گوجه فرنگی ٢٢٢۴ تومان بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵۲۷.۹ درصد، ۵٣٩.٢ درصد و ٢٢١.۶ درصد افزایش داشته‌اند.

در بخش غلات نیز متوسط قیمت گندم ١٧٢١ تومان و متوسط قیمت جو ١٧٨۵ تومان بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣١.١ درصد و ۵۷.۵ درصد افزایش داشته‌اند. در حبوبات نیز متوسط قیمت نخود شش هزار تومان و عدس ۵۵۵۴ تومان بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۳.۸ درصد و ۲۵.۹ درصد گران شده است.

همچنین در بخش محصولات جالیزی، متوسط قیمت خربزه و خیار نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۵۷.۹ درصد و ٧٩.۵ درصد افزایش داشته‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

واقعیت‌هایی از داخل ایران| برنج ۲۵ درصد گران شدکشت دوم ندارین؟ ری استارت تنها راه نجات 🇺🇸 🦁☀️ کوروش_یعنی_ری_استارت_نابودگر_خرافات نه_رجوی_نه_پهلوی_عشقه_کتاب_مولوی آخوند_اگه_نفهمی_کوروش_میاد_میفهمی 100 برابر گران شدە،از کیسە برنج 10کیلوی کە 9500تومان قیمت داشتە،الان شدە110هزار تومان شدە!!!😵😱🤔

واقعیت‌هایی از داخل ایران| برنج ۲۵ درصد گران شدماله کیه، ؟مال مسئولین و آقا زادههاشونه

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه در ایرانتحریم های امریکا علیه ایران باعث میشه داروهای ضد سرطان به ایران فروخته نشه

واقعیت‌هایی از داخل ایران| پیاز و سیب‌زمینی در بهار امسال ۵۰۰ درصد گران شد