واعظی: پیشنهاد روسیه درباره برجام با ما هماهنگ نشده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

رئیس دفتر رئیس جمهور ایران گفت پیشنهاد وزیر امورخارجه روسیه درباره برجام به این معنا نیست که با ما هماهنگ شده است. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رئیس دفتر رئیس جمهور ایران گفت پیشنهاد وزیر امورخارجه روسیه درباره برجام به این معنا نیست که با ما هماهنگ شده است.محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور ایران امروز 10 مارس در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص پیشنهاد برجامی روز گذشته روسیه گفت: پیشنهاداتی که در خصوص برجام ارایه می‌شود به این معنا نیست که با ما هماهنگ شده است. این پیشنهادات در جهت هموار کردن راه است. قطعا اگر پیشنهادی نهایی شود اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در ادامه اظهار کرد: مسأله برجام و بعد تحریم‌های ایران یک موضوع جدی است هم ما و هم بسیاری از کشورهای دوست و 5+1 دنبال می‌کنند، اما لزوما آنچه بیان می‌شود دلیلی بر تایید سخنان آنها از سوی ما نیست. واعظی همچنین درباره مصوبات مربوط به الحاق ایران به FATF گفت: غیر از ما و کره شمالی بقیه کشورها چارچوب اولیه مربوط به پولشویی که ما هم علاقه‌مند به رعایت آن هستیم را انجام می‌دهند. ما این دو لایحه که در مجلس مصوب شده و مدت طولانی است که در مجمع باقی مانده به نفع مراودات بانکی نمی‌دانیم. اگر روابط بانکی نداشته باشیم باید از طریق صرافی‌ها انجام دهیم که همان بحث دلالی است که قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.

وی افزود: مجمع تصمیمی که در مورد FATF می‌گیرد را اعلام کند به چه دلیلی گرفته است. این خیلی بد می‌شود اگر در دولت بعد این لوایح تصویب شود همانطور که کسانی که در دولت قبل خودشان پیشنهاد دهنده این لوایح بودند الان به مخالفان این لوایح تبدیل شده‌اند . گفتنی است، روز گذشته سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای اماراتی خود با اشاره به وضعیت کنونی پیرامون توافق هسته‌ای اظهار داشت: از نظر ما برای حل و فصل این چالش، توسعه مراحل همگام، همزمان و مرحله به مرحله که باید توسط ایرانیان و ایالات متحده انجام شود، کاملاً امکانپذیر است چراکه اگر به بحث درباره اینکه چه کسی باید قدم اول را برای بازگشت به تعهدات خود (در برجام) بردارد، ادامه دهیم، مذاکرات ممکن است برای همیشه ادامه داشته باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاوروف: روسیه برای بازگشت آمریکا به برجام «نقشه راه» پیشنهاد کرده استسرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، روز چهارشنبه ۱۱ فروردین (۳۱ مارس) گفت ایالات متحده تمایل دارد که بار دیگر توافق اتمی با ایران را احیا کند و روسیه برای این منظور یک «نقشه راه» را پیشنهاد کرده است. غلط کرده نه_به_جمهوري_اسلامي گ ه خورد ،اونهم برای منافع خودش داره طرح میده،ایران شده تکه استیکی که هرکی از راه میرسه میخواد گاز بزنه و برای گاز زدنش دنبال شریک میگرده. نه_به_جمهوري_اسلامي
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گفتگوی سران آلمان، فرانسه و روسیه درباره برجام | DW | 31.03.2021سران آلمان، فرانسه و روسیه در یک نشست مجازی درباره حفظ و اجرای برجام توافق کردند. رهبران سه کشور درباره هماهنگی بر سر تلاش‌ها برای بازگرداندن ایران به تعهدات برجامی نیز رایزنی کردند. یه روحانی بینشون نیست! یه وقت به گناه نیافتن!؟ ریدم به این اروپای خائن و ملا دوست فقط به خاطر چین ..
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی سران آلمان، روسیه و فرانسه درباره حفظ برجامسران کشورهای آلمان، روسیه و فرانسه روز گذشته در یک ویدیو کنفرانس درباره موضوعات مختلفی از جمله حفظ توافق هسته‌ای گفت‌وگو کردند. دیگه نیازی به انتشار مفاد قرارداد نیست همینکه میگید چین اجازه نمیده منتشر کنیم برامون کافیه متوجه مفادش شدیم... نه_به_قرارداد_۲۵_ساله No2IRChinaTreaty نه_به_جمهوری_اسلامی صندوق رای رفراندم دیکتاتوری شما اینجاست 😏حسن آقای فریدون Rouhani_ir
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی روسیه و آمریکا در وین درباره احیای برجام و لغو تحریم‌های ایراننماینده روسیه در وین از دیدار و رایزنی دوجانبه هیئت این کشور با هیئت آمریکا در وین درباره احیای توافق هسته ای خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی سران آلمان، فرانسه و روسیه درباره برجامروسای جمهوری آلمان، فرانسه و روسیه، سه‌شنبه 30 مارس 2021، برای الزام مجدد و فوری ایران به تعهدات از اخبار پیداست کاملا بی نتیجه بوده است رایزنی نیست لاس زنی با اخوندهاست. با قرارداد ۲۵ ساله مگه آخوند دیگه حق تملک و اختیاری داره ؟ یک مشت رعیت مثل گذشته اشون ... اینها بازی با زمان ... مشغول مرگ نامداری شدین تا حواس اتون پرت شه ... ایران ، تموم شد ! الان ایرانی ها کاملا بی سرزمین هستن ! چه در داخل و چه در خارج ! این جواب پلیدی های ج.ا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »