واعظی: پیشنهاد روسیه درباره برجام با ما هماهنگ نشده است

10/03/2021 02:14:00 ب.ظ

#واعظی: پیشنهاد #روسیه درباره #برجام با ما هماهنگ نشده است

واعظی, روسیه

واعظی : پیشنهاد روسیه درباره برجام با ما هماهنگ نشده است

رئیس دفتر رئیس جمهور ایران گفت پیشنهاد وزیر امورخارجه روسیه درباره برجام به این معنا نیست که با ما هماهنگ شده است. - خبرگزاری آناتولی

10.03.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیمحمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور ایران امروز 10 مارس در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص پیشنهاد برجامی روز گذشته روسیه گفت: پیشنهاداتی که در خصوص برجام ارایه می‌شود به این معنا نیست که با ما هماهنگ شده است. این پیشنهادات در جهت هموار کردن راه است. قطعا اگر پیشنهادی نهایی شود اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در ادامه اظهار کرد: مسأله برجام و بعد تحریم‌های ایران یک موضوع جدی است هم ما و هم بسیاری از کشورهای دوست و 5+1 دنبال می‌کنند، اما لزوما آنچه بیان می‌شود دلیلی بر تایید سخنان آنها از سوی ما نیست.واعظی همچنین درباره مصوبات مربوط به الحاق ایران به FATF گفت: غیر از ما و کره شمالی بقیه کشورها چارچوب اولیه مربوط به پولشویی که ما هم علاقه‌مند به رعایت آن هستیم را انجام می‌دهند. ما این دو لایحه که در مجلس مصوب شده و مدت طولانی است که در مجمع باقی مانده به نفع مراودات بانکی نمی‌دانیم. اگر روابط بانکی نداشته باشیم باید از طریق صرافی‌ها انجام دهیم که همان بحث دلالی است که قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

لاوروف: روسیه برای بازگشت آمریکا به برجام «نقشه راه» پیشنهاد کرده استسرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه ، روز چهارشنبه ۱۱ فروردین (۳۱ مارس) گفت ایالات متحده تمایل دارد که بار دیگر توافق اتمی با ایران را احیا کند و روسیه برای این منظور یک «نقشه راه» را پیشنهاد کرده است. غلط کرده نه_به_جمهوري_اسلامي گ ه خورد ،اونهم برای منافع خودش داره طرح میده،ایران شده تکه استیکی که هرکی از راه میرسه میخواد گاز بزنه و برای گاز زدنش دنبال شریک میگرده. نه_به_جمهوري_اسلامي

گفتگوی سران آلمان، فرانسه و روسیه درباره برجام | DW | 31.03.2021سران آلمان، فرانسه و روسیه در یک نشست مجازی درباره حفظ و اجرای برجام توافق کردند. رهبران سه کشور درباره هماهنگی بر سر تلاش‌ها برای بازگرداندن ایران به تعهدات برجام ی نیز رایزنی کردند. یه روحانی بینشون نیست! یه وقت به گناه نیافتن!؟ ریدم به این اروپای خائن و ملا دوست فقط به خاطر چین ..

گفت‌وگوی سران آلمان، روسیه و فرانسه درباره حفظ برجامسران کشورهای آلمان، روسیه و فرانسه روز گذشته در یک ویدیو کنفرانس درباره موضوعات مختلفی از جمله حفظ توافق هسته‌ای گفت‌وگو کردند. دیگه نیازی به انتشار مفاد قرارداد نیست همینکه میگید چین اجازه نمیده منتشر کنیم برامون کافیه متوجه مفادش شدیم... نه_به_قرارداد_۲۵_ساله No2IRChinaTreaty نه_به_جمهوری_اسلامی صندوق رای رفراندم دیکتاتوری شما اینجاست 😏حسن آقای فریدون Rouhani_ir

رایزنی روسیه و آمریکا در وین درباره احیای برجام و لغو تحریم‌های ایراننماینده روسیه در وین از دیدار و رایزنی دوجانبه هیئت این کشور با هیئت آمریکا در وین درباره احیای توافق هسته ای خبر داد.

رایزنی سران آلمان، فرانسه و روسیه درباره برجامروسای جمهوری آلمان، فرانسه و روسیه ، سه‌شنبه 30 مارس 2021، برای الزام مجدد و فوری ایران به تعهدات از اخبار پیداست کاملا بی نتیجه بوده است رایزنی نیست لاس زنی با اخوندهاست. با قرارداد ۲۵ ساله مگه آخوند دیگه حق تملک و اختیاری داره ؟ یک مشت رعیت مثل گذشته اشون ... اینها بازی با زمان ... مشغول مرگ نامداری شدین تا حواس اتون پرت شه ... ایران ، تموم شد ! الان ایرانی ها کاملا بی سرزمین هستن ! چه در داخل و چه در خارج ! این جواب پلیدی های ج.ا

رئیس دفتر رئیس جمهور ایران گفت پیشنهاد وزیر امورخارجه روسیه درباره برجام به این معنا نیست که با ما هماهنگ شده است.آقای لاوروف که در جلسه اندیشکده والدای در مسکو حضور یافته بود گفت غرب اصرار دارد برجام را «با یک امتیاز» بازگرداند، از جمله با توافقاتی جدیدتر در زمینه ایجاد محدودیت‌های اضافی بر برنامه‌های موشکی ایران و تغییر سیاست‌های این کشور در منطقه.عکس از آرشیو آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز سه‌شنبه ۱۰ فروردین (۳۰ مارس) در یک نشست مجازی از جمله بر سر برجام و مسائل منطقه‌ای و جهانی تبادل نظر کردند.به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، دفتر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که او با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و ولادیمیر پوتین همتای روسی‌اش درباره وضعیت موجود در اوکراین، بلاروس، لیبی و سوریه در کنفرانسی ویدیویی گفت‌وگو کردند و در زمینه ایران هم توافق کردند که ''اقدامات و تلاش‌ها را به منظور بازگشت ایران به تعهدات بین‌المللی‌اش هماهنگ‌ کنند.

10.03. وی افزود: «منطقی این است که توافق اول از همه به شکل اصلی خود برگردد، سپس بتوان دید چه کارهایی می‌تواند انجام شود.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور ایران امروز 10 مارس در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص پیشنهاد برجامی روز گذشته روسیه گفت: پیشنهاداتی که در خصوص برجام ارایه می‌شود به این معنا نیست که با ما هماهنگ شده است. سران فرانسه و آلمان خواستار آزادی آلکسی ناوالنی، منتقد سیاست‌های پوتین شدند. این پیشنهادات در جهت هموار کردن راه است.» وزیر خارجه روسیه افزود مسکو برای این کار یک «نقشه راه غیررسمی» را پیشنهاد كرده كه در آن ایران و آمریكا گام به گام به انجام تعهدات خود بازگردند. قطعا اگر پیشنهادی نهایی شود اطلاع رسانی خواهد شد. ایران در پی متحمل شدن این وضعیت، در یک سال و نیم گذشته تعهدات داوطلبانه‌اش در توافق را کاهش داده اما اعلام کرده است که در صورت پایبندی تمام اعضای توافق به تعهداتشان و لغو تحریم‌ها،اقدامات انجام شده در پی کاهش تعهدات به حالت قبل باز خواهند گشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در ادامه اظهار کرد: مسأله برجام و بعد تحریم‌های ایران یک موضوع جدی است هم ما و هم بسیاری از کشورهای دوست و 5+1 دنبال می‌کنند، اما لزوما آنچه بیان می‌شود دلیلی بر تایید سخنان آنها از سوی ما نیست.» آقای لاوروف با این حال درباره این طرح اضافه کرد: «همکاران فرانسوی در تدوین محتوای این مراحل، به ویژه اولین گام در شروع روند اجرای مجدد برجام، کمک می‌کنند. رسانه‌های روسیه در گزارش‌های خود درباره نشست مجازی سران روسیه، آلمان و فرانسه تائید کردند که سران سه کشور با حفظ و اجرای برجام موافق هستند و درباره هماهنگی بیشتر تلاش‌ها در این راستا رایزنی کرده‌اند. واعظی همچنین درباره مصوبات مربوط به الحاق ایران به FATF گفت: غیر از ما و کره شمالی بقیه کشورها چارچوب اولیه مربوط به پولشویی که ما هم علاقه‌مند به رعایت آن هستیم را انجام می‌دهند. ما این دو لایحه که در مجلس مصوب شده و مدت طولانی است که در مجمع باقی مانده به نفع مراودات بانکی نمی‌دانیم. او البته تاکید کرده بود این اتفاق به شرطی می‌افتد که ایران هم به تعهدات خود در برجام بازگردد. اگر روابط بانکی نداشته باشیم باید از طریق صرافی‌ها انجام دهیم که همان بحث دلالی است که قیمت‌ها را افزایش می‌دهد. در مقابل جمهوری اسلامی نیز به تدریج از اجرای تعهدات برجامی خود  سر باز زده است. وی افزود: مجمع تصمیمی که در مورد FATF می‌گیرد را اعلام کند به چه دلیلی گرفته است. پیشتر وزیر امور خارجه ایالات متحده با اعلام اینکه «توپ در زمین ایران است»، گفته بود آمریکا خواهان توافقی بلندمدت‌تر و قدرتمندتر از برجام با ایران است.

این خیلی بد می‌شود اگر در دولت بعد این لوایح تصویب شود همانطور که کسانی که در دولت قبل خودشان پیشنهاد دهنده این لوایح بودند الان به مخالفان این لوایح تبدیل شده‌اند . گفتنی است، روز گذشته سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای اماراتی خود با اشاره به وضعیت کنونی پیرامون توافق هسته‌ای اظهار داشت: از نظر ما برای حل و فصل این چالش، توسعه مراحل همگام، همزمان و مرحله به مرحله که باید توسط ایرانیان و ایالات متحده انجام شود، کاملاً امکانپذیر است چراکه اگر به بحث درباره اینکه چه کسی باید قدم اول را برای بازگشت به تعهدات خود (در برجام) بردارد، ادامه دهیم، مذاکرات ممکن است برای همیشه ادامه داشته باشد. با این حال و در مقابل علی خامنه‌ای ایران رهبر جمهوری اسلامی با تاکید بر قطعی بودن سیاست‌های برجامی تهران گفته بود که تا زمانی که تحریم‌های آمریکا به صورت عملی لغو نشوند، ایران به تعهدات برجامی خود بازنخواهد گشت. تهران نیز متقابلا  شرط کرده که برای بازگشتش به تعهدات برجامی باید اول آمریکا تحریم‌ها را لغو کند. .