واشینگتن: اگر ایران مسیر تهدید را دنبال کند، هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد

03/01/1400 01:56 ب.ظ

واشینگتن: اگر ایران مسیر تهدید را دنبال کند، هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد العربية

پس از گزارش تهدیدهای ایران علیه پایگاه نظامی ایالات متحده، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید جیک سالیوان، روز دوشنبه 22 مارس، در مصاحبه با تلویزیون « MSNBC» گفت: «رئیس جمهور بایدن هر گونه تهدید ایران در قبال افراد، پرسنل، تأسیسات و منافع آمریکا در منطقه و یا در داخل ایالات متحده را کاملا جدی تلقی خواهد کرد.

ما گام‌هایی خواهیم برداشت تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم از خودمان محافظت کنیم و برای ایران نیز روشن کنیم که در صورت ادامه این مسیر، آنها متحمل هزینه‌های سنگینی خواهند شد.»

روز یکشنبه 21 مارس، «آسوشیتدپرس» گزارش داد که سپاه پاسداران قصد حمله به پایگاه نظامی فورت مک نایر در واشینگتن و کشتن یک ژنرال ارتش آمریکایی را دارد. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، دو مقام اطلاعاتی آمریكا گفته‌اند كه آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) در ماه ژانویه تماس فرماندهان سپاه پاسداران در مورد حمله به این پایگاه را، ردیابی كرده است.

به گفته این دو مقام اطلاعاتی، مکالمات شنود شده سپاه پاسداران، نشان از برنامه‌ریزی حمله ای مشابه حمله به «یو.اس.اس کول» USS Cole در سال 2000، دارد که در آن، یک قایق کوچک پر از مواد منفجره با یو.اس.اس کول در یمن برخورد کرد که در پی آن 17 ملوان آمریکایی کشته شدند. بررسی این شنودها حاکی از آن است که سپاه پاسداران به دنبال انتخاب گزینه‌های نظامی احتمالی برای انتقام قتل قاسم سلیمانی است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دیدگاه | اگر ایران را از مشکلات اقتصادی بیشتر نجات دهیم، آمریکا بازنده خواهد بودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آمریکا نبایدبدون رفراندوم مردم در صلاحیت ج ا که توسط سازمان ملل انجام گیرد هیچکدام از تحریمات رابردارد. ولی من امید زیادی ندارم که این کاررابکنند. امریکا با حکومت آخوندی که خودش ساخته مشکل داره ، پس بهتره از طریق راه های دیگه ای به مشکلش رسیدگی کنه نه با تحریم . تحریم فقط به ضرر مردمه و به اونا هیچ ضربه ای نمیزنه وقتی بازنده هستید که ثابت کنید توافق ( برجام) با امریکا اشتباه است و کسی جرات اعتماد کردن به امریکا را نداشته باشد. همین امروز هم شما 🇺🇸 بازنده اید.

اگر تحریم‌ها رفع شوند، ایران به وضعیت نسبتا عادی بازمی‌گردد؟

اگر نمی‌دانید «خبر جعلی» چیست، فقط این خبر را بخوانید

روحانی: اگر مردم در انتخابات بی‌تفاوت شوند پایان همه انقلاب‌ها استحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، امروز 11 فروردین در جلسه هیئت دولت، با اظهار نگرانی از عدم مشارکت حرف درستی زده خدا از دهنت بشنوه! 👌🏻😂

ظریف: اگر می‌دانستم جمله‌ای از عرایضم درباره شهید سلیمانی منتشر می‌شود، بر زبان نمی‌آوردممحمد جواد ظریف تاکید کرد: عرایض بنده ـ که هیچ ادعایی جز صداقت بر قطعیت‌ آن ندارم ـ ذره‌ای از عظمت شهید سلیمانی و نقش بی‌بدیل او در بازآفرینی امنیت ایران، منطقه و جهان نمی‌کاهد، ولی اگر می‌دانستم جمله‌ای از آن عرایض انتشار عمومی پیدا می‌کند، حتما همچون گذشته آن را بر زبان نمی‌آوردم. مردم نبخشن چیکار کنن ؟ تازه شما خوبشونی بهت گفتم علاجش کن، نه؟ ولی علاجی نداره ظریف ایران را وابسته به روس ها معرفی می کند و هنوز اینقدر احمق است که نمی داند بازیچه دموکرات ها بوده است. شرم آور است رستاخیز_ملی_با_پهلوی

می‌گوید دولت بایدن هرگونه تهدید از جانب ایران را در خارج و داخل آمریکا کاملا جدی می‌گیرد و «عبور از این مسیر هزینه سنگینی برای ایران خواهد داشت».

جیک سالیوان، روز دوشنبه 22 مارس، در مصاحبه با تلویزیون « MSNBC» گفت: «رئیس جمهور بایدن هر گونه تهدید ایران در قبال افراد، پرسنل، تأسیسات و منافع آمریکا در منطقه و یا در داخل ایالات متحده را کاملا جدی تلقی خواهد کرد. ما گام‌هایی خواهیم برداشت تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم از خودمان محافظت کنیم و برای ایران نیز روشن کنیم که در صورت ادامه این مسیر، آنها متحمل هزینه‌های سنگینی خواهند شد.»

روز یکشنبه 21 مارس، «آسوشیتدپرس» گزارش داد که سپاه پاسداران قصد حمله به پایگاه نظامی فورت مک نایر در واشینگتن و کشتن یک ژنرال ارتش آمریکایی را دارد.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، دو مقام اطلاعاتی آمریكا گفته‌اند كه آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) در ماه ژانویه تماس فرماندهان سپاه پاسداران در مورد حمله به این پایگاه را، ردیابی كرده است.

به گفته این دو مقام اطلاعاتی، مکالمات شنود شده سپاه پاسداران، نشان از برنامه‌ریزی حمله ای مشابه حمله به «یو.اس.اس کول» USS Cole در سال 2000، دارد که در آن، یک قایق کوچک پر از مواد منفجره با یو.اس.اس کول در یمن برخورد کرد که در پی آن 17 ملوان آمریکایی کشته شدند. بررسی این شنودها حاکی از آن است که سپاه پاسداران به دنبال انتخاب گزینه‌های نظامی احتمالی برای انتقام قتل قاسم سلیمانی است.

تیرگی روابط سالهای اخیر تهران و واشنگتن به دنبال قتل سلیمانی و ابومهدی المهندس توسط آمریکا تشدید شد. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و دیگر مقامات ایران همواره تاکید کرده‌اند که در جواب قتل سلیمانی از آمریکا «انتقام سخت» خواهند گرفت.

بر خلاف انتظار سیاست‌مداران ایرانی از جو بایدن، با توجه به تاکید او به در پیش گرفتن دیپلماسی در مورد ایران، ماه گذشته مواضع شبه‌نظامیان ایران، کتائب حزب‌الله و کتائب الشهدا در سوریه، بمباران شد.

دولت بایدن همچنین در تاریخ 3 مارس، تحریم‌های اضطراری و جامع علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد و رئیس جمهوری ایالات متحده در این رابطه اظهار داشت «اقدامات و سیاست‌های حکومت ایران همچنان تهدیدی بالقوە و فوق‌العاده علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده به شمار می‌آیند».