واشینگتن: شراکت نظامی ما با سعودی در راستای منافع راهبردی آمریکا است

03/07/1400 01:04 ق.ظ

واشینگتن: شراکت نظامی ما با سعودی در راستای منافع راهبردی آمریکا است العربيه_فارسى

جوی هود، معاون وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت: «اگر تهران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، خطرناک‌تر از قبل خواهد شد، بنابراین ما باید برنامه هسته‌ای آن را در ادامه گفت‌وگوی اختصاصی خود با «العربیه» این مقام آمریکایی گفت که حوثی‌ها با مردم یمن در مارب و اطراف آن در حال جنگ هستند و فورا باید به این درگیری‌ها پایان دهند و از سویی دولت یمن نیز باید قادر به تحقق خواسته‌های مردم این کشور باشد.

هود در خصوص برنامه هسته‌ای ایران نیز خاطر‌نشان کرد که به محض آمادگی ایران برای بازگشت مجدد به توافق برجام، آمریکا نیز آمادگی دارد تا به مذاکرات وین بازگردد. او همچنین افزود آن‌گونه که آنتونی بلینکن وزیر خارجه کشورش صراحتا اعلام کرده است، تعهد واشینگتن به این اقدام محدود نخواهد ماند و از تهران می‌خواهد که در اسرع وقت مذاکرات وین را از سر گیرد.

هود در پاسخ به سوالی از العربیه در مورد دلایل عدم پیشرفت مذاکرات با ایران، گفت:«شما باید از ایران بپرسید چرا هیچ پیشرفتی حاصل نشده است، زیرا ما منتظر بازگشت آنها به وین هستیم، و ما این واقعیت را پنهان نکرده‌ایم که به‌رغم بازگشت مجدد به برجام، ما و بسیاری از کشورهای منطقه و جهان همچنان در مورد فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران شامل تحریک، تأمین مالی و تسلیح شبه‌نظامیان در سراسر منطقه، و همچنین اقدامات خصمانه آنها در حمله به کشتیرانی تجاری نگرانی‌هایی داریم.» headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

درخشش کمانداران ترکیه در مسابقات قهرمانی جهان در آمریکاکمانداران ترکیه با شکست ژاپن با نتیجه 6 بر 2 در بخش تیمی تیروکمان کلاسیک فضای باز جهانی آمریکا به مدال برنز دست یافتند. - خبرگزاری آناتولی

دور چهارم مذاکرات ایران-عربستان در بغداد برگزار می‌شود/ مذاکره دوجانبه با آمریکا نخواهیم داشتسفیر کشورمان در عراق در گفت وگویی تفصیلی به آخرین تحولات منطقه و جهان از جمله مذاکرات ایران با عربستان و آمریکا پرداخت.

طی یک روز بیش از 3 هزار بیمار کرونایی در آمریکا جان باختندشمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت 3145 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 684 هزار و 367 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا خواستار آزادی زندانی‌های دوتابعیتی در ایران شدآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده از ایران خواست نازنین زاغری-راتکلیف و سایر زندانیان دو تابعیتی را آزاد کند.بلینکن، پنج‌شنبه 23 سپتامبر، در توییتی اجازه بدهید آمریکا هرجه که میخواهد ، بخواهد و درخواست نماید . چه ضمانت اجرایی برای خواستهای آمریکا وجود دارد؟ آمریکا فقط درخواست میکند . از چین . از روسیه از ..... کو گوش شنوا

دیدار وزیر خارجه سعودی با فرستاده ویژه آمریکا در امور ایرانشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی و رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران جمعه 24 سپتامبر در حاشیه هفتادو‌ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل

تصویب مجوز دوز سوم واکسن فایزر برای افراد بالای 65 سال در آمریکاسازمان غذا و داروی آمریکا مجوز تزریق سومین دوز تکمیلی واکسن کرونای فایزر را برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و افراد بالای 65 سال تصویب کرد.بنا بر

معاون وزیر خارجه آمریکا نیز گفت:«حوثی ها باید جنگ بیهوده خود علیه مردم یمن را متوقف کنند.» همچنین افزود که آمریکا تحریم‌هایی را علیه رهبران این گروه اعمال کرده است.»

در ادامه گفت‌وگوی اختصاصی خود با «العربیه» این مقام آمریکایی گفت که حوثی‌ها با مردم یمن در مارب و اطراف آن در حال جنگ هستند و فورا باید به این درگیری‌ها پایان دهند و از سویی دولت یمن نیز باید قادر به تحقق خواسته‌های مردم این کشور باشد.

هود در خصوص برنامه هسته‌ای ایران نیز خاطر‌نشان کرد که به محض آمادگی ایران برای بازگشت مجدد به توافق برجام، آمریکا نیز آمادگی دارد تا به مذاکرات وین بازگردد.

او همچنین افزود آن‌گونه که آنتونی بلینکن وزیر خارجه کشورش صراحتا اعلام کرده است، تعهد واشینگتن به این اقدام محدود نخواهد ماند و از تهران می‌خواهد که در اسرع وقت مذاکرات وین را از سر گیرد.

هود در پاسخ به سوالی از العربیه در مورد دلایل عدم پیشرفت مذاکرات با ایران، گفت:«شما باید از ایران بپرسید چرا هیچ پیشرفتی حاصل نشده است، زیرا ما منتظر بازگشت آنها به وین هستیم، و ما این واقعیت را پنهان نکرده‌ایم که به‌رغم بازگشت مجدد به برجام، ما و بسیاری از کشورهای منطقه و جهان همچنان در مورد فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران شامل تحریک، تأمین مالی و تسلیح شبه‌نظامیان در سراسر منطقه، و همچنین اقدامات خصمانه آنها در حمله به کشتیرانی تجاری نگرانی‌هایی داریم.»

این مقام آمریکایی در ادامه افزود:«اگر تهران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، خطرناک‌تر از قبل خواهد شد، بنابراین ما باید برنامه هسته‌ای آنها را در مسیر غیرنظامی شفافی بازگردانیم و باید اطمینان حاصل کنیم که این نگرانی‌های جامعه بین‌المللی رفع شود.»

معاون وزیر خارجه آمریکا در پایان گفت‌وگوی خود با «العربیه» گفت: «نمی‌دانم در صورت شکست مذاکرات با ایران گزینه‌های پرزیدنت بایدن چه خواهد بود، اما آنچه ما در حال حاضر بر آن تمرکز می‌کنیم گزینه دیپلماسی و تنش‌زدایی در منطقه است. ما منتظر مقامات ایران خواهیم بود نه فقط برای اظهارنظر در برابر تلویزیون‌ها بلکه به طور بسیار جدی درباره پایبندی مجدد به تعهدات‌مان بر اساس برجام گفت‌وگوهایی انجام خواهیم داد».