واشنگتن دسترسی سعودی به تسلیحات لازم برای دفاع از خود را تضمین می‌کند

12/12/1399 11:08 ب.ظ

واشنگتن دسترسی سعودی به تسلیحات لازم برای دفاع از خود را تضمین می‌کند العربية

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا سه شنبه 2 مارس تأکید کرد که دسترسی سعودی به تسلیحاتی را تضمین آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای پس از اعلام تحریم دو فرمانده حوثی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت: «حوثی‌های تحریم شده به هدف تهدید غیرنظامیان و حمل و نقل دریایی، از ایران اسلحه گرفته‌اند.

»

بلینکن با تأکید بر این که حوثی‌ها، باعث تشدید بحران عنان گسیخته انسانی برای یمنی‌‌ها شده‌اند، حمله حوثی‌ها به مارب و حملات آنها در منطقه را محکوم کرد. به باور او «دخالت ایران در یمن، بحرانی را که ما به دنبال حل آن هستیم، پیچیده‌تر ساخته و تهدیدات ناشی از یمن با استفاده از سلاح و پشتیبانی ایران، صورت می‌گیرد.

وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرد که واشنگتن به «بازخواست از حوثی‌ها در مورد اقدامات و تجاوزهایشان، ادامه خواهد داد و این اقدامات شامل آدم ربایی، شکنجه غیرنظامیان و جلوگیری از رسیدن کمک‌ها است.» ایالات متحده سه شنبه 2 مارس، دو فرمانده شبه نظامیان حوثی منصور السعدی و احمد الحمزی در یمن را به دلیل نقش آنها در هدف قرار دادن غیرنظامیان، کشورهای همسایه وحمل و نقل دریایی، تحریم کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

فرانسه دسترسی به اسناد سری مربوط به جنگ الجزایر را آسان می‌کندتسریع در گشودن بایگانی‌ها در مورد جنگ الجزایر، بخشی از تعهدات ماکرون برای بازبینی اشتباهات فرانسه در دوران استعمار این کشور بوده است.

آمریکا شبه نظامیان حوثی را به دلیل هدف قرار دادن سعودی به شدت محکوم کرددر حالی که شبه‌نظایمان حوثی مورد حمایت ایران به دنبال تلفات و خسارت‌هایی که در تعدادی از مناطق یمن آمریکا از یک طرف تحریم حوثی ها را لغو می کند و اجازه دست‌یابی به سلاح را برای آنها فراهم می کند و از طرفی حمله حوثی ها را محکوم می کند؟! مرغ پخته خنده اش می گیرد 😂 رستاخیز_ملی_با_پهلوی عخیییی 😂😂😂😂 خاک بر سر سعودی که مثل یهودی ها مظلوم نمایی میکنه ۶ ساله زن و بچه مردم رو میکشید حالا که زیر ضربه رفتید ، دارید مینالید ذره ای مردانه گی ندارید بن الاغ و بن اره نابود خواهند شد انشالله

آمریکا حملات شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را به شدت محکوم کردوزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد حمله شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران به تاسیسات نفتی جازان عربستان سعودی به روشنی اقدامی تحریک‌آمیز به منظور تداوم درگیری‌هاست و ایالات متحده همراه با جامعه بین‌الملل این حملات را به شدت محکوم می‌کند در ادامه گفت ای جمهوری اسلامی بد ، قهر قهر یعنی اگه حمله نمیکردن جنگ تموم بود؟ شماها به شعور دنبال کننده هاتون توهین میکنین The US government has promised Saudi Arabia that it will never condemn the Saudis in the Security Council until it uses US bombs.

شیوع گسترده کرونا در غزه اشغالی؛ اسرائیل اجازه دسترسی فلسطینیان به واکسن را نمی‌دهد

ناتو از روسیه خواست دسترسی آزاد به بنادر اوکراین در دریای آزوف را فراهم کندناتو از روسیه خواست دسترسی آزاد به بنادر اوکراین در دریای آزوف را فراهم کرده و اجازه عبور و مرور آزاد را بدهد. - خبرگزاری آناتولی

خواهد کرد که این کشور را قادر به دفاع از خود می‌کند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای پس از اعلام تحریم دو فرمانده حوثی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت: «حوثی‌های تحریم شده به هدف تهدید غیرنظامیان و حمل و نقل دریایی، از ایران اسلحه گرفته‌اند.»

بلینکن با تأکید بر این که حوثی‌ها، باعث تشدید بحران عنان گسیخته انسانی برای یمنی‌‌ها شده‌اند، حمله حوثی‌ها به مارب و حملات آنها در منطقه را محکوم کرد.

به باور او «دخالت ایران در یمن، بحرانی را که ما به دنبال حل آن هستیم، پیچیده‌تر ساخته و تهدیدات ناشی از یمن با استفاده از سلاح و پشتیبانی ایران، صورت می‌گیرد.

وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرد که واشنگتن به «بازخواست از حوثی‌ها در مورد اقدامات و تجاوزهایشان، ادامه خواهد داد و این اقدامات شامل آدم ربایی، شکنجه غیرنظامیان و جلوگیری از رسیدن کمک‌ها است.»

ایالات متحده سه شنبه 2 مارس، دو فرمانده شبه نظامیان حوثی منصور السعدی و احمد الحمزی در یمن را به دلیل نقش آنها در هدف قرار دادن غیرنظامیان، کشورهای همسایه وحمل و نقل دریایی، تحریم کرده است.

واشنگتن تأکید کرد که این دو فرمانده حوثی، درحال «اجرای دستور کار آشوب طلبانه ایران در راستای برهم زدن ثبات» هستند.

خزانه‌داری آمریکا با تاکید بر این که تحریم‌ها علیه این فرماندهان به دلیل حملات اخیر شبه‌نظامیان اعمال شده، حملات حوثی‌ها به مناطق مسكونی در جازان در خاک سعودی را محكوم كرد.

آندره جکی مدیر کنترل دارایی‌های خارجی در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده، اقدام دو فرمانده حوثی تحریم شده در تخریب مراکز مدنی را محكوم می‌کند. این دو، فرماندهی نیروهایی را بر عهده دارند كه باعث تشدید بحران انسانی در یمن می‌شوند.»

خزانه‌داری آمریكا افزود كه سپاه پاسداران، «برای حمله به یمن و سعودی، پشتیبانی نظامی لازم را برای حوثی‌ها فراهم ساخته که شامل کمک‌های تسلیحاتی از جمله موشك و پهپاد است.»

خزانه‌داری آمریکا با تاکید بر این که «رژیم ایران و سپاه پاسداران با حمایت از حوثی‌ها با سلاح و آموزش نظامی، جنگ را شعله ور کردند»، افزود: «حمایت ایران، این امکان را به حوثی‌ها داد تا غیرنظامیان در یمن و سعودی را هدف حملات هولناک خود قرار دهند» که «این پشتیبانی از حوثی‌ها، عملا آب به آسیاب جنگ داخلی ریخته و افزایش درد و رنج یمنی‌ها را به دنبال داشته‌ است.»

از دید خزانه‌داری آمریکا، حمایت ایران از حوثی‌ها، «طولانی شدن مدت جنگ» در یمن و «ایجاد ناهنجارترین بحران انسانی در جهان را به دنبال داشته و شبه نظامیان حوثی با برخورداری از پشتیبانی ایران، نبردی خونبار را علیه دولت قانونی یمن به راه انداختند.»

در بخش دیگری از بیانیه خزانه‌داری آمریکا آمده‌ است: «حوثی‌ها از موشک‌های بالستیک، مین‌های دریایی و پهپاد برای حمله به مناطق مسکونی و کشتی‌های تجاری، استفاده می‌کنند.»

بیانیه خزانه داری آمریکا همچنین تأکید کرد که شبه نظامیان حوثی، ناوبری جهانی را «صرف نظر از مشخصه غیرنظامی یا نظامی آن»، هدف حملات خود قرار دادند.

واشنگتن پایبندی خود در بازخواست از فرماندهان شبه نظامیان حوثی در قبال اقداماتشان را مورد تاکید قرار داد که باعث افزایش درد و رنج انسان‌ها در یمن شده ‌است.