واشنگتن: از زمان آغاز به کار جو بایدن تاکنون ارتباط با ایران برقرار نکردیم

15/11/1399 07:58 ق.ظ

واشنگتن: از زمان آغاز به کار جو بایدن تاکنون ارتباط با ایران برقرار نکردیم العربية

بایدن رئیس جمهوری جدید، تاکنون ارتباطی با ایران برقرار نکرده و انتظار می‌رود که برقراری ارتباط با تهران تا قبل از انجام رایزنی‌ها با هم‌پیمانان و کنگره صورت نگیرد.این در حالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در 28 ژانویه از ایران خواست تا پیش از واشنگتن به تعهداتش به موجب توافق هسته‌ای 2015 پایبند شود.

این در حالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در 28 ژانویه از ایران خواست تا پیش از واشنگتن به تعهداتش به موجب توافق هسته‌ای 2015 پایبند شود. وزیر خارجه آمریکا افزود که اگر ایران به تعهداتش به موجب توافق هسته‌ای پایبند شود، واشنگتن نیز تلاش خواهد کرد تا «توافق هسته‌ای قوی و بلند مدتی» شامل دیگر مسائل «بسیار سخت» حاصل شود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دروغ که حناق نیست!!! چو بایدن این حرفهای دروغ را می زنه تا اسرائیل پیشدستی نکنه و آخوندها را تار و مار نکنه!! اما... اسرائیل بیدار است و هوشیار!! اسرائیل می داند که در هیچ کجای دنیا وقتی مذاکرات پشت پرده و پنهانی وجود داشته باشد تا حصول نتیجه آنرا تکذیب می کنند!! خودتی!! ببم جان

واکسن «فایزر-بیون‌تک» پس از ۶ ماه از زمان تزریق همچنان «۹۱ درصد کارایی» داردشرکت «فایزر» همچنین از «کارایی بالای» واکسن تولید شده در برابر گونه‌ای جهش‌یافته از ویروس کرونا که در آفریقای‌جنوبی شیوع یافته خبر داد.

داوطلبان فرانسوی پس از ۴۰ روز زندگی بدون دسترسی به زمان از غار تاریک خارج شدندپانزده داوطلب فرانسوی پس از مطالعه‌ای ۴۰ روزه برای بررسی توان سازگاری انسان با «انزوا» از غاری در۴۰۰ متری زیر زمین خارج شدند. باید داوطلب میشدم ! به یک روزه ۴۰ روزه در مقابل اخبار و اینترنت و کرونا نیاز دارم نیاز به داوطلب نبود ما یه تیم داریم اینجا طرفداراش کلا تو غارن میگن اسکل نیست

یک کارشناس هوانوردی: سپاه قبل از شلیک موشک به هواپیما جی‌پی‌اس را از کار انداخته بود

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

فرانسه از ایران خواست تا براى از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ابتكار عمل از خود نشان دهدسخنگوی کاخ الیزه، روز سه شنبه 3 مارس اعلام کرد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی هم ساعتی قبل با ارسال چند موشک به پایگاه آمریکایی ابتکاری روشن به فرانسه نشان داد متوافق جدا مع سياسة فرنسا

بایدن رئیس جمهوری جدید، تاکنون ارتباطی با ایران برقرار نکرده و انتظار می‌رود که برقراری ارتباط با تهران تا قبل از انجام رایزنی‌ها با هم‌پیمانان و کنگره صورت نگیرد.

در همین راستا سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده سه‌شنبه گفت که کشورش تا پیش از بررسی هر پیشنهاد ارائه شده از سوی ایران راه درازی را در پیش خواهد داشت.

این در حالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در 28 ژانویه از ایران خواست تا پیش از واشنگتن به تعهداتش به موجب توافق هسته‌ای 2015 پایبند شود.

بلینکن گفت چنانچه ایران به تعهداتش به موجب توافق هسته‌ای پایبند شود، آمریکا نیز چنین چیزی را انجام خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا افزود که اگر ایران به تعهداتش به موجب توافق هسته‌ای پایبند شود، واشنگتن نیز تلاش خواهد کرد تا «توافق هسته‌ای قوی و بلند مدتی» شامل دیگر مسائل «بسیار سخت» حاصل شود.

از سویی ایالات متحده سه‌شنبه ضمن ابراز نگرانی درباره پرتاب موشک ماهواره‌بر از سوی ایران، هشدار داد در حالی که دو کشور به بازگشت به روند دیپلماتیک نزدیک می‌شوند، انجام این آزمایش می‌تواند زرادخانه موشکی ایران را تقویت کند.

در همین رابطه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که «ایالات متحده از تلاش‌های تهران برای توسعه برنامه پرتاب موشک به فضا به خاطر نقش آن در پیشرفت موشک‌های بالستیک ایرانی، نگران است».

او گفت که برنامه پرتاب موشک به فضا نگرانی‌های شدیدی را در زمینه گسترش سلاح‌های هسته‌ای باعث شده به ویژه این‌که فناوری‌های متطابقی در این زمینه و موشک‌های بالستیک و از آن جمله سیستم‌های دوربرد در آن به کار می‌رود.

شایان ذکر است که وزارت دفاع ایران دوشنبه از آزمایش موفقیت‌آمیز پرتاب موشک ماهواره‌بری با سوخت جامد و دارای فناوری پیشرفته‌تری خبر داد.

به دنبال با آن کاظم غریب‌آبادی نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز اعلام کرد کشورش 696 دستگاه سانتریفوژ از نسل IR2M با ظرفیت 4 برابری نسل پیشین را در تاسیسات هسته‌ای نطنز در اصفهان و علاوه بر آن دو زنجیره از نسل IR6 سانتریفیوژها را در مرکز غنی‌سازی فردو در نزدیکی تهران نصب کرده است.

غریب آبادی ضمن بیان این‌که در آینده نزدیک سانتریفیوژهای بیشتری در کشورش نصب و راه‌اندازی خواهد شد، گفت که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنان طبق برنامه قادر به انجام بازرسی‌ها‌ است.

این اقدامات تنش‌آمیز ایران تنها یک روز پس از آن است که آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا به شبکه «ان‌بی‌سی» گفته چنانچه ایران به روند نقض توافق هسته‌ای ادامه دهد، تنها چند هفته با به دست آوردن مواد لازم برای ساخت بمب اتمی فاصله خواهد داشت.