واشنگتن: حوثی‌ها باید حملات مرزی به سعودی را متوقف کنند

28/11/1399 09:00:00 ب.ظ

واشنگتن: حوثی‌ها باید حملات مرزی به سعودی را متوقف کنند العربية

وزارت امور خارجه ایالات متحده از حوثی‌ها خواست تا حملات مرزی به پادشاهی سعودی را متوقف کرده و به آمریکا با فراخوان شبه نظامیان حوثی به توقف پیشروی به سوی شهر مارب گفت: «حمله حوثی‌ها به مارب، کار گروهی است که تعهدی نسبت به صلح یا پایان دادن به جنگ ندارد.

» بیانیه وزارت امور خارجه، آمریک حوثی‌ها را ترغیب کرد تا پیشروی خود در مارب را متوقف ساخته و با توقف همه عملیات نظامی، به مذاکره روی آورند.

در ادامه این بیانیه آمده است: حمله حوثی‌ها به مارب، کار گروهی است که تعهدی به صلح یا پایان دادن به جنگی ندارد که مردم یمن دچار آن هستند. بنا بر برآورد دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، حدود یک میلیون یمنی از ابتدای جنگ برای فرار از خشونت حوثی‌ها، به مارب پناه برده‌اند.

در این بیانیه تأکید شده است که این هجوم تنها به افزایش شمار آوارگان داخلی و وخیم تر شدن بحران انسانی در یمن می انجامد که عملا این کشور را به مکانی تبدیل کرده که شاهد فاجعه بارترین تراژدی انسانی درجهان است. headtopics.com

واشنگتن گوه اضافی خورده.خودش گورش رو گم کنه از منطقه

در ادامه بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «اگر حوثی‌ها در دستیابی به یک راه حل سیاسی از طریق گفت‌وگو، جدی هستند، باید تمام پیشروی‌های نظامی را متوقف کرده و از سایر اقدامات بی ثبات کننده و مرگبار، از جمله حملات مرزی به سعودی خودداری کنند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.