واردات عطر هم ممنوع شد

25/04/1399 06:44 ق.ظ

نایب رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی: واردات عطر ممنوع شد ۹۰ درصد عطر موجود در بازار از طریق واردات تأمین می‌شد بیش از یک‌سال است که ۲۰۰ کانتینر محصول آرایشی در گمرک‌ها دپو شده ارزش متوسط هر یک از کانتینرها حدود ۵۰۰ هزار دلار است

نایب رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران از ممنوعیت واردات عطر در سال جاری خبر داد و گفت: این در حالی است که ۹۰ درصد عطر موجود در بازار از طریق واردات تأمین می‌شد و حالا وضعیت این کالا هم همانند سایر محصولات آرایشی بهداشتی که با ممنوعیت واردات قاچاق آنها افزایش یافته است، می‌شود. ‏وی ارزش متوسط هر یک از کانتینرها را حدود ۵۰۰ هزار دلار عنوان کرد و گفت: تاکنون نصف عمر این محصولات رفته، اما باید به این نکته توجه شود که این کالاها در اصل منابع ارزی است که تلف می‌شود و این اقدامات به مثابه خودتحریمی است.

به گفته نایب رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران، کل بازار محصولات آرایشی بهداشتی ایران معادل ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو بوده، اما با افزایش قیمت‌های اخیر و کاهش تقاضا در پی آن این بازار در حال حاضر به ۱۵۰ میلیون یورو ارز نیاز دارد.

وی افزود: به عبارت دیگر با افزایش نرخ تورم تقاضای محصولات آرایشی و بهداشتی کاهش یافته، اما اگر کالا در بازار باشد حداقل به صورت قاچاق وارد کشور نمی‌شود. کالای قاچاق ممکن است قلابی باشد، در شرایط بهداشتی نگهداری نشود و تاریخ انقضای آن نزدیک باشد و در نتیجه به سلامت مصرف‌کنندگان صدمه بزند. علاوه بر این با واردات این کالاها هیچ درآمدی نصیب دولت نمی‌شود و حتی مصرف محصولات یا کمبود آن‌ها بعضا مشکلاتی ایجاد می‌کند که در پی آن مصرف دارو افزایش پیدا می‌کند. headtopics.com

بحیرایی با بیان اینکه رسالت محصولات آرایشی بهداشتی در بیشتر مواد پیشگیری از درمان است، تصریح کرد: برای مثال کرم ضد آفتاب موجب جلوگیری از سرطان می‌شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

لبنان طرح واردات نفت از ایران را رد کرد و به کویت روی آورد | DW | 14.07.2020حسن نصرالله به دولت لبنان پیشنهاد داده از ایران نفت بخرد و پول آن را به پوند لبنانی بپردازد. مقامات لبنان می‌گویند چنین طرحی منتفی است و مذاکرات برای تأمین سوخت کشور و مقابله با بحران مالی را با کویت وعراق آغاز کرده‌اند.

خطیبی از ورود به استادیوم‌های فوتبال منع شدامیر_خطیبی | مربی تیم فوتبال آلومینیوم_اراک از حضور در تمام استادیوم‌های فوتبال منع شد

تست کرونای پرسپولیسی‌ها منفی شدتهران- ایرنا- جواب تست کرونای بازیکنان و اعضای تیم فوتبال پرسپولیس منفی شد.

یازدهمین جلسه محاکمه طبری برگزار شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimیازدهمین جلسه محاکمه طبری برگزار شد در این جلسه درباره جزئیات جدید از ملک VIP طبری در شمال تهران صحبت‌هایی عنوان شد

افزایش نرخ‌‌های سود توسط شورای پول و اعتبار تصویب شدسقف‌های جدید نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمايه‌گذاری بانکی توسط شورای پول و اعتبار تعیین شد.

«اعدام‌ نکنید» هشتگ نخست جهان«اعدام‌_نکنید» هشتگ نخست جهان هشتگ «اعدام نکنید» از سوی کاربران توییتر فارسی در چند ساعت توانست بین ترندهای جهان قرار گیرد.خبر نهایی شدن حکم اعدام سه جوان معترض حادثه آبان‌ماه سبب واکنش کاربران توییتر فارسی شد.