واتیکان در اقدامی کم‌سابقه میزان دارایی و فعالیت مالی خود را منتشر کرد

02/10/2020 09:26:00 ب.ظ

واتیکان در اقدامی کم‌سابقه میزان دارایی و فعالیت مالی خود را منتشر کرد

واتیکان, فساد

واتیکان در اقدامی کم‌سابقه میزان دارایی و فعالیت مالی خود را منتشر کرد

واتیکان روز پنج‌شنبه بر اساس تصمیمی غیرمعمول، گزارش فعالیت‌های مالی خود را آنهم با جزئیات کامل منتشر کرد؛ از جمله نمودارهایی که میزان درآمد، سرمایه گذاری‌ها و هزینه‌های این نهاد ثروتمند مذهبی را نشان می‌دهد.

واتیکان روز پنج‌شنبه ۲ اکتبر بر اساس تصمیمی غیرمعمول، گزارش فعالیت‌های مالی خود را آنهم با جزئیات کامل منتشر کرد؛ از جمله نمودارهایی که میزان درآمد، سرمایه گذاری‌ها و هزینه‌های واتیکان را نشان می‌دهد.واتیکان، محل اقامت رهبر کاتولیک‌های جهان، می‌گوید در برخی از سرمایه گذاری‌های از این دولت‌شهر «کلاهبرداری‌» شده است. یکی از این کلاهبرداری‌ها در سرمایه گذاری‌های جنجالی، مربوط به معامله املاکی چند میلیون پوندی در لندن صورت گرفته است.

این نهاد ثروتمند مذهبی که در درون رم، پایتخت ایتالیا، جای گرفته است در این گزارش و اقدام کم سابقه میزان کل دارایی خود را ۴ میلیارد یورو اعلام کرد.کشیش خوان آنتونیو گوئررو آلوس، وزیر اقتصاد واتیکان نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «این احتمال وجود دارد که در برخی موارد به این نهاد توصیه‌های نادرستی شده باشد یا حتی کلاهبرداری‌هایی صورت گرفته باشد.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

هان ای دل عبرت بین از دید عبر کن ایوان مدائن را اینه عبرت دان . واتیکان به چه علت این اقدام را فرم قرار داده؟ پای جمهوری اسلامی در میان است چقدره؟

پدرم اموالش را به نام برادر بزرگم کرده چه‌طور سهم خود را مطالبه کنیم؟خورد رفت

نظامیان ارمنستان خبرنگاران را هدف قرار می‌دهندنظامیان ارمنستان خبرنگاران حاضر در مناطق درگیری را هدف قرار دادند. - خبرگزاری آناتولی

توئیتر: حدود 130 حساب کاربری ایرانی را حذف کردیمشبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که در حدود 130 حساب کاربری را که از ایران ساخته شده بودند را حذف کرده است. - خبرگزاری آناتولی فــوری: دلار از مرز ۳۰ هزار تومان عبور کرد.

غیبت رهبران زن؛ گوترش نابرابری جنسیتی را بزرگ‌ترین چالش حقوق بشر خوانددولت ترامپ در حال هدایت کارزاری علیه ارتقای بهداشت و حقوق جنسی و باروری زنان در سازمان ملل است زیرا این موضوع را آغاز راهی برای آزادی سقط جنین می‌داند. دیسان نەتەوە یەکگریووەکانی بێ ئیشیش !دەستی بەفشە فش کرد ..توشەڕەفتان نایەکسانی مێ و نێر گەورەترین کێشەی مافی مرۆڤە ! گوترش خایه مال

توییتر ۱۳۰ حساب کاربری مرتبط با ایران را حذف کرد🔺توییتر ۱۳۰ حساب کاربری مرتبط با ایران را حذف کرد توییتر می‌گوید براساس اطلاعات ارائه شده از سوی اف‌بی‌آی، حدود ۱۳۰ حساب توییتری مرتبط با ایران را که همزمان با نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد اخلال در بحث های عمومی را داشتند حذف کرده است هر وقت خامنه‌ای رو حذف کرد خبرم کن‌ احتمالا از ترامپ طرفداری می‌کرده‌اند، برای همین حذف شده‌اند. مرگ بر شعار آزادی بیان و شرافت نجس شما

سنای آمریکا بودجه موقت دولت فدرال را تایید کرد🔺سنای آمریکا بودجه موقت دولت فدرال را تایید کرد ⚡️ساعاتی پیش از مهلت قانونی مقرر برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال، سنای آمریکا عصر چهارشنبه ۹ مهر بودجه کوتاه مدتی را برای تامین هزینه‌های دولت تصویب کرد.

Aa واتیکان روز پنج‌شنبه ۲ اکتبر بر اساس تصمیمی غیرمعمول، گزارش فعالیت‌های مالی خود را آنهم با جزئیات کامل منتشر کرد؛ از جمله نمودارهایی که میزان درآمد، سرمایه گذاری‌ها و هزینه‌های واتیکان را نشان می‌دهد.با سلام؛ پدرم فریب برادرم را خورده و به وعده دریافت وام، تمام مال و املاک خود را به نام او زده است.نظامیان ارمنستان خبرنگاران حاضر در مناطق درگیری را هدف قرار دادند.شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که در حدود 130 حساب کاربری را که از ایران ساخته شده بودند را حذف کرده است.

واتیکان، محل اقامت رهبر کاتولیک‌های جهان، می‌گوید در برخی از سرمایه گذاری‌های از این دولت‌شهر «کلاهبرداری‌» شده است. یکی از این کلاهبرداری‌ها در سرمایه گذاری‌های جنجالی، مربوط به معامله املاکی چند میلیون پوندی در لندن صورت گرفته است. حال پدرم تمایلی به شکایت از پسر خود ندارد در حالی که ما خواهر و برادرها نسبت به این حرکت برادر خود آگاه هستیم و پدرمان نیز اقرار به این دارد که برادر بزرگ‌تر با جلب نظر و فریبش، تمام املاک را به نام خود کرده است (هرچند راضی به حضور در هیچ یک از مراحل رسیدگی نخواهد بود)! حال سوال این جا است که آیا در زمان حیات پدر، ما خواهر و برادران می‌توانیم ادعایی از برادر خود کنیم و حق خود را زنده کنیم؟ تحت چه عنوان باید شکایت حقوقی کرد؟ اگر خیر، در حالت کلی چه پیشنهادی برای پی‌گیری این مساله دارید؟ ممنونم از دقت نظرتان. این نهاد ثروتمند مذهبی که در درون رم، پایتخت ایتالیا، جای گرفته است در این گزارش و اقدام کم سابقه میزان کل دارایی خود را ۴ میلیارد یورو اعلام کرد.2020 باکو/خبرگزاری آناتولی نظامیان ارمنستان طی چند روز گذشته خبرنگاران چندین شبکه تلویزیونی و خبرگزاری‌ها را که به منظور تهیه گزارش مربوط به درگیری‌های قره‌باغ در منطقه درگیری حضور دارند، به شکل متناوب هدف قرار داده اند. کشیش خوان آنتونیو گوئررو آلوس، وزیر اقتصاد واتیکان نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «این احتمال وجود دارد که در برخی موارد به این نهاد توصیه‌های نادرستی شده باشد یا حتی کلاهبرداری‌هایی صورت گرفته باشد. اگر پدرتان خودش نمی‌خواهد درگیر شود، می‌تواند به یک وکیل دادگستری وکالت دهد.» از جمله موارد مالیِ جنجالی واتیکان، خرید ملکی ۳۵۰ میلیون یورویی در لندن در سال ۲۰۱۴ میلادی است که ارزش واقعی بنا، کمتر از رقم معامله شده بوده و در نتیجه واتیکان متحمل زیان قابل توجهی شده است.بی.

گفته می‌شود بخش قابل توجهی از این پول نصیب واسطه‌ها شده است؛ تحقیقات واتیکان درباره این پرونده همچنان ادامه دارد. این اموال دیگر متعلق به برادرتان است و بعد از فوت پدرتان نیز جزو ارثیه محسوب نخواهد شد.تی و خبرگزاری آناتولی ترکیه نخستین گروه از خبرنگاران بودند که در اولین روز از درگیری‌ها هدف آتش توپخانه نظامیان ارمنستان قرار گرفتند. کشیشی در واتیکان به اتهام افشای اسناد محرمانه به زندان محکوم شد هفته گذشته نیز یکی از کاردینال‌های قدرتمند این نهاد که با این معاملات جنجالی ارتباط داشت مجبور به استعفا شد. او با اتهاماتی از جمله اختلاس و نئوپوتیزم (نفع گرایی و اعطای امتیاز به اقوام و خویشان) روبرو بود و درنهایت نیز پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دستور سلب تمام حقوق او به عنوان کاردینال را صادر کرد.. این کاردینال که جیوانی آنجلو بچیو نام دارد و رئیس یکی از دپارتمانهای قدرتمند واتیکان است، به دریافت پولهای پنهانی از طریق عقد قرارداد با شرکتها و موسسات خیریه‌ای که توسط سه برادرش اداره می‌شدند، متهم شد اما او هرگونه تخلف در این باره را رد کرد.. در چند ماه گذشته بازرسان واتیکان در راستای تحقیق درباره تخلفات مالی کارکنان واتیکان از جمله تحقیقات مرتبط با معامله املاک لندن، به بخش‌های مختلفی از دستگاه دولتی واتیکان از جمله بخش ناظران مالی یورش برده و همه اسناد مالی آنها همچنین کامپیوترهایشان را ضبط کرده‌اند.

در این مدت فعالیت شماری از کارکنان واتیکان نیز به حالت تعلیق در آمده است. آنها همچنین یک تاجر ایتالیایی را دستگیر کرده‌اند که گفته می‌شود در پروسه خرید ساختمانی دیگر این‌بار در چلسی نقش داشته است. به نظر می‌رسد انتشار گزارش ۱۲ صفحه‌ایِ روز پنج‌شنبه، تلاشی از سوی واتیکان برای مقابله با موج انتقادات مبنی بر غیرشفاف بودن فعالیت‌های مالی این دولت قدرتمند مذهبی و رخنه فساد در ساختار آن بوده است. هم‌رسانی این مطلب: .