واتس‌اپ گزینه «یک بار دیدن» را برای حذف فوری عکس و فیلم اضافه می‌کند

05/08/2021 02:31:00 ب.ظ

واتس‌اپ گزینه «یک بار دیدن» را برای حذف فوری عکس و فیلم اضافه می‌کند #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, یک بار ببینید

واتس‌اپ گزینه «یک بار دیدن» را برای حذف فوری عکس و فیلم اضافه می‌کند العربيه_فارسى

پیام‌رسان « واتس‌اپ » در حال ارائه یک ويژگی جدید است که با انتخاب آن به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها یا فیلم‌ها بعد از یک بار مشاهده بدون اینکه در تلفن همراه

واتس‌اپ می گوید این ویژگی «به کاربران اجازه می‌دهد تا بر حریم خصوصی خود کنترل بیشتری داشته باشند.»Advertisementبا این حال، حامیان حقوق کودک ابراز نگرانی کرده‌اند که این ويژگی می‌تواند به سرپوش گذاشتن بر روی شواهد سو‌استفاده جنسی از کودکان کمک کند.

انجمن ملی پیشگیری از رفتارهای ظالمانه با کودکان (NSPCC) در حال حاضر به‌دلیل استفاده از پیام‌های رمزگذاری شده با فیس‌بوک که واتس‌اپ زیرمجموعه آن است اختلاف نظر دارد.آلیسون ترو، یکی از مسئولان ارشد این موسسه می‌گوید: «ويژگی جدید می‌تواند کودکان را در معرض خطرات بیشتری قرار دهد و ابزار دیگری را برای جلوگیری از شناسایی شدن و از بین بردن شواهد در اختیار مجرمان قرار می‌دهد.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

واتس‌اپ امکان ارسال عکس‌ها و ویدیو‌های محو شونده را فراهم کردارسال عکس‌ها و ویدیوهای ناپدید شونده از این هفته برای کاربران پیام‌رسان واتس‌اپ ممکن می‌شود.

نوآوری ژاپنی‌ها؛ کفش‌‌های هوشمندی که مسیریابی را برای نابینایان آسان می‌کندیک استارتاپ ژاپنی راه تازه‌ای یافته است تا به‌وسیلهٔ کفش‌هایی مجهز به لرزشگر هوشمند، مسیریابی و حرکت را برای افراد دچار ضعف بینایی آسان کند.

العربیه فارسیکانال رسمی تلگرام وبسايت خبری 'العربيه فارسى' تازه‌ترين گزارش‌ها و اخبار از ايران، جهان عرب، خاورميانه، افغانستان، بين المللى و ورزشى به علاوه اخبار گوناگون و تصاوير را تقديم خوانندگان فارسى‌زبان می‌كند خر رفت حالا باید به طالبان هم عادت کنیم. آقاى اشرف غني .... امروز همچون زنان بر افغانستان گریه کن که نتوانستی چون مردان ازش دفاع کنی .

دادگاهی در روسیه آزادی‌های یکی از مخالفین سرشناس کرملین را محدود کرددادگاهی در روسیه آزادی‌های یکی از مخالفین سرشناس کرملین را محدود کرد لیبوف سوبول اوایل سال میلادی جاری پس از شرکت در تظاهرات خیابانی بدون مجوز قانونی در حمایت از الکسی ناوالنی، از سوی مقامات روسی به نقض مقررات امور بهداشتی متهم شد

رئیسی می‌گوید «بیانیه گام دوم» آیت الله خامنه‌ای منجر به «تحول» می‌شود🔺رئیسی می‌گوید «بیانیه گام دوم» آیت الله خامنه‌ای منجر به «تحول» می‌شود رئيسی به سه برابر شدن بدهی های دولت از سال ۱۳۹۴ به این سو اشاره کرد و گفت: «کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیاردی از جمله مشکلاتی است که در زندگی مردم اثر گذاشته است.» تمام گروه‌ها حذف شده‌اند و اصلاح طلبان هم که فاسد و به دنبال کسب درآمد از سیاست هستند🤦‍♂️ پس حکومت ایران🇮🇷 یا از این فرصت برای تغییرات اساسی و کنار گذاشتن قوانین مسخره استفاده می‌کند یا این بار واقعاً سرنگون می‌شود و دیگر نگاهی به تاریخ شکست مخالفان برای آن مرهم و امیدی نخواهد آورد

رویترز به نقل از سه منبع امنیت دریایی: احتمالا نیروهای مورد حمایت ایران یک نفتکش را تصرف کرده‌اندرویترز به نقل از سه منبع امنیت دریایی: احتمالا نیروهای مورد حمایت ایران یک نفتکش را تصرف کرده‌اند دو منبع به رویترز گفته‌اند که این کشتی با پرچم پاناما بوده و «آسفالت پرنسس» نام دارد خود سپاهه ،بیانیه هم بده که کار خودشه،دموکراتهای کودن خودشون رو به نشنیدن میزنند‌. ایران مانند افغانستان و عراق یا لیبی نیست که با اتهام زنی علیه ایران بخواهید جنگی را بر او تحمیل کنید و با یک اجماعی ازچندکشور به آن حمله کنیدو زیرساختاهایش را ویران کنیدبعدهم درآن جنگ داخلی را بیاندازید.دراین جنگ اول نیروهای شماکشته خواهندشدوبعدهمه منافعتان درمنطقه نابودمیشود!!!

ذخیره شوند، پاک شود.شرکت فیسبوک که مالکیت پیام‌رسان واتس‌اپ را داراست، روز سه‌شنبه اعلام کرد که این ویژگی که «مشاهده یکباره»(View Once) نامگذاری شده است.این مجموعهٔ کوچک شامل حسگر‌ حرکتی و لرزشگرهای کوچکی است که در یک قاب پلاستیکی نرم کارگذاشته شده و به دور مچ پای فرد بسته می‌شود و با اتصال به یک اپلیکیشن مسیریابی روی گوشی هوشمند، نظیر «Google Maps» کار می‌کند.9 772 subscribers کانال رسمی تلگرام وبسايت خبری "العربيه فارسى" تازه‌ترين گزارش‌ها و اخبار از ايران، جهان عرب، خاورميانه، افغانستان، بين المللى و ورزشى به علاوه اخبار گوناگون و تصاوير را تقديم خوانندگان فارسى‌زبان می‌كند.

این گزینه جدید «یک بار ببینید» نام دارد. واتس‌اپ می گوید این ویژگی «به کاربران اجازه می‌دهد تا بر حریم خصوصی خود کنترل بیشتری داشته باشند. به نظر می‌رسد، ارائه این ویژگی از سوی فیسبوک با هدف کمک به برتری واتس‌اپ در رقابت با اپلیکیشن اسنپ‌چت (Snapchat) انجام گرفته باشد.» Advertisement با این حال، حامیان حقوق کودک ابراز نگرانی کرده‌اند که این ويژگی می‌تواند به سرپوش گذاشتن بر روی شواهد سو‌استفاده جنسی از کودکان کمک کند. واتارو آنگاه مصمم شد وسیله‌ای بسازد که به افراد دارای ضعف بینایی در این زمینه کمک کند. انجمن ملی پیشگیری از رفتارهای ظالمانه با کودکان (NSPCC) در حال حاضر به‌دلیل استفاده از پیام‌های رمزگذاری شده با فیس‌بوک که واتس‌اپ زیرمجموعه آن است اختلاف نظر دارد. اسنپ‌چت یک اپلیکیشن به اشتراک‌گذاری رایگان عکس و ویدیو است که توسط دانشجویان دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا طراحی شده و توسعه پیدا کرده است. آلیسون ترو، یکی از مسئولان ارشد این موسسه می‌گوید: «ويژگی جدید می‌تواند کودکان را در معرض خطرات بیشتری قرار دهد و ابزار دیگری را برای جلوگیری از شناسایی شدن و از بین بردن شواهد در اختیار مجرمان قرار می‌دهد.

» پیام‌های رمزگذاری شده به این معنی است که پلیس نمی‌تواند آن‌ها را بررسی کند و فقط فرستنده و گیرنده «یک بار» به آن دسترسی دارند. سازندگان امیدوارند نمونه نهایی تا سال ۲۰۲۲ به تولید انبوه برسد و وارد بازار شود. با حذف خودکار پیام‌ها پلیس در عملیات‌ خود حتی در صورت توقیف دستگاه‌های الکترونیکی نیز به شواهد جرم دسترسی ندارد. با این حال کمپانی واتس‌اپ گفته است: «لازم نیست تمامی محتویاتی که به اشتراک می‌گذاریم ماندگار باشد.» واتس‌اپ همچنین از این ویژگی به‌عنوان حفظ حریم خصوصی کاربران عادی یاد کرده است که می‌توانند از آن به‌عنوان دور ریختن عکس‌های شخصی استفاده کنند. برآورد می‌شود که بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در جهان دچار ضعف خفیف یا شدید بینایی باشند و انتظار می‌رود که در سالهای پیش‌رو، با افزایش سن جمعیت جهان، همچنان بر شمار این افراد اضافه شود. مثلا در زمان‌هایی کاربران هنگام پرو لباس در مغازه از خود عکس می‌گیرند و یا رمز عبوری برای هم ارسال می‌کنند.

ویژگی «یک بار ببینید» در واتس‌اپ امکان گرفتن عکس و ضبط صفحه گفت‌وگو را هنگام باز کردن فایل برای اولین بار به کاربر می‌دهد. پیش از این نیز واتس‌اپ در ماه نوامبر ویژگی‌ای را معرفی کرد که پیام‌ها برای ارسال کننده و دریافت کننده بعد از هفت روز پاک شود که زمینه‌های نگرانی و چالش‌های حقوقی را برای دولت بریتانیا فراهم کرد. قوانین بریتانیا می‌گوید اطلاعات مربوط به «بحث‌ها یا تصمیمات اساسی» باید در بایگانی تاریخی ثبت شود. واتس‌اپ اعلام کرده است ويژگی جدید «یک بار ببینید» از این هفته برای تمامی کاربران قابل دسترس خواهد بود. .