العربيه_فارسى, یک بار ببینید, واتس‌اپ

العربيه_فارسى, یک بار ببینید

واتس‌اپ گزینه «یک بار دیدن» را برای حذف فوری عکس و فیلم اضافه می‌کند

واتس‌اپ گزینه «یک بار دیدن» را برای حذف فوری عکس و فیلم اضافه می‌کند #العربيه_فارسى

05/08/2021 02:31:00 ب.ظ

واتس‌اپ گزینه «یک بار دیدن» را برای حذف فوری عکس و فیلم اضافه می‌کند العربيه_فارسى

پیام‌رسان « واتس‌اپ » در حال ارائه یک ويژگی جدید است که با انتخاب آن به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها یا فیلم‌ها بعد از یک بار مشاهده بدون اینکه در تلفن همراه

واتس‌اپ می گوید این ویژگی «به کاربران اجازه می‌دهد تا بر حریم خصوصی خود کنترل بیشتری داشته باشند.»Advertisementبا این حال، حامیان حقوق کودک ابراز نگرانی کرده‌اند که این ويژگی می‌تواند به سرپوش گذاشتن بر روی شواهد سو‌استفاده جنسی از کودکان کمک کند.

هفت خان ثبت نام دانش آموزان افغان در مدارس/ نوبت دهی دیرهنگام دفاتر کفالت؛ 'مهم‌ترین خان' علی‌اف: ایران به تمامیت ارضی آذربایجان بی‌احترامی می‌کند | DW | 27.09.2021 رسانه‌های دولتی ایران می‌گویند که اوضاع در مرز شلمچه نگران‌کننده است

انجمن ملی پیشگیری از رفتارهای ظالمانه با کودکان (NSPCC) در حال حاضر به‌دلیل استفاده از پیام‌های رمزگذاری شده با فیس‌بوک که واتس‌اپ زیرمجموعه آن است اختلاف نظر دارد.آلیسون ترو، یکی از مسئولان ارشد این موسسه می‌گوید: «ويژگی جدید می‌تواند کودکان را در معرض خطرات بیشتری قرار دهد و ابزار دیگری را برای جلوگیری از شناسایی شدن و از بین بردن شواهد در اختیار مجرمان قرار می‌دهد.»

پیام‌های رمزگذاری شده به این معنی است که پلیس نمی‌تواند آن‌ها را بررسی کند و فقط فرستنده و گیرنده «یک بار» به آن دسترسی دارند. با حذف خودکار پیام‌ها پلیس در عملیات‌ خود حتی در صورت توقیف دستگاه‌های الکترونیکی نیز به شواهد جرم دسترسی ندارد.با این حال کمپانی واتس‌اپ گفته است: «لازم نیست تمامی محتویاتی که به اشتراک می‌گذاریم ماندگار باشد.» headtopics.com

واتس‌اپ همچنین از این ویژگی به‌عنوان حفظ حریم خصوصی کاربران عادی یاد کرده است که می‌توانند از آن به‌عنوان دور ریختن عکس‌های شخصی استفاده کنند. مثلا در زمان‌هایی کاربران هنگام پرو لباس در مغازه از خود عکس می‌گیرند و یا رمز عبوری برای هم ارسال می‌کنند.ویژگی «یک بار ببینید» در واتس‌اپ امکان گرفتن عکس و ضبط صفحه گفت‌وگو را هنگام باز کردن فایل برای اولین بار به کاربر می‌دهد.

پیش از این نیز واتس‌اپ در ماه نوامبر ویژگی‌ای را معرفی کرد که پیام‌ها برای ارسال کننده و دریافت کننده بعد از هفت روز پاک شود که زمینه‌های نگرانی و چالش‌های حقوقی را برای دولت بریتانیا فراهم کرد.قوانین بریتانیا می‌گوید اطلاعات مربوط به «بحث‌ها یا تصمیمات اساسی» باید در بایگانی تاریخی ثبت شود.

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

تصاویری از جشن پس از همه‌پرسی ازدواج همجنس‌گرایان در سوئیس

حزب دموکرات‌مسیحی سوییس امیدوار بود با راه‌اندازی همه‌پرسی مانع اجرایی‌شدن قانون حق ازدواج همجنس‌گرایان شود.

واتس‌اپ امکان ارسال عکس‌ها و ویدیو‌های محو شونده را فراهم کردارسال عکس‌ها و ویدیوهای ناپدید شونده از این هفته برای کاربران پیام‌رسان واتس‌اپ ممکن می‌شود.

نوآوری ژاپنی‌ها؛ کفش‌‌های هوشمندی که مسیریابی را برای نابینایان آسان می‌کندیک استارتاپ ژاپنی راه تازه‌ای یافته است تا به‌وسیلهٔ کفش‌هایی مجهز به لرزشگر هوشمند، مسیریابی و حرکت را برای افراد دچار ضعف بینایی آسان کند.

العربیه فارسیکانال رسمی تلگرام وبسايت خبری 'العربيه فارسى' تازه‌ترين گزارش‌ها و اخبار از ايران، جهان عرب، خاورميانه، افغانستان، بين المللى و ورزشى به علاوه اخبار گوناگون و تصاوير را تقديم خوانندگان فارسى‌زبان می‌كند خر رفت حالا باید به طالبان هم عادت کنیم. آقاى اشرف غني .... امروز همچون زنان بر افغانستان گریه کن که نتوانستی چون مردان ازش دفاع کنی .

دادگاهی در روسیه آزادی‌های یکی از مخالفین سرشناس کرملین را محدود کرددادگاهی در روسیه آزادی‌های یکی از مخالفین سرشناس کرملین را محدود کرد لیبوف سوبول اوایل سال میلادی جاری پس از شرکت در تظاهرات خیابانی بدون مجوز قانونی در حمایت از الکسی ناوالنی، از سوی مقامات روسی به نقض مقررات امور بهداشتی متهم شد

رئیسی می‌گوید «بیانیه گام دوم» آیت الله خامنه‌ای منجر به «تحول» می‌شود🔺رئیسی می‌گوید «بیانیه گام دوم» آیت الله خامنه‌ای منجر به «تحول» می‌شود رئيسی به سه برابر شدن بدهی های دولت از سال ۱۳۹۴ به این سو اشاره کرد و گفت: «کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیاردی از جمله مشکلاتی است که در زندگی مردم اثر گذاشته است.» تمام گروه‌ها حذف شده‌اند و اصلاح طلبان هم که فاسد و به دنبال کسب درآمد از سیاست هستند🤦‍♂️ پس حکومت ایران🇮🇷 یا از این فرصت برای تغییرات اساسی و کنار گذاشتن قوانین مسخره استفاده می‌کند یا این بار واقعاً سرنگون می‌شود و دیگر نگاهی به تاریخ شکست مخالفان برای آن مرهم و امیدی نخواهد آورد

رویترز به نقل از سه منبع امنیت دریایی: احتمالا نیروهای مورد حمایت ایران یک نفتکش را تصرف کرده‌اندرویترز به نقل از سه منبع امنیت دریایی: احتمالا نیروهای مورد حمایت ایران یک نفتکش را تصرف کرده‌اند دو منبع به رویترز گفته‌اند که این کشتی با پرچم پاناما بوده و «آسفالت پرنسس» نام دارد خود سپاهه ،بیانیه هم بده که کار خودشه،دموکراتهای کودن خودشون رو به نشنیدن میزنند‌. ایران مانند افغانستان و عراق یا لیبی نیست که با اتهام زنی علیه ایران بخواهید جنگی را بر او تحمیل کنید و با یک اجماعی ازچندکشور به آن حمله کنیدو زیرساختاهایش را ویران کنیدبعدهم درآن جنگ داخلی را بیاندازید.دراین جنگ اول نیروهای شماکشته خواهندشدوبعدهمه منافعتان درمنطقه نابودمیشود!!!