واتس‌اپ, پیام‌رسان تلگرام, سیگنال, شبکه های اجتماعی, امنیت

واتس‌اپ, پیام‌رسان تلگرام

واتس‌اپ به دست و پای کاربرانش افتاد: بروزرسانی موجب کاهش امنیت پیام‌های خصوصی نمی‌‌شود

واتس‌اپ به دست و پای کاربرانش افتاد: بروزرسانی موجب کاهش امنیت پیام‌های خصوصی نمی‌‌شود جزئیات بیشتر🔽

13/01/2021 07:02:00 ب.ظ

واتس‌اپ به دست و پای کاربرانش افتاد: بروزرسانی موجب کاهش امنیت پیام‌های خصوصی نمی‌‌شود جزئیات بیشتر🔽

واتس‌اپ ۹ روز پیش اعلام کرده بود که با هدف کمک به درآمدزایی بیشتر شرکت مادر خود یعنی فیسبوک و افزایش کارآیی تبلیغات کسب و کارها قصد دارد در قالب بروزرسانی جدید پیام‌رسان خود امکان به اشتراک‌گذاری سطح بالاتری از اطلاعات کاربران خود را ایجاد کند.

صدور این اطلاعیه طی یک هفته گذشته موجب نگرانی حدود ۲ میلیارد کاربر این پیام‌رسان شده؛ چنان که برخی از آنها که نسبت به حذف واتس‌اپ و نصب سیگنال و تلگرام اقدام کرده‌اند؛ به طوری تلگرام روز سه‌شنبه اعلام کرد که طی ۷۲ ساعت گذشته ۲۵ میلیون کاربر جدید این پیام‌رسان را بارگیری کرده‌اند.

توییتر حساب سایت آیت‌الله خامنه‌ای را به دلیل 'تهدید ترامپ به انتقام' مسدود کرد - BBC News فارسی بازنگری تحریم‌های آمریکا که مانع مبارزه با کرونا در ایران است | DW | 22.01.2021 عکس روز: جایی برای غسل تعمید واکسن | DW | 23.01.2021

در واکنش این به این عکس‌العمل کاربران، واتس‌اپ اعلام کرده که تامین امنیت پیام‌های خصوصی رد و بدل شده میان کاربران ویژگی ذاتی این پیام‌رسان است و به هیچ وجه نقض نخواهد شد. واتس‌اپ تاکید کرد که همچنان از روش رمزگذاری سرتاسری(End-to-end encryption) استفاده خواهد کرد؛ روشی که امکان شنود مکالمه‌ها و جاسوسی از پیام‌های رد و بدل شده میان دو کاربر را حتی برای واتس‌اپ و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی از بین می‌برد.

پاسخ به ۵ سوال رایج در مورد سیگنال؛ جایگزین پیام‌رسان واتس‌اپ چه ویژگی‌هایی دارد؟شرکت فیسبوک بخش عمده درآمد خود را با اجرای تبلیغات هدفمند در اپلیکیشن فیسبوک و دیگر زیر مجموعه خود یعنی اینستاگرام کسب می‌کند. این شرکت تصمیم گرفته امکان بهره‌برداری از سایر پیام‌رسان‌های خود همچون مِسنجر را نیز به سفارش‌دهنگان تبلیغات فراهم کند. در این میان، فیسبوک در تلاش است تا با دستیابی به اطلاعات بیشتری از کاربران واتس‌اپ به افزایش بازدهی آگهی‌های جذب شده و به موفقیت بیشتر کسب و کارهای فروشنده کالا و ارائه دهنده خدمات کمک کند. headtopics.com

همچنین فیسبوک امیدوار است پس از اجرای بروزرسانی جدید واتس‌اپ، کسب‌وکارها بتوانند از خدمات میزبانی فیسبوک برای مدیریت گپ متنی پیام‌رسان واتس‌اپ استفاده کنند و بر اساس اطلاعات به‌دست آمده از کاربران آن، تبلیغات هدفمند انجام دهند.با این حال، برخی از کاربران واتس‌اپ معتقدند که با وجود ارایه خدمات رایگان و امنی همچون سیگنال دلیلی وجود ندارد که برای استفاده از خدمات رایگان واتس‌اپ، اطلاعات شخصی خود را برای کسب درآمد و دریافت آگهی‌های مزاحم در اختیار فیسبوک قرار دهند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدهر چند به اشتراک‌گذاری اطلاعات واتس‌اپ شامل کاربران ساکن در اتحادیه اروپا و بریتانیا صدق نمی‌کند ولی این شرکت بیش از همه نگران از دست دادن کاربران پرشمار خود در آسیاست. واتس‌اپ در هند ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و این کشور بزرگ‌ترین بازار این پیام‌رسان به شمار می‌رود.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

ترامپ: جنبشی که ما آغاز کردیم تازه در ابتدای راه است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

رئیس جمهور آمریکا گفت: من به‌ویژه افتخار می‌کنم که پس از چندین دهه، اولین رئیس‌جمهوری هستم که هیچ جنگی را آغاز نکرده است.

لعنت برزبانی که بی موقع بازشود. آقای واتساپ نباید عشوه میکردی. دیرشد سیگنالی شدیم رفت 🤗🤗 فيس بوک و تویتر دارن به تاریخ میپویدن حالا فيس بوک میخواد به زور کاربران واتس اپ رو وادار کنه تا از فيس بوک استفاده کنن با اینکارش نود درصد مخاطبینش در ایران رو از دست ميده زیراکه این نود درصد نه فيس بوک دارن و نه علاقه ای دارن که داشته باشن از واتس اپ هم فقط برای مکالمست

واتس اپ و‌فیس بوک و چندتا دیگه از شبکه های اجتماعی خیلی پاشونو فراتر از حد نرمال کردن وسط زندگی و سیاست و هر کاری که دوست دارمد میکنند و هر کاربری را محدود و یا کلا حذف رسانه ایی میکنند ! واتساپ رو همون روزی که زاکربرگ خرید باید پاک می‌کردیم گول نخورید سیگنال هزار بار از واتساپ امن تره چون سیگنال متن‌بازه و نمیتونه حفره امنیتی و backdoor داشته باشه خیلی وقت پیش باید واتساپ رو پاک می کردین