ایران, جامعه, دستمزد, زنان, مجلس شورای اسلامی

ایران, جامعه

هیچ مسئول یا دستگاهی پاسخگوی شرایط نامناسب کارگران نیست

30/07/2019 01:41:00 ب.ظ

ساعی در نطق میان دستور: هیچ مسئول یا دستگاهی پاسخگوی شرایط نامناسب کارگران نیست

به گزارش ایلنا، زهرا ساعی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه ۸ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن عرض سلام و درود خدمت ملت شریف ایران، به نیکی یاد می کنم از شهدای گرانقدر این سرزمین و نیز از مرشد و پیر مرادشان، خمینی کبیر و با آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای رهبر معظم انقلاب در چهلمین سال انقلاب اسلامی، گفت: می خواهم به عنوان یکی از فرزندان سرزمینم و به نمایندگی از هم نسلانم که در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رشد یافته‌ایم و به نمایندگی از مردم غیور، شهید پرور و سرافراز آذربایجان به بیان دغدغه ها، نقدها و امیدهایی برای این مرز و بوم بپردازم.

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس: ایران همکاری با تروریست‌ها در سوریه، یمن و لبنان را متوقف کند یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود آنکه چندین ماه از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری مبنی بر حرکت به سوی آرمان های انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت جوانان می گذرد متاسفانه شاهد حرکت دولت در مسیر تحقق این بیانیه نبوده ایم. وظیفه تمام دولتمردان و مدیران کشور است تا دستگاه های مختلف را با پویایی و نشاط و کارایی جوانان تقویت کنند؛ لزوم بکارگیری جوانان در سطوح مدیریتی، مطالبه ای ملی از دولت است که مجلس برای تحقق حداقلی آن، اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان را تصویب کرد، اما متاسفانه تاکنون گزارشی از سوی دولت مبنی بر چگونگی اجرای آن دریافت نشده است.

وی ادامه داد: اکنون بیش از ۳ ملیون نفر زن سرپرست خانوار داریم که علیرغم همه شعارها و تذکرات در سال های اخیر متاسفانه ای هیچ برنامه معینی از سوی نهادها و دستگاه ها متولی برای توانمندسازی و حمایت از این قشر وجود ندارد، با توجه به اینکه فراکسیون زنان مجلس در برنامه پنج ساله ششم توسعه بر تهیه بانک اطلاعاتی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تاکید کرده است headtopics.com

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: زنان سرپرست خانوار جزء اقشار آسیب پذیر هستند که اگر نتوانیم حمایت‌های لازم را از آنها داشته باشیم نمی توانیم مانع از ورود آنها به چرخه آسیب شویم. باید موازی کاری از بین رود و برنامه محور باشم.عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تورم و گرانی بر اقشار کم درآمد جامعه فشار آورده است، بیان کرد: دولت و دستگاه های نظارتی توجه لازم را داشته باشند و اولویت‌ها را فراموش نکنند، وضعیت حاکم بر بازار معیشت و زندگی خانوارها را تهدید می کند. دستمزد کارگران مگر چقدر اضافه شده که قیمت کالا چندین برابر شده است.

ساعی ادامه داد: کارگران به عنوان زحمت کش ترین قشر جامعه امروز تحت بیشترین فشارها زندگی خود را می چرخانند و هیچ مسئولی یا دستگاهی پاسخگوی شرایط نامناسب آنها نیست، امروز نه کارگران امنیت شغلی دارند و نه بازنشستگان خیالی آسوده برای تامین معیشت خود، که این نیز به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سیاست های کلی اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب نیز بر خصوصی سازی تاکید شده است و ما نیز در اجرای بی نقص این دستور تاکید داریم اما یادمان نرود اولین اصل در خصوصی سازی وجود شفافیت است، نگرانی ها از خصوصی سازی نیست، بلکه از نحوه واگذاری ها، مفت فروشی ها، فساد و زیر پا گذاشتن قانون است.

وی تاکید کرد: ماشین سازی تبریز به عنوان یکی از نخستین کارخانه های مادر صنعت ایران و به عنوان نماد صنعتی آذربایجان شرقی با حدود نیم قرن قدمت، این روزها حال و روز خوشی ندارد؛ البته مشکل این واحد صنعتی قدیمی نه در مسایل مالی، ، فناورانه و نیروی کار متخصص، بلکه در نبود شفافیت و فساد موجود در نحوه خصوصی سازی آن دارد. headtopics.com

درگذشت دوبلور دیگری با کرونا + نمونه صدا محکومیت بانک مرکزی ایران در بزرگ‌ترین پرونده پولشویی بحرین | DW | 30.07.2021 آخرین نامه ظریف به دبیرکل سازمان ملل متحد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس اگر بخواهد عصاره فضائل ملت و "در راس امور بودن" خود را باز یابد، باید سردمدار و پرچمدار جدی و بی گذشت مبارزه با فساد در کشور شود. در این راه باید هرچه بیشتر از شعار فاصله بگیریم و هرچه بیشتر نقش نظارتی خود بر نهادها را بدون تعارف و به طور شفاف اعمال نماییم. ما به عنوان وکلای ملت تا چه حد این فوری ترین و جدی ترین مطالبه ملت را پیگیری کرده ایم؟!

ساعی افزود: یکی از سرمایه های مهم هر جامعه ای که از مؤلفه های اساسی و موثر در توسعه و ثبات آن کشور محسوب می شود، سرمایه اجتماعی است؛ سرمایه ای که زیر بنای توسعه فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی یک کشور است. اهمیت این سرمایه ، به میزانی است که از آن به عنوان ثروت نامرئی یک کشور یاد می کنند و از رهگذر این سرمایه حیاتی است که انسجام و اعتماد متقابل، حس اطمینان و همبستگی در جامعه فراهم می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: همکاران گرامی بیایید روز اول شروع بکار خود در مجلس دهم را بیاد بیاوریم که در منظر سرمایه اجتماعی مان یعنی ملت شریف ایران اسلامی سوگند خوردیم که حافظ منافع آنها باشیم. اکنون که منافع ملی در تقویت انسجام، هبستگی و حفظ سرمایه اجتماعی ، مقابله با مفاسد اقتصادی، رفع ناکارآمدی و گسترش مدارا و روا داری است، یاد آن سوگند مقدس بیفتیم و شرافتمندانه به آن پایبند بوده و و تمام توان خود را برای حفظ این سرمایه های ملی به کار بگیریم.

ساعی گفت: زبان جزء جدایی ناپذیر زندگی بشر است؛ آدمی در قالب و زنجیره زبان به تفکر و اندیشه می‌پردازد، با زبان ارتباطات اجتماعی‌اش را برقرار و تنظیم می کند، در قالب زبان احساسات و عواطفش را بروز داده و موجبات آرامش و نشاط خویش و اطرافیانش را فراهم می آورد. اهمیت حفظ زبان های مادری بدین جهت است که گاهی در داخل یک واژه از کلمات آن دنیایی از اطلاعات، باورها، سنت ها، دانش ها، فرهنگ ها و اسطوره ها و تاریخ یک قوم یا ملت نهفته است، با مرگ زبان حجم زیادی از فرهنگ و دانش عمومی از بین می رود. headtopics.com

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

اعلام آمادگی آمریکا برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای؛ بلینکن: توپ در زمین ایران است

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه با تاکید بر «آمادگی کامل» واشنگتن برای ادامه مذاکرات با ایران تصریح کرد که گفتگوهای هسته‌ای با این کشور «نمی‌تواند به طور نامحدود ادامه داشته باشد.»

خداباباشو بیامرزه یه مقدار دم انتخابات مجلس بفکر کارگر جماعت هم افتاد

بریتانیا برای خروج کامل از اتحادیه اروپا آماده می‌شود | DW | 28.07.2019رسانه‌های بریتانیایی در باره موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با وجود تفاوت آرا در یک امر با یکدیگر اتفاق نظر دارند: سرنوشت برگزیت بدون هیچ‌گونه امکانی برای مذاکرات مجدد روز ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی تعیین خواهد شد. یا اقدس یا هیچکس! Thank God they re leaving 🤞🏻 برجام مانند نوزادی بود که مُرده به دنیا آمده بود، آمریکا مرگ آنرا پذیرفته و در قبرستان دفن نمود، ولی اروپا هنوز مرگ آن را نپذیرفته و نفس مصنوعی بر آن می‌دهد

پمپئو: هیچ گفت‌وگویی در آمریکا با ظریف نشده است/ تحریم‌ها علیه ایران تاثیرگذار بوده استپمپئو: هیچ گفت‌وگویی در آمریکا با ظریف نشده است مطبوعات و رسانه‌ها به ظریف بلندگو دادند امیدوارم به من فرصت گفت‌وگو با ایران ی‌ها داده شود پامپئو فک کرده اینجا هم دمکراسیه،بابا اینجا توتالیتر بر سر کاره و از یه مصاحبه هم میترسه کاش با پیشنهاد پمپئو موافقت می شد.

ترامپ: ایران هرگز در هیچ مذاکره ای شکست نخوردهدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از ظهر دوشنبه در توییتی نوشته است که ' ایران هرگز در هیچ جنگی پیروز نشده، اما هرگز در هیچ مذاکره ای شکست نخورده است.' پیشتر در روز دوشنبه سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که آمریکا پیشنهاد تهران برای بازرسی های بیشتر از برنامه هسته ای در ازای لغو تحریم ها را رد کرده است. اين آخوندا همه رو درس ميدن من جمله خود شما مرسی از رسانه مردمی که اخبار رو دقیق و بی کم و‌کاست نقل میکنی 😂 مرتیکه روانی!

ترامپ: ایرانی‌ها هیچ جنگی را نبرده‌اند اما در هیچ مذاکره‌ای هم شکست نخورده‌اند | DW | 30.07.2019دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که ایران ی‌ها تا کنون هیچ‌گاه در جنگی پیروز نشده‌اند، اما هرگز در مذاکره‌ای شکست نخورده‌اند. پیش از آن، مایک پمپئو بار دیگر از آمادگی آمریکا برای مذاکره سخن گفته بود. مش دونالد حافظه تاریخی خرابی داره،لطف کن یه سری به اینترنت بزن منظورش ملاها بوده، راست گفته تا بودن و هستن آخر هر جنگی همش پیک جام زهر دستشون دیدیم، با اینهمه هارت و پورت اگر روسیه و انگلیس پشتشون نباشن همین دو تا شهر تو سوریه‌رو یک روز نمیتونن نگه دارن. پس لطفا برای مذاکره اعلام آمادگی نکنین . چه کاریه شما که میدونی بازنده میشی و ایرانیا برنده.

۱۲ مرداد روز بدون طلاق۱۲ مرداد هیچ طلاقی ثبت نمی‌شود ۱۲ مرداد ۹۸ مصادف با سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین علی (ع) و حضرت فاطمه الزهرا (س) هیچ طلاقی در کشور ثبت نمی‌شود. خب الان مشکل طلاق در کشور حل شد!! اوسکول های متوهم!! Sashtyani دریای کصخلی ساحل نداره :) Sashtyani به پشم سگم

وزیر خارجه بریتانیا امکان معاوضه نفتکش را با ایران رد کرددومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، امکان معاوضه نفتکش توقیف شده بریتانیا رت با نفتکش ایران ی گریس‌۱ رد کرد و گفت هیچ تعویضی در کار نیست. وزیر خارجه بریتانیا به رادیو بی‌بی‌سی گفت هیچ معاوضه‌ای در کار وقتی کل ناوگان جنگی امریکا و انگلیس و اتحادیه اروپا و کره جنوبی اومدن تو خلیج فارس جمع شدند ، راحت نفتکش انگایسی رو از دست سپاه در میارن . دیگه چه دلیلی داره نفتکش ایرانی رو در عوضش آزاد کنند؟ AMG97988771