هیچ کامیون ایرانی به گرجستان بارگیری نمی‌شود

14/06/1399 11:52:00 ق.ظ

رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان اعلام کرد که هیچ کامیونی به گرجستان بارگیری نمی‌شود. - خبرگزاری آناتولی

رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان اعلام کرد که هیچ کامیونی به گرجستان بارگیری نمی‌شود. - خبرگزاری آناتولی 04.09.

2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی سیده فاطمه مقیم، رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به آخرین وضعیت ترانزیت کالا به گرجستان اظهار داشت: علیرغم اینکه کشور گرجستان اعلام کرده بود کامیون‌های ایرانی در صورت داشتن اسناد CMR ( بارنامه کامیون) اجازه ورود دارند اما این موضوع برطرف نشده و هنوز هیچ کامیون ایرانی به این کشور بارگیری نمی‌شود.

مقیم با اشاره به اینکه جلوی کامیون‌ها در پل سرخ گرفته می‌شود٬ گفت: با تغییر سفیر ایران در گرجستان، امیدواریم که این مشکلات با جدیت دنبال شود تا امکان از سرگیری صادرات به گرجستان فراهم شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شبکه یورونیوز گرجستان آغاز به‌کار کردیورونیوز ظرف یک سال و نیم گذشته ۳ شبکهٔ خبری به زبان‌های دیگر را در همکاری با رسانه‌های کشورهای آلبانی، صربستان و گرجستان راه‌اندازی کرده است.

چرا القاعده در سوریه ساکت است؟ - BBC News فارسیحدود دو ماه است که هیچ صدایی از یک گروه وابسته به القاعده در سوریه شنیده نشده است و سرنوشت این سازمان در این کشور نامعلوم است.

تحویل هفته ای ۳۰۰ هزار کارت ملی هوشمند به ایرانی ها/سرعت در تحویل کارت ها با تامین بدنهسخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از تحویل هفته ای ۳۰۰ هزار کارت ملی هوشمند به شهروندان ایرانی خبر داد.

هنرمندان پناهجوی ایرانی در ترکیه؛ از فعالیت در خانه محروم، در مصاف با مشکلات جامعه میزبان - BBC News فارسیبه گفته سازمان ملل تعداد مهاجران ایرانی در ترکیه با احتساب پناهجویان و افرادی که وضعیت مشابه پناهندگی دارند، ٨٣ هزار نفر است.

عربستان سعودی ۷ نفر را به جرم حمله به شیعیان به اعدام محکوم کرددر سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ مناطق عمدتا شیعه نشین در شرق پادشاهی عربستان چندین بار مورد حمله قرار گرفت. در مرگ‌بارترین حملات از این دست در ماه مه سال ۲۰۱۵، بیست و یک نفر در یک مسجد شیعیان در استان نفت‌خیز قطیف کشته شدند.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 288 نفر رسید