هیچ انگلی در واکسن‌های کووید-۱۹ وجود ندارد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 73 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نظریه‌پردازان نظریه‌های توطئه شایعه‌ نادرستِ جدیدی را در شبکه‌های اجتماعی پخش کرده‌اند. آن‌ها با انتشار تصاویر میکروسکوپی از انگل‌های بسیار کوچک، مدعی شده‌اند که این انگل‌ها از طریق مواد مخفی در داخل واکسن‌های کووید-۱۹ رشد کرده‌اند. راستی_آزمایی

نظریه‌پردازان نظریه‌های توطئه شایعه‌ نادرستِ جدیدی را در شبکه‌های اجتماعی پخش کرده‌اند. آن‌ها با انتشار تصاویر میکروسکوپی از انگل‌های بسیار کوچک، مدعی شده‌اند که این انگل‌ها از طریق مواد ممنوع و مخفی، در داخل واکسن‌های کووید-۱۹ رشد کرده‌اند. ببینده‌ معمولی ممکن است با دیدن تصاویر این انگل‌ها که «پُلی‌پودیوم هیدری‌فورم» نام دارند، احساس انزجار یا حتی وحشت بکند. اما فریب نخورید! این تصاویر هیچ ربطی به واکسن‌ها ندارند و هیچ مدرک و سند علمی دال بر یافتن انگل در این واکسن‌ها وجود ندارد.

در این مقاله، «استودیو هلث» بی‌اساس بودن این ادعاها را ثابت می‌کند و توضیح می‌دهد که این تصاویر واقعاً چه چیزی را نشان می‌دهند. تصور می‌شود که پُلی‌پودیوم هیدری‌فورم از نسل عروس دریایی است که در داخل تخم برخی ماهی‌های آب‌ شیرین رشد می‌کند. این انگل که ظاهری غیرمعمول دارد، در داخل سلول‌های ماهی زندگی و از میزبان خود برای امرار معاش و ادامه حیات استفاده می‌کند.

اما با وجود این‌ که راستی‌آزمایان بارها بی‌اساس بودن این‌گونه شایعات را ثابت کرده‌اند، ماه‌ها است که این ادعاهای نادرست در فضای مجازی دست به دست می‌شوند و پُست‌هایی از این دست در فیس‌بوک نیز به گسترش آن‌ها کمک می‌کنند. حتی اگر پُلی‌پودیوم هیدری‌فورم در واکسن‌ها وجود می‌داشت، باز هم هیچ دلیلی وجود ندارد که بر اساس آن بتوان گفت که اکسید گرافین به رشد سریع‌تر انگل‌ها کمک کند.

دانشمندان کشف کرده‌اند که ورقه‌ای نازک از این ماده می‌تواند روند رشد این انگل را به تعویق بیندازد. البته این به آن معنا نیست که اکسید گرافین بر پُلی‌پودیوم هیدری‌فورم هم همین تاثیر را دارد. این انگل در فضای کاملاً متفاوتی رشد می‌کند و منابع غذایی و چرخه زندگی‌ او نیز با انگل ناقل مالاریا فرق دارد.

نظریه‌پردازان نظریه‌های توطئه و جریان‌های افراطی راست‌گرا همواره با اشاره به این فیلم تخیلی که ماجرای مردی است که متوجه می‌شود در یک دنیای مجازی زندگی می‌کند، کوشیده‌اند نشان دهند از جامعه‌ معمول و زندگی هر روزه بیدار شده‌اند. واقعیت اما این است که چنین موجوداتی اصلاً وجود ندارند. پُلی‌پودیوم هیدری‌فورم از فلز ساخته نشده است و نمی‌توان از آن برای ردیابی افراد استفاده کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مذاکرات وین؛ پیشرفت در گفت‌وگوها در گرو چیست؟- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimمذاکرات وین؛ پیشرفت در گفت‌وگوها در گرو چیست؟ پیشرفت در گفت‌وگوهای و توافق در وین در صورتی که آمریکا ذهنیت‌های پیشین را کنار بگذارد و به دنبال رسیدن به توافقی مبتنی بر برد-برد باشد در دسترس است JCPOA گزارش تسنیم: 👏👏👏🇮🇶🇱🇧🇸🇾🇦🇫🇨🇳🇹🇷🇵🇰🇮🇷👏👏👏 تیم مذاکره کننده باید با سرعت توافق رابه سرانجام برساند، در صورتیکه مذاکرات طولانی و فرسایشی شود ، همان بلایی که سر دولت قبل آمد ، تکرار خواهد شد. سردار سعید_قاسمی تنها بازی برد برد در جهان، همجنس بازی است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اولیانوف: ایده های ایران در مذاکرات باید کاملا در نظر گرفته شودنماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین بر ضرورت پرداختن به ایده ها و مطالبات دولت جدید ایران در مذاکرات وین تاکید کرد. چرا این خبرا فقط در خبرگزاری شماست For several years, you Russians have used Iran as a tool to achieve your own interests against the West. Iran is no longer the Iran it used to be, it can defend its rights with full authority...! روسیه همیشه دقیقه نود جاخالی میده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تمرین‌های فشرده ملی پوش آذربایجانی در ترکیه برای حضور در رقابت‌های جهانی «ام‌ام‌ای»عمران عباس‌قلی‌اف، ملی پوش آذربایجانی و دارنده مدال برنز قهرمانی اروپا در رشته هنرهای رزمی ترکیبی «ام‌ام‌ای» در کارابوک ترکیه به تمرین‌های فشرده خود برای حضور در رقابت‌های جهانی ادامه می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جریمه چند هزار یورویی در انتظار واکسینه نشده‌ها در اتریشکودکان زیر ۱۴ سال، زنان باردار در کنار بهبودیافتگان از کرونا (تا ۶ ماه پس از بهبودی) و افرادی که از مشکلات سلامتی خاص در رنجند از این قاعده مستثنی خواهند بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه زن در راس سه حزب سنتی، رقبای اصلی ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسهبا انتخاب والری پکرس به عنوان نامزد حزب جمهوریخواهان فرانسه، حالا نام سه زن برای رقابت با امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ قطعی شده است. با این حال همچنان بعید است که رئیس جمهوری آینده فرانسه یک زن باشد. شبان من عائلة الجعبري يعتدون على محل لبيع كرابيج الحلبي وسط الخليل משפחת געברי בחברון נגד משפחת עויוי שוברים להם חניות בחברון . הם כבר חודשיים מתקוטטים בגלל רצח הרופא באסל געברי . אז משפחת געברי פותחת במתקפה הלילה נגד עויווי
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو کشته و چهار زخمی در انفجارهای جداگانه در کابل | جهان | DW | 10.12.2021در اثر انفجار یک بمب در مینی‌بوسی در کابل دو غیرنظامی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. انفجار دیگری در این شهر یک زخمی برجا گذاشت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »