هیچ گونه تسلیحاتی به روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین ارسال نکرده و نخواهیم کرد

15/07/1401 07:48:00 ق.ظ

امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه فنلاند: هیچ گونه تسلیحاتی به روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین ارسال نکرده و نخواهیم کرد

امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه فنلاند: هیچ گونه تسلیحاتی به روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین ارسال نکرده و نخواهیم کرد

وزیر امور خارجه ایران، تاکید کرد : علیرغم کمک های نظامی برخی کشورها به اوکراین، ما هیچ گونه تسلیحاتی به روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین ارسال نکرده و نخواهیم کرد، چرا که معتقدیم راه حل این بحران سیاسی است و هرگونه حمایت تسلیحاتی از طرفین، فرصت صلح را به تأخیر می اندازد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص بحران اوکراین گفت: علیرغم کمک های نظامی برخی کشورها به اوکراین، ما ، چرا که معتقدیم راه حل این بحران سیاسی است و هرگونه حمایت تسلیحاتی از طرفین، فرصت صلح را به تأخیر می اندازد.امیرعبداللهیان در مورد تحولات داخلی ایران  نیز اظهار کرد : توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و هم اکنون زنان در بخش های مختلف دانشگاهی، علمی، پزشکی، آموزشی، اداری و فناوری در حال ایفای نقش بسیار موثری می باشند.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد: بخشی از اتفاقات اخیر در ایران تظاهرات مسالمت آمیز است که ما طبق قانون اساسی کشور از آن حمایت می کنیم و طرح مسالمت آمیز مطالبات مردم را حق قانونی آنان می دانیم و همواره به آن توجه کرده و پاسخ داده ایم. امیرعبداللهیان در عین حال افزود: اما در این میان برخی اغتشاش گران با هدایت خارجی و تحریک شبکه های تلویزیونی خارجی، اقدام به تخریب اموال عمومی و حمله به مردم و پلیس با سلاح گرم و سرد کردند که این اقدامات در هیچ کجای دنیا پذیرفته نیست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

وزارت خارجه فنلاند در توئیتی اعلام کرد، وزیر خارجه این کشور در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود خواستار تحقیقات بین‌المللی در مورد مرگ مهسا امینی شده است. ای بی پدر مادر بی همه کس داستان همون پشت بوماست :) سرباز_سایبر دیوث تا دیروز که میگفتی اقتدار رو ببین به روسیه سلاح فروختیم که !!! حیوان دروغگو پس چجوری پز پهباد میدادید؟ با دستهای خودتون گورتونو کندید، تسلیحات کشتار جمعی تو جنگ یک طرفه ؟! صدام داره بهتون دست تکون . UNESCO UN federalreserve unwomeneca Europarl_EN UNHumanRightsUA NATO USNATO

پس تصاویر لاشه‌های پهپادهای ایرانی تو اوکراین فتوشاپه Thisismohammadd در ادامه گفت براتون قمبل هم میکنیم فقط تورو خدا مارو دور نندازید! 😂😂😂😂🤧 همه عالم و آدم به عراق سلاح دادن تا ایران رو نابود کنه --- همه دارن به عربستان و امارات کمک میکنند تا یمن رو نابود کنند و آشکارا میگن از عربستان حمایت میکنیم ولی ایران میترسه بگه به روسیه کمک کرده؟؟؟؟؟

تا این حد ایران رو ضعیف و ترسو نشون دادن .. نوبره

اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه وضع می‌کنداین تحریم‌ها واکنشی به الحاق مناطق اشغالی اوکراین به خاک روسیه و تهدید ولادیمیر پوتین به کاربرد جنگ افزارهای تخریب گسترده است.

یادتان باشد من وزیر خارجه هستم من وزیر میدان نیستم به من نمیگند در میدان چه خبره حتی به من گفتند اگر ازت سوال کردن نگو من نمیدانم که نمیدانی به دروغ یک چیزهایی بگو که طرف را به نفع رژیم گیج و گمراه کنید این وزیر امور خارجه کسخلی چیزیه ؟! دیگه حتی مردم داخل هم با اعترافات اجباری و گزارشات ساختگی و تهدید و ارعاب شاهدها فریب نمی‌خورند، چه برسه به خارجیها.

بی شرف مهسا_امینی Mahsa_Amini‌ mahsaamini امیرجان اونا مثله ما نیستن که هر حرفی زدی رو قبول کنن ، مدرک دارن ، ما هم حرفات قبول نداریم ولی دوست نداریم پیش غریبه ها کنف بشی ، بگو دولت میدان به روسیه سلاح داده نه دولت رییسی خلافت اسلامی تو تهران ، مرگ_بر_خامنه‌ای_جنایتکار_و_مزدورانش مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

آخرین تحولات جنگ روسیه و اوکراین؛ نیروهای روسیه در لوهانسک عقب رانده شدندکی‌یف در روز چهارشنبه مدعی کسب پیروزی‌هایی در برابر نیروهای روسیه در شرق اوکراین شد. در همین حال مسکو متعهد به بازپس‌گیری مناطقی شد که در نبرد با نیروهای اوکراینی از دست داده است. مهسا_امینی

جنگ روسیه و اوکراین؛ آیا مسکو از سلاح اتمی استفاده می‌کند؟آیا پوتین از سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد؟ چه تعداد از این تسلیحات را در اختیار دارد؟ پاسخ آمریکا و ناتو چه خواهد بود؟

پوتین، فرمان انتقال مالکیت نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا به روسیه را امضا کردپوتین، رئیس‌جمهور روسیه فرمان انتقال نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیای اوکراین به مالکیت روسیه را امضا کرد. - خبرگزاری آناتولی

«داستان دو هند»؛ سیاست متناقض دهلی‌نو در قبال جنگ روسیه و اوکرایناگرچه نارندرا مودی، نخست وزیر هند ماه پیش به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت: «دوره زمانه جنگ به پایان رسیده است.» اما واقعیت موضع گیری هند آن‌چنان سرراست نیست. هند با افزایش خرید از روسیه راه نجاتی حیاتی برای این کشور فراهم کرده است.

به گزارش ایسنا،به نقل از وزارت امور خارجه ایران ،در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان و"پکا هاویستو" وزیر امور خارجه فنلاند، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه، مذاکرات لغو تحریم ها، بحران اوکراین و حوادث اخیر در کشورمان و سوء استفاده آشوبگران و اغتشاش گران و مداخلات خارجی در تحولات داخلی کشورمان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.تحریم‌های جدید محدودیت معامله با روسیه در صنایع فولاد و فناوری‌های دیجیتال، تعیین سقف برای بهای نفت روسیه را که از طریق دریا و با بیمه کشتیرانی کشورهای اروپایی به کشورهای ثالث منتقل می‌شود دربرمی‌گیرد.Send کی‌یف در روز چهارشنبه مدعی کسب پیروزی‌هایی در برابر ارتش روسیه در شرق اوکراین شد.Send ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری و رهبر بزرگترین کشور مجهز به قدرت هسته‌ای جهان، روسیه، بارها تهدید کرده است که هر حمله‌ غرب به روسیه ممکن است پاسخ اتمی مسکو را برانگیزد.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص بحران اوکراین گفت: علیرغم کمک های نظامی برخی کشورها به اوکراین، ما ، چرا که معتقدیم راه حل این بحران سیاسی است و هرگونه حمایت تسلیحاتی از طرفین، فرصت صلح را به تأخیر می اندازد. امیرعبداللهیان در مورد تحولات داخلی ایران  نیز اظهار کرد : توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و هم اکنون زنان در بخش های مختلف دانشگاهی، علمی، پزشکی، آموزشی، اداری و فناوری در حال ایفای نقش بسیار موثری می باشند. اورسولا فن درلاین، رییس کمیسیون اروپا ضمن استقبال از تصمیم سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفت: «ما هیچ‌گاه نتایج همه‌پرسی جعلی پوتین و یا الحاق قلمرو اوکراین به روسیه را نمی‌پذیریم. وزیر امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد: بخشی از اتفاقات اخیر در ایران تظاهرات مسالمت آمیز است که ما طبق قانون اساسی کشور از آن حمایت می کنیم و طرح مسالمت آمیز مطالبات مردم را حق قانونی آنان می دانیم و همواره به آن توجه کرده و پاسخ داده ایم. کی‌یف مدعی است که بر خرسون جنوبی مسلط شده و تقریبا کنترل همه منطقه خارکیف غربی را نیز در اختیار گرفته است.  امیرعبداللهیان در عین حال افزود: اما در این میان برخی اغتشاش گران با هدایت خارجی و تحریک شبکه های تلویزیونی خارجی، اقدام به تخریب اموال عمومی و حمله به مردم و پلیس با سلاح گرم و سرد کردند که این اقدامات در هیچ کجای دنیا پذیرفته نیست.» اگر هیچ یک از اعضای اتحادیه اروپا در آخرین لحظات اعتراض نکند قرار است متن تحریم‌های جدید صبح روز پنجشنبه رسما تصویب و منتشر شود. وزیر امور خارجه ایران ، با یادآوری حوادث داخلی آمریکا و ماجرای اشغال کنگره، خاطر نشان ساخت : مدت ها اینترنت در آمریکا بر روی مردم قطع شد و حتی صفحات شخصی مجازی رییس جمهور وقت آمریکا با توجیه امنیت ملی بسته شد. با وجود این که برخی از تحلیلگران معتقدند او بلوف می‌زند اما واشنگتن تهدید پوتین را جدی می‌داند.

آیا شورای وزیران اروپا در آن زمان ابراز نگرانی  کرد ؟ «پکا هاویستو» وزیر امور خارجه فنلاند نیز در این‌ گفتگوی تلفنی، از شنیدن آخرین وضعیت مذاکرات لغو برجام تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود که به زودی توافق میان طرفین حاصل شود. اوکراین: پهپادهای ایرانی برای اولین بار مناطقی را در استان کی‌یف هدف قرار دادند این دسته از کشورها شامل لهستان و جمهوری‌های بالتیک علاوه بر مواردی که تصویب شده خواستار قطع کامل همکاری با روسیه در زمینه انرژی هسته‌ای، ممنوعیت واردات الماس روسیه و تحریم رهبر کلیسای ارتدکس روسیه بودند که از متحدان مهم ولادیمیر پوتین است.» ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در روز چهارشنبه سند الحاق چهار منطقه اوکراین از جمله لوهانسک به روسیه را امضا کرد. وی در خصوص بحران اوکراین، اقدام نظامی روسیه را بر خلاف منشور سازمان ملل متحد دانست و افزود،: اوکراین به عنوان یک کشور مستقل محق بر دفاع از خویش است. وی با اشاره به موضوع افغانستان از ایفای نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در میزبانی از آوارگان و پناهجویان افغانستانی تقدیر و ابراز امیدواری کرد که دولت جمهوری اسلامی ایران با استفاده از نفوذ خود، طالبان را تشویق به رعایت حقوق بشر و حقوق زنان کند. ولی با توجه به الزامی بودن توافق تمامی اعضا ضروری بود که ما به تعرض‌های جدید روسیه واکنش قوی نشان دهیم. وزیر خارجه فنلاند در خصوص اغتشاشات اخیر در ایران نیز ابراز امیدواری نمود گزارش مستقل‌ و بی‌طرفانه در خصوص مرگ مهسا امینی منتشر شود.  روسیه پیشتر در سال ۲۰۱۴ میلادی شبه جزیره کریمه اوکراین را به دنبال برگزاری «همه‌پرسی الحاق» ضمیمه خاک خود کرد. طرفین در این گفتگو بر ابعاد مناسبات دوجانبه فنلاند و ‌جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند. یک جشن سرخ با واکنش‌های منفی جهانی یک پژوهشکده اروپایی معتقد است که مشروط کردن بیمه کشتیرانی به سقف تعیین شده برای بهای نفت روسیه در حقیقت راهی برای گریز از منع کامل خدمات مالی و بیمه برای صادرات نفت روسیه از مسیرهای دریایی اتحادیه اروپاست که قبلا تصویب شده و قرار است از دسامبر امسال به اجرا گذاشته شود. اما سخت است تصور کنیم در یکی دوهفته یا یک ماه آینده که متوجه شد جنگ را باخته‌است چه اتفاقی خواهد افتاد.

انتهای پیام .