هیوندای جدید با باتری خورشیدی روی سقف به بازار آمد

14/05/1398 11:01:00 ب.ظ

هیوندای جدید با باتری خورشیدی روی سقف به بازار آمد

این صفحات سیلیکونی روی سقف خودرو نصب شده و می‌توانند حین حرکت بین ۳۰ تا ۶۰ درصد باتری ماشین را شارژ کنند. شرکت خودروسازی هیوندای روز جمعه اعلام کرد نخستین خودروی خود با سقف مجهز به باتری‌های خورشیدی را...

شرکت خودروسازی هیوندای روز جمعه اعلام کرد نخستین خودروی خود با سقف مجهز به باتری‌های خورشیدی را روانهٔ بازار کرده است. این فناوری تازه نخست روی آخرین مدل سوناتای هیبرید آزمایش شده و بناست در سال‌های پیش رو روی دیگر مدل‌های تولیدِ این شرکت نیز ظاهر شود.

به کارگیری سلول‌های خورشیدی روی سقف خودرو می‌تواند ضمن تأمین برق آن، مصرف سوخت ماشین را نیز بهینه کرده، از میزان انتشار دی‌اکسید کربن بکاهد. به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید این صفحات سیلیکونی روی سقف خودرو نصب شده و می‌توانند حین حرکت بین ۳۰ تا ۶۰ درصد باتری خودرو را شارژ کنند.

با شش ساعت شارژ در روز این خودرو قادر است در سال مسافت ۱۳۰۰ کیلومتر را بیشتر از معمول طی کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

امیر مکه: سعودی درهایش را به روی حجاج از هر جایی و بدون تبعیض می‌گشایدشاهزاده خالد الفیصل، امیر مکه مکرمه یکشنبه 4 اوت تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی درهایش را همواره خوب سود و پول خوبی توش داره وگرنه شمام عاشق چشم و ابروی هیچ کسی نیستین .

مخترع فرانسوی «تخته پروازی» از مسیر ۳۵ کیلومتری روی دریای مانش پرواز کردمخترع فرانسوی «تخته پروازی» از مسیر ۳۵ کیلومتری روی دریای مانش پرواز کرد طی کردن این مسیر با «تخته پروازی»، وسیله ای که خود آقای زاپاتا خلق کرده، البته رکوردشکن بود. هیچکس به جز زاپاتا تاکنون به این وسیله از روی این کانال پرواز نکرده است.

زاپاتا بالاخره از روی کانال مانش پریدپس از یکبار ناکامی، سرباز پرنده فرانسوی‌ها موفق شد مسیر فرانسه تا بریتانیا را بر فراز کانال مانش پرواز کند.

امیر مکه: سعودی درهایش را به روی حجاج از هر جایی و بدون تبعیض می‌گشایدشاهزاده خالد الفیصل، امیر مکه مکرمه یکشنبه 4 اوت تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی درهایش را همواره خوب سود و پول خوبی توش داره وگرنه شمام عاشق چشم و ابروی هیچ کسی نیستین .

یک پلیس افغانستان هفت تن از همکاران خود را با شلیک گلوله به قتل رساندیک مامور پلیس در منطقه قندهار افغانستان، با آتش گشودن بر روی همکاران خود، هفت تن از آن‌ها را به قتل رساند و سپس از محل تیراندازی متواری شد. به گزارش آسوشیتدپرس، یک مقام رسمی پلیس در قندهار ضمن اعلا افراد طالبان و القاعده با عنوان به صورت داوطلب وارد خدمت پلیس می شوند و دست به چنین جنایاتی می زنند زامبی شده!؟

آیت الله خامنه ای با اشاره به 'آمار آمریکا' خواهان افزایش جمعیت ایران شدآیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، در دیدار با گروهی از زوج های جوان با بیان این مطلب که در آمریکا هر خانواده ۱۵ تا ۲۰ بچه دارد، خواهان افزایش جمعیت ایران شده است. خودت و ظریف جونت برین بزایین دمشون گرم كمر بستن مملكت رو بخشكونند جاش گندم بكارن.بيخود نيست با مردم اينجوري رفتار ميكنند اينا ايران رو يه گاوداري بزرگ ميبينند فرعون زمان سرباز میخواد برای مبارزه با امریکا