هیجان‌انگیزترین رویدادهای فضایی سال ۲۰۲۱ چه بودند؟

08/10/1400 09:54:00 ق.ظ

سال ۲۰۲۱ یکی از پربارترین و جذابترین سال‌‌ها برای دانشمندان و علاقه‌مندان به فضا بود. چه اتفاقاتی ۲۰۲۱ را تا این اندازه متمایز هیجان‌انگیز کرد؟

سال ۲۰۲۱ یکی از پربارترین و جذابترین سال‌‌ها برای دانشمندان و علاقه‌مندان به فضا بود. چه اتفاقاتی ۲۰۲۱ را تا این اندازه متمایز هیجان‌انگیز کرد؟ همچنین در سال جاری میلادی بیش از ۱۳۰ ماموریت فضایی انجام شده است که اکثریت قاطع آنها موفقیت آمیز بوده‌اند.

البته این کاهش هزینه‌ها تا حد زیادی به لطف شرکت‌های خصوصی هوافضا است که با توسعه کپسول‌ها و موشک‌های قابل استفاده دوباره همراه شده است، روندی که به نظر می‌رسد تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

با این حال، همه چیز آسان نبوده است. افزایش ماموریت‌ها و فضاپیماهای در مدار به افزایش «زباله‌های فضایی» می‌انجامد. بخش‌هایی از فضاپیماها که صدها مایل بالاتر از زمین در فضا شناور هستند، امکان برخورد با ایستگاه فضایی بین‌المللی یا ماهواره‌های موجود در مدار را افزایش می‌دهد.

خوب یا بد، با نزدیک شدن به پایان سال میلادی، می‌توان شماری از بزرگ‌ترین رویدادهای فضایی این سال را برشمرد. بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین تلسکوپ فضایی جهان موسوم به «جیمز وب» روز شنبه ۲۵ دسامبر از پایگاه گویان فرانسه، واقع در آمریکایی جنوبی به فضا headtopics.com

شد. جیمز وب برای خواندن نور مادون قرمز طراحی شده است و می تواند کامل‌ترین داستان تاریخ پر شدن جهان از نور را برای ما بازگو کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

عفونت‌شناس آلمانی: امواج کرونا در سال ۲۰۲۲ کاهش می‌یابند | DW | 27.12.2021مدیر مؤسسه بیماری‌های عفونی بیمارستان دانشگاه ینای آلمان ابراز خوش‌بینی کرد که به دلیل ظهور یک مصونیت بنیادین، امواج کرونا در سال آتی کاهش خواهند یافت. او تزریق دوز سوم واکسن کرونا را برای رسیدن به این هدف حیاتی نامید.

آیا دوران آتش‌بازی سال نو در آلمان به سرآمده است؟ | DW | 28.12.2021امسال هم در آلمان به خاطر کرونا خرید و فروش وسایل آتش‌بازی برای جشن‌های سال نو ممنوع خواهد بود. صاحبان این صنایع ادامه فعالیت خود را تیره و تار می‌بینند. بخش‌هایی از جامعه اما از این ممنوعیت استقبال کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری در کدامیک از بازارهای مالی در سال ۲۰۲۱ سودده‌تر بود؟بازارهای مالی در سراسر جهان طی سال ۲۰۲۱ تحت تاثیر کاهش محدودیت‌های کرونایی، پدیداری نسبی رونق با حمایت سیاست‌های انبساطی پولی بانک‌های مرکزی و کمک‌های مالی دولت‌ها و ظهور گاه و بیگاه نگرانی‌های تازه از جهش‌های تازه ویروس کرونا بودند.

اینفوگرافی| بیشترین جستجوی گوگل ایرانیان در سال 2021 میلادیدر سال ۲۰۲۱، ایرانیان هم مثل سایر مردم جهان دغدغه واکسن داشتند. با توجه به کاهش ارزش پول و بی‌اعتمادی مردم به بورس، سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها قابل توجه بوده است. ببین یکی میاد موضوع تاریخی جستوجو کنه؟ فقط حاشیه ارز دیجیتال وقتی ملیش بیاد قابل قبوله

حمله به کنگره و خروج از کابل؛ دو رویداد سال ۲۰۲۱ که به وجهه آمریکا ضربه زدیکی از این رویدادها در ظاهر به سیاست داخلی آمریکا و دیگری به سیاست خارجی این کشور مرتبط است اما هر دو آنها در نهایت همچون دو روی یک سکه وجهه ایالات متحده در جهان را خدشه‌دار کرد. فقط همین دومورد؟

سلمان خان، ستاره بالیوود از نیش مار جان سالم به در برد | DW | 28.12.2021سلمان خان، ستاره فیلم‌های بالیوود نه تنها در فیلم‌هایی که بازی می‌کند به استقبال انواع خطرها می‌رود، بلکه زندگی واقعی او نیز ظاهرا عاری از خطر نیست. یک مار او را در خانه‌اش گزیده است. خو ای احمق ها به مار احترام دارن ... عبادت میکنن شیر میدهند به مارها . مارها در معبدشان زیاد میباشه چون مار علاقه زیاد به جواهرات دارد