هیتلر چگونه از دعوای رهبران سیاسی آلمان برای به قدرت رسیدن استفاده کرد؟

05/12/1400 12:20:00 ق.ظ

هیچ‌کدام از رهبران احزاب سیاسی مختلف توانایی رقابت با کاریزما و جذبه شخصی آدولف_هیتلر در خطابه برای انبوه مردم و افراد و اشخاص حقیقی را نداشتند و البته هیچ‌کدام از احزاب نیز جذابیت نازی‌ها و شیوه‌های مدرن انتخاباتی آنان را نداشتند. پروژه_سرداری

وامیدها در سخنرانی حمل‌ونقل هوایی برای جابه‌جایی سریع هیتلر و دیگر سخنرانان نازی در سراسر کشور در طول انتخابات ‌ ‌ هیتلر علاوه بر دو انتخابات سراسری پارلمان در ماه‌های ژوئیه و نوامبر ۱۹۳۲، در آوریل ۱۹۳۲ نیز در برابر سپهبد «پاول فون هیندنبرگ»،...

وامیدها در سخنرانی حمل‌ونقل هوایی برای جابه‌جایی سریع هیتلر و دیگر سخنرانان نازی در سراسر کشور در طول انتخابات ‌ ‌ هیتلر علاوه بر دو انتخابات سراسری پارلمان در ماه‌های ژوئیه و نوامبر ۱۹۳۲، در آوریل ۱۹۳۲ نیز در برابر سپهبد «پاول فون هیندنبرگ»، رییس‌جمهور وقت، برای انتخابات ریاست‌جمهوری رقابت کرد. او با وجود شکست خوردن در این انتخابات، توانست ۳۶.۸ درصد آراء را به خود اختصاص دهد.

حکمرانی بر اساس فرمان‌های اضطراری هیتلر توانست بر آن دسته از مسائل شخصی، سیاسی و حقوقی‌ فائق آید که رهبری او را در حزب نازی و موجودیت وی به عنوان رهبر آلمان را در سال‌های ۱۹۳۰-۱۹۳۲ تهدید می‌کرد. وزارت داخله ایالت «براونشوایگ» که از بهار ۱۹۳۱ در اختیار نازی‌ها بود، در روز ۲۵فوریه۱۹۳۲ هیتلر را به عنوان مشاور دولت ایالتی منصوب کرد. این امر به طور خودکار شهروندی آلمانی مورد نیاز برای نامزدی ریاست‌جمهوری را به هیتلر اعطا می‌کرد.

انتخابات ۳۱ژوئیه۱۹۳۲ یک پیروزی فوق‌العاده برای هیتلر به حساب می‌آمد. حزب نازی ۳۷.۳ درصد آراء را به خود اختصاص داد و به بزرگترین حزب در تاریخ آلمان تبدیل شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

مجوز مجلس به دولت برای دریافت وام از روسیه تا سقف ۵ میلیارد دلارمجوز مجلس به دولت برای دریافت وام از روسیه تا سقف ۵ میلیارد دلار نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند تا مبلغ پنج میلیارد دلار وام از دولت روسیه برای طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای اخذ کند.

تعداد امضای نمایندگان برای بازگشت طرح صیانت به صحن از ۱۵۰ گذشتتعداد امضای نمایندگان برای بازگشت طرح صیانت به صحن از ۱۵۰ گذشت نماینده مردم اردبیل در مجلس خبر از امضا بیش از ۱۵۰ نماینده مجلس برای لغو مصوبه کمیسیون مشترک در خصوص طرح صیانت و بازگشت آن به صحن مجلس خبر داد.

ساخت پنل‌های خورشیدی از گیاهان و تولید انرژی از «نور غیرمستقیم» خورشیداین دانشجوی فیلیپینی قصد دارد به کمک این مواد گیاهی، نخ و پارچه‌هایی بسازد که به کمک آنها بتوان لباس‌هایی تهیه کرد که قادر به جذب نورفرابنفش خورشید و تبدیل آن به برق باشند.

تأکید شمخانی بر ضرورت پیروی از تدبیر رهبری برای جلوگیری از عهدشکنی مجدد غربی‌ها- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتأکید شمخانی بر ضرورت پیروی از تدبیر رهبری دبیر شورای عالی امنیت ملی: سال ۹۷ و پس از خروج آمریکا از برجام، بهتر بود که مطابق تدبیر رهبری از این «تضمین ذاتی» بیشتر و تاثیرگذارتر استفاده می‌شد JCPOA راست میگه 😂😅🤣وگرنه اون میشه بیکار ومن کاردار اون بدون سهمیه ومن معیشتی بگیر😹 یعنی الان این اظهار نظر تأخیریِ شمخانی را باید بر نظر کارشناسی ارکان نظام در سال97 ارجح بدانیم؟ مگر میشود که چند صد ساعت کار ِ کارشناسی را با یک اظهار نظر غیررسمیِ فاقد جزئیات، زیر سوال برد؟ *خامنه ای در سال97 و در جلسات فرصت کافی داشته تا نظرش را ارائه و بر اجرای آن استدلال کند* از کشتی بچه ها چه خبر سرباز...

مدعای تازه طالبان: پلیس از خشونت و توهین منع شده است | DW | 23.02.2022وزارت کشور طالبان می‌گوید ماموران پلیس دستور دارند از هرگونه بدرفتاری و اهانت به مردم پرهیز کند و حقوق شهروندان را محترم بشمارند. شواهد اما بیانگر واقعیات دیگری هستند. زور و سرکوب و خشونت ادامه دارد، خصوصا نسبت به زنان. گفتم شاید با خبر شوید : روسیه به Ukraina حمله کرد دیروز حسین_رونقی توسط ج.ا ربوده شد مردم اعتصابات داشند معلمان اعتراضات داشتند اینترنت ناخوش ست شما کجای کارید؟ ناسلامتی مدعی رسانه خبری را یدک میکشید.

زنگ خطر در آلمان؛ کوچ فزاینده نئونازی‌ها از غرب به شرق | DW | 23.02.2022دفتر حفاظت از قانون اساسی در براندنبورگ، نسبت به جابجایی و نقل و انتقالات دست راستی‌های افراطی هشدار داده و می‌گوید نئونازی‌ها به مناطقی در شرق روی آورده‌اند که فاقد جامعه مدنی قوی و مقاوم هستند.