هیتلر، پس از جنگ جهانی اول: سربازی که می خواست رهبر باشد

11/12/1400 02:21:00 ب.ظ

آدولف هیتلر در اکتبر ۱۹۱۸ و در جریان حمله‌ای که با استفاده از گاز خردل روی داد، در نزدیکی «ایپر»، بلژیک مصدوم شد و بخشی از بینایی خود را از دست داد.در آن زمان هیتلر سربازیکم در گروهان هفتم، از گردان رزرو اول تیپ دوم ارتش آلمان بود. موزه_هولوکاست

آدولف هیتلر در اکتبر ۱۹۱۸ و در جریان حمله‌ای که با استفاده از گاز خردل روی داد، در نزدیکی «ایپر»، بلژیک مصدوم شد و بخشی از بینایی خود را از دست داد.

هیتلر به بیمارستانی نظامی در «پازواک» اعزام شد و در همین بیمارستان و در حال طی کردن دوران نقاهت بود که اخبار روز ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ و خبر متارکه جنگ را شنید. او در ۱۹نوامبر۱۹۱۸ از بیمارستان مرخص شد و دو روز بعد نیز به مونیخ بازگشت. در آن زمان هیتلر سربازیکم در گروهان هفتم، از گردان رزرو اول تیپ دوم ارتش آلمان بود.

استخدام در اداره اطلاعات دولت نظامی هیتلر در یک دوره آموزشی که در اوایل ماه ژوئن برگزار شد، درخشید و در اوت ۱۹۱۹ به عنوان مربی یک دوره‌ پنج‌روزه برای خدمه «رایشسور» (نیروهای مسلح آلمان) در پایگاهی در «لشفلد»، در نزدیکی آگزبورگ انتخاب شد. هیتلر در قامت یک سخنران تاثیرگذار ظاهر شد و نخستین سخنرانی‌های زهرآگین و یهودستیزانه خود را در لشفلد ایراد کرد.

مایر که تحت تاثیر مهارت‌های هیتلر به عنوان یک ارتباط‌دهنده و سخنران قرار گرفته بود، به او اعتماد کرد تا به درخواست «رایشسور» (سازمان نظامی نیروهای مسلح جمهوری وایمار) برای توضیح بیشتر در مورد آن‌چه که مسئله یهود نامیده بودند، پاسخ دهد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدئو/ تصاویری از کودکان بیمار که در درمانگاه زیرزمینی معالجه می‌شوند

بی‌خبری از «محمد عینی» در ششمین هفته از بازداشت توسط اطلاعات رشت

تصاویری از زنان و کودکان اوکراینی که خود را به رومانی رسانده‌اندگروهی از شهروندان کشور رومانی با گسترش جنگ و حملات روسیه، خود را به کشور رومانی رسانده‌اند. uraniumpeople

زلنسکی:سیگنال‌هایی را از روسیه دریافت کرده‌ایم/تاکنون نتیجه‌ای که ما می‌خواستیم به دست نیامدهرئیس‌جمهور اوکراین درباره مذاکرات اخیر هیات‌های کی‌یف و مسکو در بلاروس گفت: مذاکرات نتایج مطلوبی را برای کی‌یف به همراه نداشت.

روسیه از حضور در کلیه رقابت‌های ملی و باشگاهی فوتبال محروم شد - BBC News فارسیفوتبال روسیه محروم شد. فدراسیون جهانی فوتبال و اتحادیه فوتبال اروپا تیم‌های باشگاهی و ملی روسیه در کلیه رده‌ها را از حضور در مسابقات محروم کردند. پیش از این کمیته بین‌المللی المپیک به فدراسیون‌‌های جهانی توصیه کرده بود روسیه و بلاروس را از حضور در کلیه مسابقات محروم کنند. عربستان | اسرائیل | إمریکا | … فقط روسیه ؟!؟!؟! 😐😏👊🏽 🇸🇦 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🇺🇸 🇦🇪 🇮🇱 🇸🇮 چی برخورد دوگانه زمانیکه امریکا بر افغانستان عراق حمله کرد اسرائیل بارها به فلسطین سوریه ولبنان حمله کردنه آمریکا ونه اسرائیل از مسابقات فوتبال و ورزشی محروم نشدبلکه امریکا و اسرائیل مورد ستایش قرارگرفته انددرمجامع بین‌المللی این که ماازغرب بدمیگیم برخورددوگانه اش باملل جهانست ورزشم‌ سیاسی نیست بی بی سی فارسی هم کثافت نیوز نیست

خودداری از اعطای مرخصی استعلاجی به سپیده قلیان؛ «می‌خواهند از او انتقام بگیرند»شماری از فعالان سیاسی از «محرومیت عمدی» سپیده قلیان از مرخصی استعلاجی با وجود «علائم حاد کرونا و مشکلات شدید گوارشی ناشی از اعتصاب غذا» خبر می‌دهند.