هیات مدیره پرسپولیس؛ مدیر امنیتی، مرد ۴ شغله و سینه‌زن هیات‌های مذهبی

23/10/1400 11:10 ق.ظ

رضا درویش کیست و پیش از مدیر عاملی پرسپولیس کجا بوده است؟ اردیبهشت سال ۱۳۹۵، با حکمی از سوی مدیرعامل «گروه خودروسازی سایپا»، به عنوان مدیرعامل باشگاه «سایپا» منصوب شده بود. اما پیش از آن هیچ کارنامه‌ای در زمینه ورزش و مدیریت نداشته است. اطلاع_رسانی

انتصابات مدیران جدید باشگاه پرسپولیس از سوی وزارت ورزش و جوانان در فاصله کمتر از یک هفته پس از محرومیت دو باشگاه «استقلال» و پرسپولیس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، یک پیام مشخص برای کنفدراسیون دارد؛ این باشگاه‌ها هم‌چنان در ید قدرت دولت...

انتصابات مدیران جدید باشگاه پرسپولیس از سوی وزارت ورزش و جوانان در فاصله کمتر از یک هفته پس از محرومیت دو باشگاه «استقلال» و پرسپولیس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، یک پیام مشخص برای کنفدراسیون دارد؛ این باشگاه‌ها هم‌چنان در ید قدرت دولت باقی می‌مانند.

در این گزارش، برخی از چهره‌های جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس را معرفی می‌کنیم.مجید پوراحمدی؛ مدیر حوزوی و امنیتی چرا به پرسپولیس رسید؟ وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی مجید پوراحمدی را فردی «صاحب‌نظر در حوزه فرهنگ»، دارای «سوابق و تجارب ارزشمند در عرصه‌های اجرایی و فرهنگی» و با «روحیه انقلابی» معرفی کرده بود. اما در سوابقش، هیچ نشانه‌‌ای از حضور در عرصه هنر به چشم نمی‌خورد.

حالا پس از پشت سر گذاشتن پست‌های اقتصادی، امنیتی و حوزوی، از شهریور تا دی‌ ۱۴۰۰ وارد عرصه فرهنگ و ورزش شده است. مشاور کنونی وزیر ارشاد جمهوری اسلامی و عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نه ارتباطی با فرهنگ داشته و نه با ورزش اما در دولت ابراهیم رئیسی به پست‌های کلیدی در هر دو حوزه رسیده است. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

نواک جوکوویچ به انجام «اشتباهاتی» پیش از سفر به استرالیا اعتراف کردمرد شماره یک تنیس جهان با ادعای این‌ که قربانی «اطلاع رسانی نادرست» شده که زمینه «ناراحتی خانواده‌اش» را نیز فراهم کرده، تاکید می‌کند که روز هفدهم دسامبر هنوز نتیجه مثبت آزمایش پی سی آر خود را دریافت نکرده بود.

برخورد با سوء استفاده از فضای مجازی را معطل تصویب قانون «حمایت از کاربران» نکنید۱۸۰ نماینده مجلس در بیانیه‌ای از قوه مجریه و قضائیه خواستند که با «سوءاستفاده از امکانات فضای مجازی» و «لجام گسیختگی رسانه‌های اجتماعی» برخورد کنند و منتظر قانون «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» نباشند.

صادرات بیش از 9 میلیارد دلاری حبوبات و غلات از ترکیهصادرات بخش حبوبات و غلات ترکیه طی سال 2021 به بیش از 9 میلیارد دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

انتقاد بی‌سابقه توکایف از نظربایف؛نظامیان روس از قزاقستان خارج می‌شوندطبق آخرین آمارهای رسمی نزدیک ۱۰ هزار نفر در جریان ناآرامی‌های هفته گذشته قزاقستان بازداشت شده‌اند و دولت می‌گوید آرامش به کشور بازگشته و اوضاع «تثبیت» شده است.

انتقاد سازمان ملل از استفاده از کلاه‌های آبی نیروهای حافظ صلح این سازمان توسط سربازان قزاقستاندولت قزاقستان در پاسخ به انتقادات گفت که «به جز کلاه ایمنی که به عنوان بخشی از تجهیزات رسمی نیروهای حافظ صلح محلی در زمان تهدید استفاده می‌شود، هیچ تجهیزات علامت گذاری شده توسط سازمان ملل مورد استفاده سربازان دولتی استفاده نشده است.»

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.

وزارت ورزش و جوانان ایران در نشستی با حضور اعضای مجمع باشگاه «پرسپولیس»، ترکیب جدید اعضای هیات مدیره و هم‌چنین مدیرعامل جدید آن را معرفی کرده است.

«بیژن ذوالفقارنسب»، «غلامعلی محمدعلیپور»، «محمد اسدمسجدی» و «مجید پوراحمدی» به عنوان اعضای هیات مدیره و «رضا درویش» به عنوان مدیرعامل پرسپولیس از سوی «حمید سجادی»، وزیر ورزش و جوانان دولت «ابراهیم رئیسی» منصوب شده‌اند.

انتصابات مدیران جدید باشگاه پرسپولیس از سوی وزارت ورزش و جوانان در فاصله کمتر از یک هفته پس از محرومیت دو باشگاه «استقلال» و پرسپولیس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، یک پیام مشخص برای کنفدراسیون دارد؛ این باشگاه‌ها هم‌چنان در ید قدرت دولت باقی می‌مانند.

ترکیب جدید هیات مدیره پرسپولیس هیچ روزنه‌ای برای امیدواری نسبت به آینده این باشگاه باقی نمی‌گذارد. اعضای جدید را چه‌قدر و از چه زاویه‌ای می‌شناسیم؟

در این گزارش، برخی از چهره‌های جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس را معرفی می‌کنیم.مجید پوراحمدی؛ مدیر حوزوی و امنیتی چرا به پرسپولیس رسید؟

۲۲ شهریور ۱۴۰۰، «محمدمهدی اسماعیلی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی احکامی، «مجید پوراحمدی» را هم‌زمان به سمت‌های مشاور وزیر، رییس دفتر و مدیرکل حوزه وزارتی، دبیر و عضو هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر منصوب کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی مجید پوراحمدی را فردی «صاحب‌نظر در حوزه فرهنگ»، دارای «سوابق و تجارب ارزشمند در عرصه‌های اجرایی و فرهنگی» و با «روحیه انقلابی» معرفی کرده بود. اما در سوابقش، هیچ نشانه‌‌ای از حضور در عرصه هنر به چشم نمی‌خورد.

مجید پوراحمدی از سال ۱۳۸۴ تاکنون به عنوان مشاور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، مدیر بازرسی و امور مدیران هلدینگ عمران و مدیر بازرسی ساختمان «بانک مهر اقتصاد»، معاون برنامه‌ریزی و توسعه «شرکت توسعه گردش‌گری ایران»، فرماندار شهرستان خوانسار، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری اصفهان، مشاور معاون استاندار اصفهان، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد خوانسار و دبیر شورای هماهنگی حوزه‌های علمیه قم فعالیت کرده است.

حالا پس از پشت سر گذاشتن پست‌های اقتصادی، امنیتی و حوزوی، از شهریور تا دی‌ ۱۴۰۰ وارد عرصه فرهنگ و ورزش شده است.

پوراحمدی بلافاصله پس از به دست آوردن پست مدیرعاملی صندوق اعتباری هنر، به خبرنگارانباید وابستگی وزارت ارشاد و صندوق هنرمندان به دولت برداشته شود و این صندوق بر مبنای فعالیت‌های اقتصادی هنرمندان راه خود را ادامه دهد.

مشاور کنونی وزیر ارشاد جمهوری اسلامی و عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نه ارتباطی با فرهنگ داشته و نه با ورزش اما در دولت ابراهیم رئیسی به پست‌های کلیدی در هر دو حوزه رسیده است.

رضا درویش؛ چه‌گونه از هیات‌های مذهبی به مدیرعاملی پرسپولیس برسیم؟

تنها برگ برنده‌ رضا درویش این است که از اردیبهشت ۱۳۹۵ بااز سوی مدیرعامل «گروه خودروسازی سایپا»، به عنوان مدیرعامل باشگاه «سایپا» منصوب شده بود.

درویش بدون این حکم، هیچ کارنامه‌ای در زمینه ورزش و مدیریت ندارد. همین حکم را هم در دوره‌ای به دست آورده است که «حمید سجادی»، وزیر ورزش و جوانان دولت کنونی،

رییسه باشگاه سایپا و یکی از اعضای هیات مدیره هلدینگ این کارخانه محسوب می‌شد. زمانی که او به مدیرعاملی باشگاه سایپا رسید، روابط خانوادگی‌ با حمید سجادی را دلیل اصلی حضورش در این مجموعه می‌دانستند.عضوپس از کنار رفتن او از مدیرعاملی باشگاه سایپا، در هیات‌های عزاداری مذهبی، کنار شخصیت‌هایی مانند «علی پروین»، «محمد رویانیان»، «علی دایی» و گاهی هم «حسین هدایتی» تا پیش از آخرین بازداشتش دیده می‌شد.

هم‌زمان با قوت گرفتن شایعاتی در مورد حضور رضا درویش در باشگاه پرسپولیس و نشستن بر کرسی مدیرعاملی، خبرگزاری» از حضورش در ضیافت افطاری علی پروین خبر داده بود.

رضا درویش در حالی به مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس رسیده است که این باشگاه در روزهای گذشته به دلیل تخلفات انجام شده و عدم صدور مجوز حرفه‌ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شد.

درویش اما زمانی که مدیرعامل باشگاه سایپا بود و این تیم باید در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کرد، حتی از این موضوع که تیمش باید در مرحله «پلی‌آف» یا حذفی این مسابقات شرکت کند،. او پس از اطلاع از این موضوع، فدراسیون فوتبال را مقصر بی‌اطلاعی مجموعه‌اش معرفی کرد.

فردی با چنین سطحی از فهم و دانش فوتبال و سابقه‌ای ناچیز در عرصه مدیریت، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شده است.«بیژن ذوالفقارنسب»، بازیکن و مربی سابق فوتبال ایران در ۷۲ سالگی به ریاست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس رسیده است. حافظه سال‌های اخیر فوتبال ایران، او را با سال‌ها مربی‌گری در باشگاه سایپا به یاد می‌آورد.

بیژن ذوالفقارنسب حد فاصل سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲ سرمربی استقلال بود، سپس در تیم‌های «سایپا»، «شهرداری» تبریز، «پاس»، «مس»، «پیکان»، «برق» شیراز، «داماش»، «ذوب‌آهن»، «نفت» تهران و بار دیگر سایپا مربی‌گری کرد.

او هم‌چنین یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بود.

بیژن ذوالفقارنسب از سال ۱۳۸۸ مربی‌گری را رها کرد و سراغ پست‌های مدیریتی و مشاوره مدیران ورزشی رفت.

او در حال حاضر، مشاور وزیر ورزش و جوانان، رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، رییس «کمیته توسعه» فدراسیون فوتبال و رییس «کانون مربیان فوتبال ایران» است.

ذوالفقارنسب ساعاتی پس از رسیدن به چهارمین پست خود، به خبرنگاران: «بیش از آن‌ چه که شما فکر می‌کنید، برای پرسپولیس وقت می‌گذارم.»

وقتی از او پرسیدند که نمی‌توان برای هر چهار پست به میزان کافی زمان صرف کرد نیز گفت: «نمی‌دانم شما چند سال سن دارید اما من یک زمان هم فوتبال بازی می‌کردم و هم به دانشگاه می‌رفتم.»

رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم‌چنین تاکید کرد که قرار نیست با کامیون برای پرسپولیس پول بیاورد.

باشگاه پرسپولیس با بدهی‌های کلان داخلی، خارجی و مالیاتی مواجه است و همین یکی از دلایل حذف این باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا بود.