هیأت طالبان برای گفت‌وگو با نمایندگان کشورهای غربی وارد اسلو شد | DW | 23.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با توجه به فاجعه انسانی که افغانستان را تهدید می‌کند، نمایندگان طالبان برای گفت‌وگو با نمایندگان کشورهای غربی وارد اسلو شدند. وزیر خارجه طالبان در رأس یک هیأت، نخست با نمایندگان جامعه مدنی افغانستان دیدار خواهد کرد.

دولت نروژ روز یکشنبه ۲۳ ژانویه اعلام کرد در پی ورود هیأتی از طالبان به اسلو، امیر خان متکی، وزیر خارجه طالبان که مسئولیت هیأت افغان را برعهده دارد، در وهله نخست با نمایندگان جامعه مدنی افغانستان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

این نخستین مذاکرات رسمی نمایندگان کشورهای غربی و دولت طالبان هنوز به رسمیت شناخته نشده در خاک اروپا است. شورای امنیت سازمان ملل در ماه دسامبر گذشته، به طور یکپارچه تصویب کرد که کمک‌های بشردوستانه به افغانستان باید امکان‌پذیر گردند. این کمک‌ها اما قرار نیست مستقیما به دست نیروهای سپرده شوند. تاکنون هیچ کشوری دولت طالبان را به رسمیت نشناخته است.

اما همه این گونه نمی‌نگرند. نرگس نهان، وزیر پیشین معادن و نفت افغانستان که هم‌اکنون در نروژ زندگی می‌کند، شرکت خود در گفت‌وگوها با طالبان در اسلو را رد کرده است. او به خبرگزاری فرانسه گفت، نگران است از این‌که طالبان در پی این مذاکرات،"عادی‌سازی" و"تقویت" شوند.در دوره اول حکومت طالبان در دهه ۱۹۹۰ میلادی، زنان کاملا از فضای عمومی جامعه حذف شدند. این بار طالبان وعده داده‌اند، حقوق زنان برای کار و آموزش را رعایت خواهند کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خدا شما غربی هاره تباه کند بیست سال مردم افغانستان تباه کرده آواره شدن دربه در شدن اون وقت طالب تروریستی بود حال نیست تروریستی تف تف به شما کشورهای غربی

بر پدرت لعنت دویچه وله. ویزر خارجه طالبان چرا در افغانستان با نمایندگان جامعه مدنی کشور خودش گفتگو نمیکنه؟ در ضمن،مسئول فاجعه انسانی که افغانستان رو تهدید میکنه کیه؟ ای بر پدر هر چی خبرگزاری شارلاتانه لعنت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز گفتگوها با طالبان در اسلو؛ پول هواپیما را دولت نروژ پرداختاین نخستین سفر رسمی مقامات طالبان به اروپا پس از روی کار آمدن دوباره آنها در افغانستان است و هزینه پرواز آنها با هواپیما را نیز دولت نروژ پرداخت کرده است. خیلی غلط کرد! ماشاءالله اينه گندگي
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شکست ازبکستان با نتیجه‌ پنج بر دو؛ دختران فوتسال ایران با برد شروع کردندتیم ملی فوتسال زنان ایران در اولین دیدار خود در تورنمنت فوتسال آسیای مرکزی، کافا، مقابل ازبکستان با نتیجه پنج بر دو به پیروزی رسید. در این دیدار که در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، سحر زمانی و فاطمه پاپی در نیمه اول، و سارا شیربیگی، فرشته کریمی و نسا احدی در نیمه دوم گلزنان ایران...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تصادف آرنولد شوارتزنگر با سه خودروی دیگر؛ او آسیبی ندید🔺تصادف آرنولد شوارتزنگر با سه خودروی دیگر؛ او آسیبی ندید ▪️آرنولد شوارتزنگر بازیگر و فرماندار سابق کالیفرنیا در لس‌آنجلس تصادف کرد. در این تصادف یک نفر مجروح شد اما به آرنولد شوارتزنگر آسیبی نرسید. ⬇️ بیشتر بخوانید: wojak safe_crypto_investment woj wojak_charity woj_metaverse مگه سوار پراید هستند که آسیب ببینند؟ خوب به کیرِ هممون
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

با سقوط بازار بورس، تسلا و آمازون ده‌ها میلیارد از دست دادند | DW | 22.01.2022سقوط شاخص سهام در بازار بورس در روزهای گذشته ضربه سختی به سهام شرکت‌های فن‌آوری وارد کرد. در پی آن ۲۵ میلیادر دلار از دارایی ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا و ۲۰ میلیارد دلار از ثروت جف بزوس، بنیانگذار آمازون کاسته شد. طفلکی ها به 🥚چپم امپراتوری ها در حال سقوط اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نگاهی به ۴۰ سال مخالفت دین با موسیقی در ایرانbeehnam 😮 Nice 17 point turn 😱 sundayvibes
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: یک کشتی با محموله شیمیایی از مبدا ایران را توقیف کردیم | DW | 23.01.2022نیروی دریایی آمریکا از توقیف یک کشتی از مبدا ایران در مسیر شناخته‌شده قاچاق سلاح برای حوثی‌های یمن خبر داد. محموله این کشتی نزدیک به ۴۰ تن مواد شیمیایی اعلام شده که می‌تواند در تولید مواد منفجره هم کاربرد داشته باشد. کلسیم بای کاربونیت بسیار خطرناک است.اگر در دیوار چسپید بدان دنیا را سفید میسازد.کمی خفیف تر از کودی زراعتی است.من میبودم درین کشتی یک گیلاس آب میانداختم کافی بود برای یک تراژیدی لبخنده دار.دعا کنید که اخوند ها را ادم کند ما را اولاد ادم غرض نگیرد.حیف که بخاطر اسلام بز قربانی استی این امریکایی ها هم دیگه گندش را در اوردن .....انگار لازم ما هم مانند رییس کره شمالی یک کلید شلیک بمب اتمی داشته باشیم... اگر واقعا کشتی ایرانی باشد، به زودی کشتی آمریکا توقیف می شود!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »