هیأت حقیقت یاب/ ماموریت شصت و چهارم/ دستی کشیدن با ایرباس!

26/07/2020 11:15:00 ق.ظ

ماهان, طنز

برخی مدعی شده اند شخص سرشکسته پرواز ماهان همان بلال فروشی بوده که ۴ صبح مقابل دوربین صداوسیما انفجار شهریار را تکذیب کرده بود. از نظر اینها یک بلال فروش حق سفر ندارد وهمین افراد تنگ نظر ادعای آزادمنشی هم میکنند! طنز جدید از شراگیم زندsharagim_zand 👇

هیات حقیقت یاب ما گزارش کاملی از این واقعه تهیه کرده است که به شرح زیر است:اول – در ابتدا باید عرض شود که بعد از رسانه ای شدن این حمله ناجوانمردانه، دشمنان نظام شروع به شبهه افکنی نمودند. شبهاتی مانند اینکه پرواز ماهان اگر یک پرواز عادی مسافربری بوده چرا هیچ رد و اثری از آن در سایتهای فروش بلیط وجود ندارد؟ برخی دیگر هم با اشاره به صحبتهای چندوقت پیش یکی از خلبانان شرکت ماهان مبنی بر ارسال نفرات و تجهیزات نظامی به سوریه در پوشش پروازهای مسافربری، این پرواز را هم از آن پروازها دانسته بودند. برخی از معاندین حتی مدعی شده بودند که شخص بلال فروشی را که ساعت چهار صبح مقابل دوربین صداوسیما شهادت داده بود هیچ انفجاری در تاسیسات نظامی و موشکی در منطقه شهریار اتفاق نیفتاده است، همان شخصی بود که در این پرواز کله اش به سقف خورد و شکست. ما به عنوان هیات حقیقت یاب پاسخمان به این ادعاها فقط یک کلمه است: «دهنتونو ببندید!»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

نگذاریم مجالس محرم را به امر مجازی مبدل کنندعضو مجلس خبرگان رهبری: در رمضان در زمینه برگزاری تجمعات مذهبی کوتاهی کردیم جریان غربگراها به دنبال تعطیلی مجالس مذهبی هستند و آن را مانع پیشرفت مادی خود می‌دانند ما به هیچ عنوان نمی‌خواهیم مجالس مذهبی تعطیل شود، همانطور که نمی‌توان بازار را تعطیل کرد

جهانگیری: نقشه دشمنان در ایجاد دوگانه علم و دین ناکام ماند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimجهانگیری: نقشه دشمنان در ایجاد دوگانه علم و دین ناکام ماند حوزه‌های علمیه در موضوع مقابله با کرونا درخشیدند نهاد مسجد را در کشور باید بیش از پیش تقویت کرد برخورد نظامی و امنیتی راهکار مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیست

کیواِنان چیست و از کجا آمده؟توییتر با اعلام برخورد با تئوری‌های توطئه کیوانان هزاران حساب کاربری را بسته است و دامنه‌های مربوط به ویدیوها و وبسایت‌های مروج ایده‌های عجیب و غریب کیوانان را مسدود کرده است.

آرش کسروی، موبد زرتشتی و دو تن از دوستانش، به دست افرادناشناس در کرمان به قتل رسیدندپیکر به قتل رسیده آرش_کسروی، موبد زرتشتی و دو دوستش که از ۳۱ تیر ماه ناپدید شده بودند، در شهر ماهان پیدا شد. کسروی، ساکن کالیفرنیا بود و برای شرکت در آیین درگذشت پدر خود به ایران سفر کرده بود و به منظور انجام امور انحصار وراثت در شهر کرمان اقامت داشت.

‌قدردانی معاون وزیر بهداشت از رعایت مطلوب دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم رضوی / مسافرت در شرایط کنونی ‌توصیه نمی‌شود- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimرعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی معاون کل وزیر بهداشت: صحن‌های مختلف حرم مطهر رضوی مورد بازدید قرار گرفت و مشاهده شد خدام شرایط مناسبی را برای زیارت زائران فراهم آورده‌اند مسافرت در شرایط کنونی ‌توصیه نمی‌شود؛ خطر ابتلا وجود دارد كرونا

پیروزی با طعم قهرمانی/ پوکر پرسپولیس محقق شدمصاف پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان با برتری دو بر یک شاگردان گل محمدی به پایان رسید و سرخ‌پوشان با این برد به قهرمانی دست پیدا کردند.

چند روز پیش یک فروند هواپیمای مسافری ایرباس ماهان که از تهران عازم مقصدی در لبنان بود به شکل ددمنشانه ای در هوا مورد رهگیری یک فروند جنگنده اف-۱۵ آمریکایی قرار گرفت.حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری شب گذشته در نشست علمی «کرونا و چالش های پیش روی هیئات» که در کتابخانه مرحوم آیت الله حائری طبسی برگزار شد، با اشاره به اینکه قرنطینه راه حل اساسی و پایدار در مبارزه با کرونا نیست، گفت: در ماه رمضان در زمینه برگزاری تجمعات مذهبی کوتاهی کردیم.روحانی: مردم شاهد تعادل در قیمت ارز خواهند بود/ 2 وزیر به مجلس معرفی می‌کنیم/ اعطای وام 50میلیونی به مستأجران وی با اشاره به تبعات و پیامد‌های کرونا در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی گفت: دشمنان با هدف ایجاد اختلاف و تفرقه میان اقشار مختلف جامعه به دنبال دوگانه سازی علم و دین بودند که با رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب و همراهی حوزه‌های علمیه در موضوع مقابله با کرونا در اجرای نقشه خود ناکام ماندند و کشور توانست در مقابله با کرونا و حفاظت از سلامتی مردم موفق شود.سفر آمریکایی‌ها به ماه 'دروغ' بود؟ مگر کسی هم این حرف‌ها را باور می‌کند؟ بلی، هزاران نفر.

در این اقدام جنایتکارانه خلبان هواپیمای جنگنده به بهانه بازرسی چشمی خودش را به چند صد متری (برخی منابع چند متری هم ذکر کرده اند) هواپیمای مسافری رسانده و اقدام به دید زدن داخل کابین پرواز و مسافران این هواپیما نموده است. این مساله در کنار مسائل دیگر که عرض خواهد شد، با واکنش غیورانه و عزتمندانه خلبان ایرباس مواجه می‌شود و صحنه های بدیعی خلق می‌کند. میرباقری با تأکید بر اینکه ما به هیچ عنوان نمی خواهیم مجالس و محافل مذهبی تعطیل شود، عنوان کرد: همانطور که نمی توان بازار را تعطیل کرد، به طریق اولی نمی توان هیأت و مجالس مذهبی را به تعطیلی کشاند؛ در ماه رمضان مشاهده کردیم برخی در صدد آن بودند که روزه گرفتن را مضر اعلام کنند، اما جامعه متدین پزشکی آن را غیر مضر دانست. هیات حقیقت یاب ما گزارش کاملی از این واقعه تهیه کرده است که به شرح زیر است: اول – در ابتدا باید عرض شود که بعد از رسانه ای شدن این حمله ناجوانمردانه، دشمنان نظام شروع به شبهه افکنی نمودند. وی افزود: مقابله با آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی با کار نظامی و امنیتی امکان‌پذیر نیست و باید با راهکارهای فرهنگی به حل و فصل این موضوع جدی کشور پرداخت. شبهاتی مانند اینکه پرواز ماهان اگر یک پرواز عادی مسافربری بوده چرا هیچ رد و اثری از آن در سایتهای فروش بلیط وجود ندارد؟ برخی دیگر هم با اشاره به صحبتهای چندوقت پیش یکی از خلبانان شرکت ماهان مبنی بر ارسال نفرات و تجهیزات نظامی به سوریه در پوشش پروازهای مسافربری، این پرواز را هم از آن پروازها دانسته بودند. وی بر ضرورت رعایت اصول بهداشتی در هیأت ها تأکید کرد و ابراز داشت: برگزاری محافل مذهبی به بهداشت و سلامت معنوی جامعه کمک می کند؛ امروز باید کسانی برای هیأت ها تصمیم گیری کنند که از این محافل و مجالس درک صحیحی داشته باشند. برخی از معاندین حتی مدعی شده بودند که شخص بلال فروشی را که ساعت چهار صبح مقابل دوربین صداوسیما شهادت داده بود هیچ انفجاری در تاسیسات نظامی و موشکی در منطقه شهریار اتفاق نیفتاده است، همان شخصی بود که در این پرواز کله اش به سقف خورد و شکست. طرفداران کیوانان مدعی بودند که تحقیقات رابرت مولر درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا در واقع سرپوشی استادانه برای پژوهش درباره بچه‌دوستان (پدوفیلیا) بود.

ما به عنوان هیات حقیقت یاب پاسخمان به این ادعاها فقط یک کلمه است: «دهنتونو ببندید!» واقعا ضد انقلاب ارزش جواب دادن هم ندارند. وی کرونا را حاصل دستکاری بشر در طبیعت قلمداد کرد و گفت: کرونا هر چه که باشد یا نباشد حاصل دستکاری بشر در طبیعت است و حاصل آن نیز تفکری است که جهان را مرده می داند و می پندارند می تواند هر کاری می تواند بکند میرباقری با بیان اینکه راه برون رفت از بحران های زیست محیطی بازگشت به آموزه های انبیای الهی است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که بحرانی است باید به سوی مراسم های مذهبی سوق پیدا کنیم، نه اینکه آنها را به تعطیلی بکشانیم انتهای پیام. انتهای پیام/. از نظر اینها یک بلال فروش حق سفر به لبنان ندارد و همین افراد تنگ نظر ادعای آزادمنشی هم می‌کنند! دوم – اینکه جنگنده اف -۱۵ آمریکایی در حال انجام وظایف معمول خود بوده و نزدیک شدنش به هواپیمای مسافری صرفا  برای بازرسی چشمی پرواز ماهان بوده خنده دار است. مگر روی هوا و چشمی می‌شود فهمید توی هواپیما چه خبر است؟ هواپیما صد تا سوراخ سمبه دارد! غرب این را بداند اگر ما بخواهیم محموله ای به سوریه و یا لبنان بفرستیم این محموله را به شکلی جاسازی می‌کنیم که حتی اگر هواپیما را بنشانید و تک تک مسافران و کادر پرواز را «استریپ سرچ» کنید به امید خدا یک نخود هم از ما چیزی کشف نخواهید کرد. حالا خلبان آمریکایی خیال کرده چشمی روی هوا داخل کابین و مسافران محترم ما را دید بزند، می‌فهمد ما چه کار داریم می‌کنیم. زهی خیال باطل! سوم – اما در این مورد خاص بازرسی چشمی صرفا بهانه بوده است. توییتر می‌گوید که تصمیمش به اقدام علیه کیوانان احتمال رساندن"آسیب در فضای واقعی" بود.

خلبان هواپیمای جنگنده آمریکایی در حالی که در نزدیکی هواپیمای ایرباس قرار داشت اقدام به تهدید پرواز ماهان نیز نموده بود. خلبان جنگنده آمریکایی در لحظه ای که با خلبان قهرمان ماهان چشم تو چشم شد، در عملی سبعانه انگشت سبابه خود را به زیر گردنش کشید که در زبان هوانوردی به معنی «پخ پخ» است! در این لحظه خلبان پرواز ماهان سر بند «رهسپاریم با ولایت تا شهادت» را از داشبورد بیرون آورده و به پیشانی خود نصب می‌کند و جمله ای می‌گوید که در تاریخ هوانوردی جهان ثبت می‌شود. او می‌گوید: «آی ام نات پایلوت؛ آی ام روولوشن» که معنی آن این است که «من خلبان نیستم، من انقلابی ام». در این لحظه او با ذکر الله و اکبر، «دستی» را می‌کشد! (پیامهای بازرگانی: با هواپیمایی ماهان سفری ایمن و دلپذیر را تجربه نمایید.. اما کیوانان شالوده حمایت خیلی از پیروان این جنبش از دونالد ترامپ است.

. دیم دیم دیریم دیم) چهارم - با کشیدن دستی، هواپیما شروع به چرخیدن دور خود و سقوط به سمت زمین می‌کند. مسافران داخل هواپیما که خلبان برای جلوگیری از نگرانی و ایجاد اضطراب به آنها اعلام نکرده قرار است دستی بکشد تا آنها کمربندهایشان را ببندند؛ مثل توپ به در و دیوار کابین می‌خورند. خلبان جنگنده آمریکایی که از این مانور دلاورانه مبهوت مانده است سعی می‌کند به تعقیب هواپیمای ماهان ادامه دهد. در این حال خلبان هواپیمای مسافربری ایرباس در جریان این تعقیب و گریز با دست فرمان بی نظیر خود چند بار دیگر در هوا پشتک و وارو می‌زند که خب این مساله منجر به شکستگی و ضرب دیدگی سر و گردن تعدادی از مسافران و گرخیدن کامل خلبان اف -15 آمریکایی می‌شود..

متاسفانه در جریان این مانورهای سنگین، علیرغم تلاش خلبان اما هیچکدام از سرنشینان ایرباس به مقام عظمای شهادت نائل نمی‌شوند و این فرصت تاریخی از دست می‌رود. علت این مساله در حال بررسی ست و اگر کوتاهی و تخلفی از جانب مسافران اثبات شود قابل پیگرد خواهد بود. پنجم - خلبان جنگنده آمریکایی که توان تعقیب و کل کل با هواپیمای دلاور ماهان را در خود نمی‌بیند در این لحظه از ادامه درگیری منصرف شده و با خفت و خاری عقب نشینی کرده و به پایگاه خود بازمی‌گردد.   ششم - بعد از دور شدن هواپیمای مهاجم، خلبان در بلندگوی هواپیما اعلام می‌کند که مسافران حالا می‌توانند کمربندهای خود را ببندند و هواپیما تحت کنترل است. پس از آن خلبان بلافاصله با گوشی تلفن همراه خود با کاپیتان شهبازی تماس گرفته و ایشان را از وضعیت مطلع می‌کند.

کاپیتان شهبازی با چهل سال سابقه پای تلفن به خلبان اطمینان می‌دهد که کاری که خلبان انجام داده از نظر حرفه ای کاملا درست بوده است و جان مسافران را نجات داده است. کاپیتان شهبازی به خلبان اطمینان می‌دهد که در بازگشت به وطن از ایشان تقدیر خواهد شد. .