هک حساب توییتر شخصیت‌های سرشناس و شرکت‌های بزرگ؛ ارزش سهام توییتر چهار درصد کاهش یافت

26/04/1399 05:16:00 ق.ظ

صفحات توییتر بیل گیتس بنیان‌‌گذار مایکروسافت، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، جف بزوس بنیان‌گذار آمازون، جو بایدن کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما رییس جمهوری پیشین ایالات متحده، هک شد.

صفحات توییتر بیل گیتس بنیان‌‌گذار مایکروسافت، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، جف بزوس بنیان‌گذار آمازون، جو بایدن کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا، بارا هک صفحات توییتر محدود به این اشخاص نیست و مجموعه‌ای از صفحات توییتر هک شده ‌است.

حساب توییتر شرکت اپل و همچنین حساب توییتر شرکت اوبر، خبرگزاری بلومبرگ، حساب توییتر وارن بافت یکی از ثروتمندترین فعالان اقتصادی جهان و شماری دیگر از صفحات توییتر نیز از هک شده است.

یکی از سخنگویان بیل ‌گیتس تایید کرد که بیل گیتس آخرین پیامی که در صفحه توییتر او منتشر شده را پست نکرده است. سخنگوی بیل‌ گیتس این مساله را بخشی از مشکل بزرگتری دانست که برای توییتر پیش آمده و گفت: توییتر از این موضوع آگاه است و برای بازگردان حساب در تلاش است.

از حساب‌های توییتری دیگری که هک شده‌اند می‌توان به حساب چندین سایت تبدیل رمزارزها (کریپتوکارنسی) و چهره‌های سرشناس صنعت رمزارزها اشاره کرد. در پی هک شدن این حساب‌ها، بخش پشتیبانی شبکه اجتماعی توییتر با اعلام اینکه از مشکل پیش آمده برای بسیاری از حساب‌های توییتر مطلع است گفت: ما در حال تحقیق و بررسی موضوع هستیم و در جهت حل آن اقدام کرده‌ایم. نتایج را فورا به اطلاعی همگی خواهیم رساند. headtopics.com

توییتر گفت ممکن است در حین بررسی مشکل به وجود آمده کاربران نتوانند توییت ارسال کرده و یا رمزعبور خود را عوض کنند.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

توییتر صحنه اعتراض به حکم اعدام در ایران - BBC News فارسیبه دنبال خبر تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه نفر از معترضان آبان ماه گذشته ایران کارزاری توییتری در سراسر جهان با هشتگ اعدام نکنید راه افتاده‌است.

واکنش‌ها به نماینده اصفهان که در توییتر نوشت: بچه سومم به دنیا آمدزهرا شیخی مبارکه، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس یازدهم در توییترش اعلام کرده که فرزند سومش را به دنیا آورده است. این توییت خانم شیخی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است.

ترامپ با هشتگ «اعدام نکنید» در توییتر به فارسی از محکومان آبان حمایت کردرئيس‌جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود نوشت: «اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می‌فرستد و نباید انجام شود.»

تلاش برای خرید انسولین در ایران از داروخانه تا توییتریکی از کاربران در پی نایاب شدن قلم انسولین و یافتن آن نوشته است: «دو روزه تقریبا تمام‌ دارو‌خانه‌های تهران رو برای تهیه انسولین novorapid زیر و رو کردم. دریغ از یک عدد. حتی آزاد. به هر قیمت.ریتویت کنید لطفا شاید زودتر تعدادی تهیه شد.»

با وجود فیلتر توییتر و اختلال در اینترنت؛ هشتگ اعتراضی #اعدام_نکنید ترند جهانی شدهشتگ اعدام_نکنید که کاربران توییتر در اعتراض به صدور احکام اعدام برای سه معترض آبان و همچنین اجرای حکم اعدام دو شهروند کُرد استفاده کردند، با وجود فیلتر بودن توییتر و کاهش سرعت و اختلال ایجاد شده در اینترنت ایران، ترند جهانی شد

واکنش‌ها به نماینده اصفهان که در توییتر نوشت: بچه سومم به دنیا آمدزهرا شیخی مبارکه، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس یازدهم در توییترش اعلام کرده که فرزند سومش را به دنیا آورده است. این توییت خانم شیخی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است.