هِلِل نیومن: توافق میان اسرائیل و امارات متحده عربی «برای ثبات در سراسر خاورمیانه اهمیت چشمگیری» دارد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تایید کرده است که به دعوت پرزیدنت ترامپ، هفته آینده برای شرکت در مراسم امضاء توافق صلح تاریخی میان اسرائیل و امارات متحده عربی به واشنگتن می‌آید. کاترین آن از بخش فارسی صدای آمریکا دیدگاه هِلِل نیومن، سرکنسول اسرائیل در لس آنجلس، را در رابطه با اهمیت این توافق تاریخی برای خاورمیانه جویا شده است.سپاسگزارم. این توافق میان اسرائیل و امارات از اهمیت چشمگیری برخوردار است. من میدانم که برخی اصحاب رسانه سعی کرده‌اند آن را کوچک بشمارند و بی‌اهمیت جلوه دهند.

مطمئنا اگر بخواهیم درباره صلح صحبت کنیم، این [صلح میان اسرائیل و امارات] یکی از گرمترین [توافق‌های] صلح خواهد بود. ما با اردن و مصر هم صلح داشته‌ایم، اما متأسفانه [آن صلح‌ها] تا حدی سرد بوده است و صلحی نبوده که به میان مردم عادی جامعه مصر نیز راه یافته باشد. اما احساس ما در مورد توافق صلح با امارات متحده عربی این است که این یک دوستی واقعی و یک صلح گرم خواهد بود.

هر دو طرف می‌توانند از این رابطه به میزان چشمگیری بهره‌مند شوند. و این همان چیزی است که اسرائیل به اتحادیه عرب، جهان عرب، و جهان اسلام گفته و تأکید کرده است که هر دو طرف، و در واقع همه طرف‌ها، میتوانند از این همکاری بهره‌مند شوند. هیچ دلیلی برای رویارویی [و مقابله با یکدیگر] وجود ندارد. هیچ دلیلی وجود ندارد که یک طرف، طرف دیگر را رد کند. این امر در مورد فلسطینی‌ها نیز صدق می‌کند. ما دست دوستی دراز کردیم و گفتیم که هر دو طرف میتوانند از همکاری با یکدیگر بسیار بهره‌مند شوند.

به نظر من بزرگترین تغییر در برداشت، درک این موضوع است که اسرائیل نه یک دشمن، که یک همپیمان است. سال‌ها طول کشید تا آنها به این نتیجه برسند. همان طور که گفتم، ما در اسرائیل از زمان تأسیس کشورمان در سال ۱۹۴۸ دست دوستی و صلح دراز کردیم. اما تا اندازه‌ای شک و تردید، مقداری سیاسی کردن اسلام، و سیاسی کردن مشکلات، وجود داشت. من به مدت پنج سال به عنوان سفیر اسرائیل در ازبکستان، که یک کشور اسلامی است، خدمت کردم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مایک پمپئو: خاورمیانه به دلیل ائتلافی که آمریکا برای مقابله با تهدید ایران شکل داده، امن‌تر شده‌ است🔺مایک پمپئو: خاورمیانه به دلیل ائتلافی که آمریکا برای مقابله با تهدید ایران شکل داده، امن‌تر شده‌ است ⚡️وزیر خارجه آمریکا گفت ائتلافی که آمریکا علیه اقدامات جمهوری اسلامی در خاورمیانه شکل داده است، موجب شده مردم منطقه امروز بیشتر از قبل در امنیت باشند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقاومت شهرداری و سازمان محیط زیست برای جابجایی آرادکوه/ مکان یابی محل جدید انجام نشده استعضو شورای شهر تهران می گوید؛ چطور گوشی لوکس را وارد می کنیم، اما در وارد کردن تجهیزات جدید پسماند عاجز هستیم؟ آیا جز این است، مشکلی که زباله های تهران برای شهر ری ایجاد کرده دغدغه ما نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۷۵۰ نازل سوخت خراب است/ کمبود قطعه جایگاه‌ها را به تعطیلی می‌کشاندایلنا:رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه ‌داران سوخت کشور با بیان اینکه بیش از ۷۵۰ نازل در کشور دچار خرابی و تعطیل شده‌اند، گفت: جایگاه‌ها بعلت ناقص بودن تاسیسات و یا قطعاتی که برای تعویض و یا تعمیر داده می‌شود، دچار مشکل هستند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سراسر ایران کارگاه بزرگ ریلی است/ اتصال دریای خزر به خلیج فارس تا پایان سالمعاون رئیس جمهور، با بیان اینکه هم اکنون سراسر ایران یک کارگاه ریلی است، گفت: وزارت راه و شهرسازی با قوت این پروژه ها را ادامه و گسترش می دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حماس: جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان پس از عادی‌سازی روابط با امارات افزایش یافته استجنیش حماس اعلام کرد که اسرائیل پس از عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی جنایات خود علیه فلسطینیان را افزایش داده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیمارتزیو: هنوز توافقی میان استقلال و استراماچونی انجام نشده استخبرنگار ایتالیایی توافق استقلال با استراماچونی را تایید نکرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »