هوک: عدم تمدید تسلیحاتی ایران نزاع در سوریه را تشدید می‌کند | DW | 26.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برایان هوک برای جلب حمایت بین‌المللی از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران سفر دوره‌ای خود به منطقه را آغاز کرد. او در تونس گفت که اگر تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران تمدید نشود درگیری‌ها در سوریه و نقاط دیگر تشدید خواهد شد.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران بار دیگر خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران شد و هشدار داد که اگر این تحریم‌ها تمدید نشود درگیری‌ها در سوریه و نقاط دیگر تشدید خواهد شد.

تحریم تسلیحاتی ایران بر اساس برجام تا اکتبر سال جاری ادامه دارد و این یکی از موارد مخالفت شدید دولت آمریکا با توافق هسته‌ای است که سال ۲۰۱۵ میان ایران گروه ۱+۵ به دست آمد. دولت‌های فرانسه، بریتانیا و آلمان در رابطه با ادامه تحریم تسلیحاتی ایران خواستار تمدید تحریم‌ها تا سه سال دیگر شده‌اند. چین و روسیه اما با تمدید تحریم‌ها مخالفت کرده‌اند.برایان هوک در پی ملاقات با نماینده کشور تونس که عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است، اعلام کرد به زودی به کویت سفر خواهد کرد.

هوک در این مصاحبه هشدار داد که عدم تمدید تسلیحاتی تهران به معنای صادرات بیشتر سلاح از ایران به یمن، سوریه، عراق، لبنان، حزب الله لبنان، حماس و دیگران خواهد بود. صباح احمد جابر صباح، امیر کویت که در آمریکا برای معالجه پزشکی تحت درمان قرار گرفته، مدتهاست که میان قطر و سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس میانجی‌گری کرده اما تلاش‌های او تا کنون بی‌حاصل بوده است. هوک اما ابراز امیدواری کرد و گفت امیر کویت یک دیپلمات با سابقه و مجرب است و واشنگتن خواهان ادامه تلاش‌های این کشور در رفع این مناقشه است.موضوع دیگری که برایان هوک در سفر منطقه‌ای خود مطرح کرد طولانی شدن اختلافات در خلیج فارس بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تعطیلی برخی صنوف در تهران از امروز برای یک هفته تمدید شدتهران- ایرنا - معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران از تمدید تعطیلی یک هفته ای برخی صنوف پرتردد و پرریسک به دلیل موج دوم شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: تعطیلی این صنوف از امروز آغاز شده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا مسافران اسپانیا را قرنطینه می‌‌کند | DW | 26.07.2020شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا افزایش یافته است. بریتانیا اعلام کرده است که تمام مسافرانی که از اسپانیا بازمی‌گردند، قرنطینه می‌‌شوند. این تصمیم ضربه سختی به صنعت گردشگری اسپانیا محسوب می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نقش یک همجنس‌گرا در سریال ترکی نتفلیکس، تولید آن را متوقف کرد | DW | 26.07.2020نتفلیکس از تولید سریالی بزرگ در ترکیه منصرف شده است. سران ترکیه با تهیه سریالی که همجنس‌گرایی را روا بدارد، مخالفت کرده‌اند. مخالفان از مانع‌های روزافزون برای آزادی عقیده و بیان در ترکیه انتقاد می‌کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه ارتش رژیم صهیونیستی: این حمله هوایی در واکنش به اصابت چند گلوله خمپاره‌ای بود که بعد از ظهر جمعه از خاک سوریه به سمت جولان اشغالی صورت گرفت قنيطره
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آیا قیر بی‌کیفیت همچنان بازار صادرات ایران را خراب می‌کند؟سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: هر چند عراق بازار ترکیه را از دست ما گرفته ولی قیر بی‌کیفیت این کشور به اسم ایران صادر نمی‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

معصومه ابتکار وقف بخشی از کوه دماوند را غیرقانونی خواند | DW | 26.07.2020انتشار خبر وقف بخشی از کوه دماوند با واکنش‌های زیادی روبرو شده و ابتکار می‌گوید این کار مطابق قانون امکان‌پذیر نیست. گفته می‌شود کوه دماوند به ۱۱ بخش تقسیم شده و برای یک بخش آن سند وقفی با نام اداره اوقاف صادر شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »