هوک: عدم تمدید تسلیحاتی ایران نزاع در سوریه را تشدید می‌کند | DW | 26.07.2020

05/05/1399 10:28:00 ب.ظ

برایان هوک برای جلب حمایت بین‌المللی از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران سفر دوره‌ای خود به منطقه را آغاز کرد. او در تونس گفت که اگر تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران تمدید نشود درگیری‌ها در سوریه و نقاط دیگر تشدید خواهد شد.

برایان هوک برای جلب حمایت بین‌المللی از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران سفر دوره‌ای خود به منطقه را آغاز کرد. او در تونس گفت که اگر تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران تمدید نشود درگیری‌ها در سوریه و نقاط دیگر تشدید خواهد شد. برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران بار دیگر خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران شد و هشدار داد که اگر این تحریم‌ها تمدید نشود درگیری‌ها در سوریه و نقاط دیگر تشدید خواهد شد.

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه پنجم مرداد (۲۶ ژوئیه) به نقل از هوک نوشت جمهوری اسلامی ایران بارها تحریم تسلیحاتی را نقض کرده است. او تاکید کرد: «ما به منظور حفاظت از صلح در منطقه برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می‌کنیم.»

تحریم تسلیحاتی ایران بر اساس برجام تا اکتبر سال جاری (۲۰۲۰) ادامه دارد و این یکی از موارد مخالفت شدید دولت آمریکا با توافق هسته‌ای است که سال ۲۰۱۵ میان ایران گروه ۱+۵ به دست آمد. دولت‌های فرانسه، بریتانیا و آلمان در رابطه با ادامه تحریم تسلیحاتی ایران خواستار تمدید تحریم‌ها تا سه سال دیگر شده‌اند. چین و روسیه اما با تمدید تحریم‌ها مخالفت کرده‌اند. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید برایان هوک در پی ملاقات با نماینده کشور تونس که عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است، اعلام کرد به زودی به کویت سفر خواهد کرد. او در تونس در مصاحبه با روزنامه"شرق‌الاوسط" گفت: «در شورای امنیت طرحی برای تایید همه اعضای شورای امنیت اعم از اعضا دائم یا غیردائم از جمله تونس برای تمدید تحریم‌ها علیه ایران ارائه می‌شود».

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تعطیلی برخی صنوف در تهران از امروز برای یک هفته تمدید شدتهران- ایرنا - معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران از تمدید تعطیلی یک هفته ای برخی صنوف پرتردد و پرریسک به دلیل موج دوم شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: تعطیلی این صنوف از امروز آغاز شده است.

بریتانیا مسافران اسپانیا را قرنطینه می‌‌کند | DW | 26.07.2020شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا افزایش یافته است. بریتانیا اعلام کرده است که تمام مسافرانی که از اسپانیا بازمی‌گردند، قرنطینه می‌‌شوند. این تصمیم ضربه سختی به صنعت گردشگری اسپانیا محسوب می‌شود.

نقش یک همجنس‌گرا در سریال ترکی نتفلیکس، تولید آن را متوقف کرد | DW | 26.07.2020نتفلیکس از تولید سریالی بزرگ در ترکیه منصرف شده است. سران ترکیه با تهیه سریالی که همجنس‌گرایی را روا بدارد، مخالفت کرده‌اند. مخالفان از مانع‌های روزافزون برای آزادی عقیده و بیان در ترکیه انتقاد می‌کنند.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه ارتش رژیم صهیونیستی: این حمله هوایی در واکنش به اصابت چند گلوله خمپاره‌ای بود که بعد از ظهر جمعه از خاک سوریه به سمت جولان اشغالی صورت گرفت قنيطره

آیا قیر بی‌کیفیت همچنان بازار صادرات ایران را خراب می‌کند؟سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: هر چند عراق بازار ترکیه را از دست ما گرفته ولی قیر بی‌کیفیت این کشور به اسم ایران صادر نمی‌شود.

معصومه ابتکار وقف بخشی از کوه دماوند را غیرقانونی خواند | DW | 26.07.2020انتشار خبر وقف بخشی از کوه دماوند با واکنش‌های زیادی روبرو شده و ابتکار می‌گوید این کار مطابق قانون امکان‌پذیر نیست. گفته می‌شود کوه دماوند به ۱۱ بخش تقسیم شده و برای یک بخش آن سند وقفی با نام اداره اوقاف صادر شده است.