هوک: به انجام توافقی جدید با ایران تمایل داریم

16/05/1399 08:41:00 ق.ظ

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز گذشته در یک نشست امنیتی با مطرح کردن ادعاهایی به بیان مواضع دولت آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و انجام شدن یک توافق هسته‌ای جدید با ایران پرداخت.

هوک: به انجام توافقی جدید با ایران تمایل داریم نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با مطرح کردن ادعاهایی به بیان مواضع دولت آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و انجام شدن یک توافق هسته‌ای جدید با ایران پرداخت.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز گذشته در یک نشست امنیتی با مطرح کردن ادعاهایی به بیان مواضع دولت آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و انجام شدن یک توافق هسته‌ای جدید با ایران پرداخت.

هوک در ادامه اظهار کرده دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا  که پیش از این از توافق هسته ای خارج شده بود، تمایل به انجام دادن توافقی جدید با ایران دارد.او در ادامه با گفتن این که هر گونه توافق جدیدی باید غنی سازی اورانیوم در ایران را محدود کند، گفت: تا زمانی که ایران اجازه غنی سازی دارد، ما همین بحث را درباره این که آن ها چقد (به تسلیحات هسته ای) نزدیک هستند، خواهیم داشت. 

او با در خواست از روسیه و چین برای حمایت از این موضوع، گفت: ما باید استاندارد شورای امنیت سازمان ملل را به عدم غنی سازی بازگردانیم. هوک علاوه بر این درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که در ماه اکتبر سال جاری تاریخ آن به پایان خواهد رسید، گفت: این که اسرائیل و عرب ها با یک دیگر بر سر وجود تحریم تسلیحاتی علیه ایران موافق هستند، دارای اهمیت است و باید به آن توجه کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اشاره مارک اسپر به برخورد با تهدیدهای کره شمالی و ایران در استراتژی دفاع ملی آمریکا🔺اشاره مارک اسپر به برخورد با تهدیدهای کره شمالی و ایران در استراتژی دفاع ملی آمریکا ⚡️وزیر دفاع آمریکا گفت: از بیش از یک سال پیش که در این مقام تایید شدم یکی از مواردی که روشن کردم این بوده که اجرای استراتژی دفاعی ملی در صدر اولویت‌های من خواهد بود.

ایران قرارداد نفتی آمریکا با یک گروه کرد سوری را محکوم کردسخنگوی وزارت امور خارجه امضاء قرارداد نفتی آمریکا با یک گروه کردی سوریه را اقدامی خلاف قوانین بین الملل و ناقض اصل حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه ارزیابی و محکوم کرد.

ایران قرارداد نفتی آمریکا با گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک را محکوم کردوزارت امورخارجه ایران امضای قرارداد نفتی میان یک شرکت آمریکایی و گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک درباره استخراج منابع نفتی سوریه را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

سود و زیان‌های 'قمار' با پول ایران در بازار ارز سلیمانیه | DW | 05.08.2020شیوع کرونا باعث افزایش وخامت اقتصادی در عراق شده است. بیکاری گسترده باعث جذب بسیاری به کار تجارت با پول ایران شده است. سقوط ارزش پول ایران برای عده‌ای در بازارهای سلیمانیه سودآور بوده و برای گروه دیگری زیانبار.

لوکاشنکو: روسیه مزدوران واگنر را با اهداف خاصی به بلاروس فرستاده‌ استرئیس‌جمهور بلاروس تاکید کرد که روسیه با اهداف خاصی مزدوران واگنر را به بلاروس فرستاده ‌است. - خبرگزاری آناتولی

چین با پیشنهاد اعزام هیئت ناظر سازمان ملل به سینجان مخالفت کرد

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری نشنال، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز گذشته در نشست امنیتی آسپن درباره توافق هسته ای ایران گفت: به پایان رسیدن تاریخ (بندهای) این توافق ادامه می یابد تا اینکه دیگر هیچ توافقی باقی نمانده باشد.مارک اسپر - آرشیو وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه ۱۵ مرداد گفت: از بیش از یک سال پیش که در این مقام تایید شدم یکی از مواردی که روشن کردم این بوده که اجرای استراتژی دفاعی ملی در صدر اولویت‌های من خواهد بود.به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: امضای این قرارداد از سوی آمریکا به عنوان یک نیروی اشغالگرِ غیر قانونی در خاک سوریه، هیچ اعتبار قانونی ندارد و گام دیگری توسط این کشور در راستای تاراج منابع طبیعی سوریه به شمار می آید.وزارت امورخارجه ایران امضای قرارداد نفتی میان یک شرکت آمریکایی و گروه تروریستی ی.

هوک در ادامه اظهار کرده دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا  که پیش از این از توافق هسته ای خارج شده بود، تمایل به انجام دادن توافقی جدید با ایران دارد. او در ادامه با گفتن این که هر گونه توافق جدیدی باید غنی سازی اورانیوم در ایران را محدود کند، گفت: تا زمانی که ایران اجازه غنی سازی دارد، ما همین بحث را درباره این که آن ها چقد (به تسلیحات هسته ای) نزدیک هستند، خواهیم داشت. وی افزود: گروه دومی از کشورها هم هستند که باید در نظر داشت، مانند کره شمالی و ایران.  او با در خواست از روسیه و چین برای حمایت از این موضوع، گفت: ما باید استاندارد شورای امنیت سازمان ملل را به عدم غنی سازی بازگردانیم.  هوک علاوه بر این درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که در ماه اکتبر سال جاری تاریخ آن به پایان خواهد رسید، گفت: این که اسرائیل و عرب ها با یک دیگر بر سر وجود تحریم تسلیحاتی علیه ایران موافق هستند، دارای اهمیت است و باید به آن توجه کرد. خبرهای بیشتر. او ادامه داد: ما هنوز رای گیری نکرده ایم،  تا زمانی که رای گیری نشده است و دست هایی را  ندیده ام که در نیویورک بالا می روند، از دیپلماسی صرف نظر نمی کنم. 05.

انتهای پیام .