هوش مصنوعی گوگل، بیماری را از روی صدای سرفه تشخیص می‌دهد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هوش مصنوعی گوگل به زودی می‌تواند از سرفه برای تشخیص بیماری استفاده کند.

به گزارش ایسنا، گروهی به رهبری دانشمندان گوگل ابزاری برای یادگیری ماشینی ایجاد کرده‌اند که می‌تواند با ارزیابی صداهایی مانند سرفه و تنفس به تشخیص و نظارت بر وضعیت سلامت افراد کمک کند. این سیستم هوش مصنوعی که روی میلیون‌ها کلیپ صوتی از صدای انسان آموزش داده شده است، ممکن است روزی توسط پزشکان برای تشخیص بیماری‌هایی از جمله کووید-۱۹ و سل و ارزیابی عملکرد ریه‌های فرد مورد استفاده قرار گیرد.

آنچه در مورد سیستم هوش مصنوعی گوگل جدید به حساب می‌آید، مجموعه داده‌های عظیمی است که این سیستم روی آنها آموزش دیده است و همچنین می‌توان آن را برای انجام چندین کار به خوبی تنظیم کرد. یائل بنسوسان ، متخصص حنجره در دانشگاه فلوریدای جنوبی در تامپا، می‌گوید: در پزشکی، به‌طور سنتی، ما از یادگیری نظارتی زیادی استفاده می‌کنیم که بسیار عالی است؛ زیرا شما اعتبار بالینی دارید. نقطه ضعف آن اینجاست که مجموعه داده‌هایی را که می‌توانید استفاده کنید، محدود هستند؛ اما محققان گوگل بیش از ۳۰۰ میلیون کلیپ صوتی کوتاه از سرفه، تنفس و صاف کردن گلو را از ویدئوهای عمومی یوتیوب استخراج کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مذاکرات اپل برای استفاده از هوش مصنوعی گوگل در آیفوناپل مشغول مذاکره برای استفاده از موتور هوش مصنوعی جمنای گوگل در آیفون است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ان‌ویدیا؛ غول آمریکایی جدیدترین تراشه هوش مصنوعی را معرفی کردان‌ویدیا از یک تراشه هوش مصنوعی رونمایی کرده که برخی پردازش‌ها را با سرعتی ۳۰ برابر نمونه قبلی انجام می‌دهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تراشه هوش مصنوعی جدید «انویدیا» ۳۰ برابر سریع‌تر از نسخه قبلیاِنویدیا از یک تراشه هوش مصنوعی رونمایی کرده که برخی پردازش‌ها را با سرعتی معادل ۳۰ برابر نمونه قبلی انجام می‌دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چگونه از هوش مصنوعی کمک بگیریم؟سوالی که امروز ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود کرده این است که چگونه از هوش مصنوعی کمک بگیریم؟ در پاسخ باید گفت که هوش مصنوعی یا همان Artificial Intelligence نوعی سیستم خبره است که توانایی انجام کارهای مختلفی را دارد. هوش مصنوعی چیست؟ برای درک کامل سوال چگونه از هوش مصنوعی کمک بگیریم باید تعریف هوش مصنوعی را بررسی کنیم.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

همکاری ایران و روسیه در حوزه «اخلاق هوش مصنوعی»توافق‌نامه همکاری با موضوع «اخلاق هوش مصنوعی» بین ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک ایران و کمیسیون اخلاق هوش مصنوعی روسیه به امضا رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هوش مصنوعی سرطان پستان ۱۱ زن را تشخیص داد که از چشم پزشکان دور مانده بودیک مرکز بیمارستانی در اسکاتلند با هوش مصنوعی نشانه‌های ناپیدای سرطان پستان را که از از چشم پزشکان دور مانده بودند، در ۱۱ زن تشخیص داد. این فناوری هوش مصنوعی برای تشخیص سرطان پستان که میا نام دارد، در یک برنامه آزمایشی در کنار پزشکان برای بررسی ماموگرافی بیش از ده هزار زن به کار گرفته شد که بیشترشان سرطان نداشتند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »