هوش مصنوعی داروی آلزایمر تولید می‌کند!

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روش نوآورانه پژوهشگران «دانشگاه تگزاس در آستین»، از هوش مصنوعی و حسگرهای زیستی استفاده می‌کند تا راه را برای توسعه سریع‌تر داروهایی مانند داروی آلزایمر هموار کند.

به گزارش ایسنا، «گالانتامین» یک داروی رایج است که افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و سایر انواع زوال عقل در سراسر جهان برای درمان علائم بیماری خود از آن استفاده می‌کنند. تولید ترکیبات فعال در آزمایشگاه در مقیاس مورد نیاز، از نظر تجاری ساده نیست. ماده مؤثر طی یک فرآیند زمان‌بر از گل نرگس استخراج می‌شود و عوامل غیرقابل پیش‌بینی مانند آب و هوا و عملکرد محصول می‌توانند بر عرضه و قیمت دارو تأثیر بگذارند.

پژوهشگران در این پروژه، فرآیندی را با استفاده از باکتری‌های اصلاح‌شده ژنتیکی برای ایجاد پیش‌ساز شیمیایی گالانتامین به عنوان محصول جانبی متابولیسم سلولی طبیعی این میکروب ارائه داده‌اند. این باکتری‌ها طوری برنامه‌ریزی شده‌اند که غذا را به ترکیبات دارویی تبدیل کنند. «دنی دیاز»، پژوهشگر مقطع فوق دکتری دانشگاه تگزاس در آستین، یک سیستم هوش مصنوعی را به نام «MutComputeX» ابداع کرد که کلید این فرآیند است. این سیستم، نحوه جهش پروتئین‌ها را در باکتری‌ها برای بهبود کارآیی و دمای عملیاتی آنها به منظور به حداکثر رساندن تولید ماده شیمیایی دارویی مورد نیاز مشخص می‌کند.

فرآیند مهار میکروب‌ها برای تولید محصولات جانبی سودمند، چیز جدیدی نیست. برای مثال، باکتری‌ها به تولید پنیر و ماست کمک می‌کنند. تخمیر میکروبی در حال حاضر برای ساخت انواع خاصی از انسولین برای درمان دیابت مورد استفاده قرار می‌گیرد. هورمون‌ها و پروتئین‌های نوترکیب مورد استفاده در چندین دارو مانند داروهای خودایمنی و حتی واکسن‌ها نیز تحت این فرآیند ایجاد می‌شوند. استفاده از هوش مصنوعی در این فرآیند، نسبتا جدید است و آنچه را که با تخمیر میکروبی امکان‌پذیر می‌شود، گسترش می‌دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همکاری ایران و روسیه در حوزه «اخلاق هوش مصنوعی»توافق‌نامه همکاری با موضوع «اخلاق هوش مصنوعی» بین ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک ایران و کمیسیون اخلاق هوش مصنوعی روسیه به امضا رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکنیک‌های استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوای خلاقانههوش مصنوعی چیست؟ به زبان ساده، هوش مصنوعی به ابزارهایی اشاره دارد که می‌توانند کارهایی را که به هوش و استعداد انسانی نیاز دارد، در زمان کوتاه‌تر انجام دهند. این دانش در انگلیسی با نام artificial intelligence شناخته می‌شود و می‌تواند شامل هر نرم‌افزار یا ماشینی باشد که با ارائه داده‌های خاص، می‌تواند از خود عمل انسانی نشان دهد.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

هوش مصنوعی چگونه به جست‌وجو برای یافتن حیات فرازمینی کمک می‌کندبه گفته بیل دایاموند چیزی میان ۱۰ تا ۵۰ میلیارد کره بالقوه قابل سکونت در کهکشان ما وجود دارد. این، کار او را خیلی مشکل می‌کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هوش مصنوعی راه آهن سریع السیر چین را اداره می‌کندچین هم اکنون به طور کامل از هوش مصنوعی در مدیریت و نگهداری شبکه حمل ونقل ریلی خود استفاده می کند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

ایلان ماسک از مدیران شرکت هوش مصنوعی «اوپن‌ای‌آی» شکایت کردایلان ماسک از سم آلتمن، مدیر عامل «اوپن‌ای‌آی» سازنده «چت جی‌پی‌تی»، به دلیل آنچه رها کردن توسعه فناوری هوش مصنوعی برای منافع بشریت به عنوان رسالت اصلی این شرکت خواند، شکایت کرد
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی از مصرف شدید آب برای توسعه فناوری هوش مصنوعیاستفاده رو به افزایش شرکت‌های عمده فناوری جهانی از حجم زیادی از آب برای خنک کردن مراکز داده‌هایی که با تکیه به هوش مصنوعی کار می‌کنند، نگرانی‌ها را افزایش داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »