هوا گرم‌تر می‌شود

27/07/2020 10:39:00 ق.ظ

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: دمای هوا از امروز (۶ مرداد) تا آخر هفته در برخی از استان‌های کشور به طور محسوسی افزایش می‌یابد.

هوا گرم‌تر می‌شود مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: دمای هوا از امروز (۶ مرداد) تا آخر هفته در برخی از استان‌های کشور به طور محسوسی افزایش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: دمای هوا از امروز (۶ مرداد) تا آخر هفته در برخی از استان‌های کشور به طور محسوسی افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: طی دو روز آینده در دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت. این وضعیت روز سه‌شنبه (۷ مرداد) در شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز چهارشنبه (۸ مرداد) در برخی نقاط شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست، اظهارکرد: روز پنجشنبه (۹ مرداد) بارش‌ها در این مناطق تشدید می‌شود و گستره آن سواحل مرکزی و شرق دریای خزر، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان را فرا می‌گیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

قاضی صلواتی در مقابل طرح اعتراف اجباری از سوی موکلم از من شکایت کرد!

ثبت یک رکورد تاریخی برای دمای هوا در قطب شمال | DW | 26.07.2020دمای هوا در یکی از جزیره‌های اقیانوس منجمد شمالی به نزدیک ۲۲ درجه سانتیگراد رسید و یک رکورد تاریخی جدید ثبت کرد. پژوهشگران معتقدند گرمایش کره زمین در قطب شمال سریع‌تر از دیگر نقاط جهان رخ می‌دهد.

ارتش عراق: دلیل انفجار انبار مهمات در جنوب بغداد گرمای هوا بودساکنان بغداد شامگاه یکشنبه صدای چند انفجار را شنیده بودند.

روند صعودی ایجاد آلاینده ازون در تهران/ به آلودگی هوا هم در کنار کرونا توجه شودمدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ازون در طی ۵ سال گذشته در فصل گرم سال روند صعودی داشته است.

آمریکایی‌ها را از تعرض به هواپیمای مسافربری ایران پشیمان می‌کنیم/ ثمرات سفر ظریف به روسیه در آینده مشخص می‌شود/ برایان هوک زیاد حرف می‌زندسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: قطعاً وزارت امور خارجه با کمک قوه قضاییه و ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان هواپیمایی کشوری اقدامات لازم را برای پشیمان کردن آمریکا در زمینه تعرض به هواپیمای مسافربری ایران انجام خواهد داد.

از تجارتخانه تا کتابسرا | DW | 25.07.2020چهار مرداد ۱۳۵۱: ۴۸ سال پیش در چنین روزی حسین‌آقا ملک در تهران درگذشت. می‌گفت: 'کتابخانه‌ای می‌سازم که کافه عامه افراد ایران بی‌رعایت ملیت از آن استفاده کنند'.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی دو روز آینده در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در مناطقی از سواحل دریای خزر، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، غرب و جنوب فارس و ارتفاعات دامنه‌های زاگرس در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان و شرق خوزستان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.گذر اشخاصی که توسط وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، قوه قضاییه یا نهادی مانند نیروی انتظامی بازداشت شده باشند، بی‌شک به بندها و سلول‌های مخوفی که این نهادها در شهرهای مختلف احداث کرده‌اند و دیوارهای آن نسبت به اعمال قوانین بی‌تاثیر بوده، خورده است؛ بند دو الف و ۲۰۹ تنها دو مورد از این مکان‌هاست.موسسه هواشناسی نروژ در اسلو می‌گوید دو روز پیش (جمعه سوم مرداد/ ۲۴ ژوئیه) در مجمع‌الجزایر سوالبارد در اقیانوس منجمد شمالی بالاترین دمای هوا در ۴۰ سال گذشته ثبت شد.برخی منابع امنیتی گفته اند که انفجار روز یکشنبه در همان انباری روی داده است که سال گذشته آتش گرفته بود.

وی ادامه داد: طی دو روز آینده در دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت. این وضعیت روز سه‌شنبه (۷ مرداد) در شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.  با نگاهی به اصل ۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، بخش حقوق ملت، می‌توان اطلاعات دقیقی در این خصوص دریافت کرد: «هرگونه شکنجه برای گرفتن اقرار و یا کسب اطلاع ممنوع است. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز چهارشنبه (۸ مرداد) در برخی نقاط شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست، اظهارکرد: روز پنجشنبه (۹ مرداد) بارش‌ها در این مناطق تشدید می‌شود و گستره آن سواحل مرکزی و شرق دریای خزر، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان را فرا می‌گیرد. ژوئیه گرم‌ترین ماه سال در قطب شمال به شمار می‌رود؛ با این دمای هوا در این ماه معمولا بین پنج تا هشت درجه سانتیگراد بیشتر نیست. ضیاییان با بیان اینکه روز جمعه (۱۰ مرداد) بارش علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از غرب و مرکز کشور ادامه دارد، گفت: دمای هوا از امروز (۶ مرداد) تا آخر هفته در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب به طور محسوسی افزایش و اواخر روز چهارشنبه تا روز جمعه در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش می‌یابد. متخلف از این اصل طبق قانون مجازات می‌شود. دریای خزر نیز طی این مدت مواج خواهد بود. هم‌رسانی این مطلب:.

به گفته وی طی پنج روز آینده در برخی نقاط خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید ادامه دارد؛ به طوری که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۸ و ۹ مرداد) احتمال رخداد طوفان گرد و خاک در منطقه زابل وجود دارد. با مبنا قرار دادن همین اصل قانون اساسی، قانون‌‌گذار باید قوانین عادی و مجازات‌ها را تعیین کند. در بخشی از قطب شمال که به روسیه تعلق دارد از ژانویه امسال تا کنون میانگین دمای هوا پنج درجه بیشتر از میانگین معمول بوده است. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: استان تهران فردا (۷ مرداد) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۸ مرداد) نیز صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. انتهای پیام .»  طبق آنچه اولیایی‎فرد عنوان ‌می‌کند در تمام قوانین جمهوری اسلامی اعترافات اجباری نه‌تنها جای ندارد بلکه آن را فاقد ارزش خوانده‌اند، حال سوال این است که چه ضمانتی برای اجرایی شدن چنین اصل مهمی به دست قانون‌گذار وجود دارد؟  «مهناز پراکند»، وکیل در گفت‌وگو با «خبرنگاری جرم نیست» با اشاره به منع قانونی اعترافات در قوانین کشوری می‌گوید: «علاوه منع اعترافات اجباری در قانون اساسی و آیین دادرسی کیفری، جمهوری اسلامی عضو شورای حقوق‌بشر سازمان ملل و متعهد به مفاد اعلامیه جهانی حقوق‌بشر و میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی است که هرگونه شکنجه و اخذ اعتراف به‌اجبار را منع کرده است.