هوای بارانی ۱۶ استان طی امروز

12/08/1400 09:40 ق.ظ

هوای بارانی ۱۶ استان طی امروز رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و گاهی وقوع رعد و برق طی امروز (۱۲ آبان ماه) در ۱۶ استان کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز(۱۲ آبان ماه) در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، آدربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی و فردا (۱۳ آبان ماه) علاوه بر این مناطق در استان‌های خراسان رضوی، سمنان، خوزستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت...

وی در ادامه گفت: در روز پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) بارش در استان‌های ساحلی خزر تشدید می‌شود. جمعه تا یکشنبه (۱۴ تا ۱۶ آبان ماه) بارش در شمال غرب تضعیف و در مناطق ساحلی خزر، برخی نقاط استان‌های تهران، البرز، قزوین، همدان، مرکزی، اصفهان، کرمان، فارس، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و بخش‌هایی از یزد و هرمزگان بارش پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان از پنجشنبه تا شنبه (۱۳ تا ۱۵ آبان ماه) در غالب مناطق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و بارش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به شکل برف خواهد بود. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: پنج شنبه و جمعه (۱۳ و ۱۴ آبان ماه) در شمال شرق ، شرق و بخش‌هایی از اصفهان و سمنان وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. headtopics.com

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ آبان ماه) اهوازبا دمای ۳۶ و ۳۳ درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای ۳۶ و ۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۶ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آلودگی هوای ۴ کلانشهر/ بارش باران در ۸ استانآلودگی هوای ۴ کلانشهر بارش باران در ۸ استان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران در ۸ استان و آلودگی هوای چهار کلانشهر طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ آبان ماه) خبر داد.

خشونت شبه‌نظامیان وابسته به ایران در استان دیالی عراق

آلودگی هوای ۴ کلانشهر/ بارش باران در ۸ استانآلودگی هوای ۴ کلانشهر بارش باران در ۸ استان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران در ۸ استان و آلودگی هوای چهار کلانشهر طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ آبان ماه) خبر داد.

هوای بارانی و سرد در انتظار تهرانهوای بارانی و سرد در انتظار تهران اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید، بارش باران و کاهش قابل ملاحظه دما هشدار داد.

بیش از 8.5 میلیون گردشگر خارجی طی ده ماه از آنتالیا بازدید کردنداستان آنتالیای ترکیه به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری کشور در 10 ماه نخست سال‌جاری میزبان 8.5 میلیون گردشگر خارجی بود‌ه‌است. - خبرگزاری آناتولی