هواپیمای اسرائیلی با 'سلام' وارد ابوظبی می‌شود - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هواپیمای اسرائیلی با 'سلام' وارد ابوظبی می‌شود

در آستانه اولین پرواز رسمی از اسرائیل به امارات متحده عربی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و جرد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید دیدار کردند. وزارت خارجه اسرائیل هم تصاویر هواپیمای راهی امارات را منتشر کرده که بر آن نوشته شده است "سلام".

خبرگزاری رویترز هم به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده که این پرواز از آسمان عربستان سعودی گذر خواهد کرد. در این صورت، این اولین بار خواهد بود که عربستان سعودی به یک هواپیمای اسرائیلی برای عبور از آسمانش اجازه رسمی می‌دهد. این پرواز تاریخی قرار است دوشنبه با هواپیمای شرکت ال‌آل با پرچم اسرائیل، از تل آویو به ابوظبی انجام شود.

هغده روز پیش ، رئیس جمهور آمریکا از توافق اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط خبر داد. امارات اولین کشور عرب در خلیج فارس است که روابط با اسرائیل را عادی می‌کند. وزارت خارجه اسرائیل تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد روی هواپیما کلمه "سلام" نقش شده است. این وزارت‌خانه هواپیمای حامل هیات اسرائیلی را سفیر صلح و همکاری با امارات خوانده و نوشته است: "السلام علیک، سلام بر شما باد."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در گذشت چدویک بوزمن؛ وداع با پادشاه شهر خیالی واکاندا - BBC News فارسیچدویک بوزمن، هنرپیشه آمریکایی که به خاطر بازی در فیلم پلنگ سیاه شهرت داشت. آقای بوزمن از چهار سال پیش به سرطان روده بزرگ مبتلا شده بود اما درباره آن چیزی نگفته بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جنجال بر سر اخراج رئیس سازمان مبارزه با دوپینگ روسیه - BBC News فارسیدر حالی که کمیته المپیک روسیه می‌گوید یوری گانوس، رئیس سازمان مبارزه با دوپینگ این کشور را به علت اتهام فساد مالی برکنار کرده است، آقای گنوس می‌گوید علت اخراج او مقاومت و سرسختی او در برابر رواج گسترده دوپینگ در ورزش روسیه بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

یک کشته همزمان با درگیری طرفداران ترامپ و حامیان حقوق سیاه‌پوستان در پورتلند - BBC News فارسیدر شهر پورتلند آمریکا یک نفر بر اثر تیراندازی کشته شده و طرفداران دونالد ترامپ با فعالان حقوق سیاه‌پوستان نیز با یکدیگر درگیر شده‌‌اند. خیابان‌های شهر پورتلند در هفته‌های گذشته شاهد برگزاری اعتراضات متعددی بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

محسن نامجو با انتشار ویدئویی اتهام تعرض جنسی را رد کرد - BBC News فارسیمحسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، اتهام‌ آزار جنسی و اقدام به تجاوز را که علیهش مطرح شده بود 'شایعه' خوانده و گفته این اتهام‌ها را 'قویا' رد می‌کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جوان آلمانی که به فارسی زبانان زبان یاد می‌دهد - BBC News فارسییادگیری یک زبان خارجی برای خیلی‌ها دشوار است. مثلا زبان آلمانی.‌ کسانی که در سال‌های گذشته به آلمان پناه آورده ‌یا مهاجرت کرده‌اند حتما آن را تایید می کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونا در برلین - BBC News فارسیهزاران نفر در اعتراض به محدودیت های مربوط به ویروس کرونا در برلین پایتخت آلمان تظاهرات کرده اند. پلیس زدن ماسک و فاصله گیری اجتماعی در این تظاهرات را اجباری کرده بود و در میانه روز دستور متفرق شدن تظاهرکنندگان به دلیل نادیده گرفتن این دستور را داد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »