هواوی در بحبوحه فشارهای جهانی اجلاس برگزار می‌کند

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هواوی، شرکت عظیم فن‌آوری چینی، اجلاس آنلاین چهار روزه‌اش را امروز شروع می‌کند؛ تمرکز این نشست بر استفاده از تکنولوژی برای مبارزه با ویروس کروناست. هواوی، بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی، این اجلاس را 'برای جهانی بهتر' نام گذاشته و هدف آن بهبود اقتصاد جهانی پس از کرونا دانسته است.

این اجلاس در حالی برگزار می‌شود که تنش بین پکن و دولت‌های غربی شدت گرفته و فشار بر شرکت هواوی افزایش یافته است.

این بیانیه پس از آن منتشر شد که"مردم"، روزنامه دولتی چین در مقاله‌ای بانک"اچ‌اس‌بی‌سی" را متهم کرد برای اینکه"این شرکت را مقصر جلوه دهد" علیه آن"توطئه" می‌کند. این روزنامه نوشت این بانک در بازداشت منگ وانژو، رئیس امور مالی هواوی، در کانادا نقش داشته است. همزمان، آمریکا از اعضای اتحادیه اطلاعاتی"فاو آیز" خواسته است از تجهیزات هواوی استفاده نکنند. اتحادیه اطلاعاتی"فایو آیز" شامل پنج کشور آمریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند است.اوایل ماه جاری میلادی ، دولت بریتانیا هم شرکت‌های تلفن همراه را از خرید تجهیزات نسل پنجم هواوی بعد از پایان سال منع کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کمک 700 میلیون دلاری برنامه جهانی غذا به نیازمندان در اردن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجمع جهانی بیداری اسلامی: بازگشایی ایاصوفیه اقدامی شجاعانه بوددبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی در ایران با صدور بیانیه ای، بازگشایی مسجد ایاصوفیه را اقدامی شجاعانه دانست و آن را بازگشت میراث اسلامی به دنیای اسلام عنوان کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دوراهی رویکرد ملی و جهانی برای واکسن کرونا🎥دوراهی ملی‌گرایی یا چندجانبه‌گرایی | آکسفورد واکسن_کرونا را ساخته است، اما حالا چه خواهد شد؟
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آمار کرونا؛ رکورد تازه مبتلایان در جهان و توصیه به لغو سفر کیش در ایراندر شبانه‌روز گذشته حدود ۲۸۵ هزار نفر در جهان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، آمار روزانه ای که در سطح جهانی رکورد تازه‌ای به حساب می‌آید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تظاهرات علیه نژادپرستی از پورتلند به شهرهای دیگر آمریکا کشیده شدتظاهرات شنبه شب در پورتلند مانند شب‌های قبل در نزدیکی دادگاه فدرال در این شهر ایالت اورگون برگزار شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تئاتر در فضای باز؛ اولین نمایش در برایتون پس از شیوع کرونا برگزار شدنمایش‌های تئاتر در فضای باز در برایتون از زمان اجرای قرنطینه به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »