دونالد ترامپ, آمریکا, انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا

دونالد ترامپ, آمریکا

هواداران موسیقی پاپ کره‌ای در تیک تاک چگونه به ترامپ «رودست» زدند؟

هواداران موسیقی پاپ کره‌ای در تیک تاک چگونه به ترامپ «رودست» زدند؟ جزئیات بیشتر🔽

22/06/2020 08:30:00 ب.ظ

هواداران موسیقی پاپ کره‌ای در تیک تاک چگونه به ترامپ «رودست» زدند؟ جزئیات بیشتر🔽

کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ ، روز شنبه ۲۰ ژوئن پس از سه ماه توقف فعالیت به دلیل شیوع ویروس کرونا، اولین تجمع انتخاباتی خود را با وعده حضور انبوه هواداران رئیس جمهوری آمریکا در شهر تالسا برگزار کرد؛ اما با وجود فروش بالای بلیت، قسمت‌های زیادی از سالن ورزشی محل برگزاری این تجمع خالی بود.

AP Photoتیم مورتاگ، مسئول روابط عمومی کارزار انتخاباتیدونالد ترامپپس از این تجمع اعلام کرد که دلیل حضور کمرنگ هواداران، معترضانی بودند که در بیرون ساختمان ورزشگاه مانع از ورود شرکت‌کنندگان می‌شدند. این در حالی است که خبرنگاران حاضر در محل می‌گویند که تجمعات اعتراضی بسیار پراکنده و کمرنگ بود و تاثیری در ورود افراد به تجمع انتخاباتی ترامپ نشد.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد

کارزار «شوخی» جوانان در شبکه‌های اجتماعی برای ممانعت از حضور هواداران ترامپ«ای وای، من برای تجمع انتخاباتی ترامپ بلیت ثبت نام کردم اما نمی توانم بروم.»… این پیام ویدئوهایی با میلیون‌ها بازدیدکننده در شبکه اجتماعی تیک تاک بود.پس از اعلام عمومی ثبت‌نام برای شرکت در تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ توسط حساب توئیتری کمپین او، جوانان مخالف سیاست‌های رئیس جمهوری آمریکا در دوران شیوع کرونا و معترضان به نژادپرستی در شبکه اجتماعی تیک تاک موجی را با هدف «تحقیر کردن» دونالد ترامپ به راه انداختند. آنها دیگران را دعوت کردند تا بلیت این تجمع را رزرو کنند اما در آن شرکت نکنند.

روز پانزدهم ژوئن یکی از کابران زن با انتشار ویدئویی در تیک تاک در حالی که سرفه‌های تصنعی می‌کرد گفت: «ای وای... نه، من برای تجمع انتخاباتی ترامپ بلیت ثبت نام کردم اما نمی توانم بروم.»هزاران کاربر مخالف سیاست‌های دونالد ترامپ در این شبکه‌های اجتماعی که بیشتر آنها را هوادارن نوجوان و جوان موسیقی پاپ کره‌ای تشکیل می‌دادند با ارسال ویدئو دیگران را تشویق به رزرو بلیت تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ و شرکت در این «شوخی» کردند. headtopics.com

وای… نه… من برای چهل و پنجمین تجمع انتخاباتی ترامپ در تالسا ثبت‌نام کردم اما یادم نبود که در آن روز باید ویندوز کامپیوترم را سامان دهم. امیدوارم دیگران اشتباه مرا تکرار نکنندکاربر تیک تاکیک کاربر دیگر در ویدئوی خود گفت: «وای… نه… من برای چهل و پنجمین تجمع انتخاباتی ترامپ در تالسا ثبت‌نام کردم اما یادم نبود که در آن روز باید ویندوز کامپیوترم را سامان دهم. امیدوارم دیگران اشتباه مرا تکرار نکنند.»

این ویدئوها در تیک تاک میلیون‌ها بار دیده شد و پای این کارزار به توئیتر هم رسید. اما کاربران این شبکه اجتماعی برای مخفی ماندن حرکت دسته‌جمعی خود ویدئوهایشان را پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت پاک می‌کردند.با وجود ادعای این جوانان درباره تاثیر حرکت دسته جمعی‌شان در کم جمعیت بودن تجمع ترامپ، اطلاعات دقیقی و آماری برای اثبات آن در دسترس نیست.

ترامپ در میان هوادارانش در تالساSue Ogrocki/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.ترامپ و هوادارانش در اوایل هفته گذشته از ثبت نام بیش از یک میلیون نفر برای این تجمع خبر داده بودند. برد پارسکل، مسئول کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ ترامپ در چهاردهم ژوئن در توئیتی ضمن خبر دادن از ثبت نام ۸۰۰ هزار نفر برای این مراسم نوشته بود: «شنبه شگفت‌آور خواهد شد.»

اما طبق اعلام آتشنشانی شهر تالسا از ۱۹۰۰ جایگاه این ورزشگاه ۶۲۰۰ بلیت ورود ثبت شد.آقای پارسکل روز یکشنبه پس از ادعای کاربران تیک تاک در بیانیه‌ای نوشت: «چپ‌ها و ترول‌های آنلاین با جشن پیروزی گرفتن فکر می‌کنند که به نوعی بر حضور هواداران در تجمع انتخاباتی تأثیر گذاشته‌اند، آنها نمی‌دانند که چه می‌گویند یا از نحوه برگزاری تجمع‌های انتخاباتی ما بی‌خبرند.» headtopics.com

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است اورامانات ایران در «فهرست میراث جهانی» یونسکو قرار گرفت لایحه احداث قبرستان‌های جدید در تهران تصویب شد

او در توئیتی معترضان ضد سیاست‌های ترامپ در بیرون محل برگزاری را مقصر تعداد کمتر هواداران حاضر خواند و گفت که آنها بودند که با تجمع در مقابل دستگاه‌های بازرسی مانع از ورود هواداران شدند.شما از نوجوان‌های تیک تاکی رکب خوردید. آنهایی که رزرو جعلی بلیت شما را فریب دادند که باور کردید که یک میلیون نفر آنقدرهواخواه تریبون نژادپرست سفید پوست برتربین شما هستند که در دوران کرونا یک ورزشگاه را برایتان پر کنند

آسکاندریا اوکتاویا کورتزنماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

دختری که می‌خواهد قدم در راه پدر بگذارد و به دنبال شغل رویایی‌اش در ناسا است🔺دختری که می‌خواهد قدم در راه پدر بگذارد و به دنبال شغل رویایی‌اش در ناسا است ⚡️ارن ایزلی اکنون دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع در دانشگاه ایالتی لوییزیانا است. او می گوید: «به یاد دارم وقتی کودک خردسالی بودم، پدرم برچسب های ناسا را به خانه می آورد»

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 28 هزار و 833 نفر رسید

نگرانی سازمان ملل از 'حملات هدفمند' به مراکز بهداشتی افغانستان در در زمان همه‌گیری کرونادفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) با انتشار گزارش تازه‌ای گفته که در جریان حدود سه ماه گذشته و در زمان شیوع کرونا، ۱۵ حمله از سوی گروه طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان بر مراکز صحی این کشور صورت گرفته است.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش استفرمانده عملیات و مدیریت مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه هنوز 80 درصد از مردم بیماری کرونا را خطرناک می‌دانند، گفت: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است.

گاردین؛ کانادا به کنشگر عربستانی نزدیک به خاشقجی: جانت در خطر استیکی از مخالفان حکومت عربستان سعودی که در تبعید در کانادا زندگی می‌کند می‌گوید که اخیرا مقام‌های کانادایی هشدار داده‌اند که وی هدف احتمالی پادشاهی سعودی است و برای محافظت از خود نیاز به اقدام‌های احتیاطی دارد.

گزارش تحلیلی رویترز: در دوران عجیبی از نگرانی در مورد تورم اقتصادی به سر می‌بریم🔺گزارش تحلیلی رویترز: در دوران عجیبی از نگرانی در مورد تورم اقتصادی به سر می‌بریم ⚡️خبرگزاری رویترز در تحلیلی از وضعیت اقتصادی نوشت، با توجه به پیش‌بینی کاهش ۶ درصدی اقتصاد در سال جاری، به نظر می‌رسد جهان در دورانی از نگرانی در مورد تورم به سر می‌برد.