هواداران حشدالشعبی سفارتخانه آمریکا در بغداد را اشغال کردند

10/10/1398 01:50 ب.ظ

هواداران گروه شیعی حشدالشعبی در اعتراض به حمله به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه با شکستن درب ورودی ساختمان سفارتخانه آمریکا در بغداد وارد آن شدند.

صدها تن از هواداران گروه شیعی حشد الشعبی در اعتراض به حمله به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه، درب ورودی ساختمان سفارتخانه آمریکا در منطقه سبز بغداد را شکسته و وارد آن شدند. آنان شعارهایی علیه اقدامات و سیاستهای آمریکا در منطقه سر دادند.

تجمع کنندگان دیوار بیرونی ساختمان سفارتخانه آمریکا را نیز به آتش کشیدند.

گفتنی است کتائب حزب الله، از گروه های حشد الشعبی عراق هفته پیش پایگاه متعلق به ائتلاف به رهبری آمریکا در کرکوک را هدف قرار داد. در پی پرتاب نزدیک به 30 راکت توسط این گروه، یک شهروند آمریکایی کشته و چهار نفر دیگر از آنها به همراه دو نظامی عراقی زخمی شدند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

هواداران حشد الشعبی به سفارتخانه آمریکا در بغداد حمله کردند

معترضان عراقی وارد سفارتخانه آمریکا در بغداد شدندمعترضان عراقی وارد سفارتخانه آمریکا در بغداد شدند معترضان عراقی دیوار ساختمان سفارتخانه آمریکا در بغداد را به آتش کشیدند. ماموریت سازمان_ملل تعدادی از کارمندان خود در منطقه سبز بغداد را تخلیه کرد. گردان‌های حزب‌الله عراق: تا بسته شدن سفارت آمریکا در بغداد در مقابل آن تحصن خواهیم کرد.

حمله معترضان عراقی به سفارت آمریکا در بغدادصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.

قدردانی نتانیاهو از اقدام آمریکا علیه 'گروه‌های نیابتی ایران'قدردانی نتانیاهو از اقدام آمریکا علیه 'حشد الشعبی' آمریکا در آخرین اقدام خصمانه خود روز گذشته پایگاه‌های نیروهای حشد الشعبی عراق در شهر القائم در استان الانبار را هدف قرار داد که این تجاوز آمریکا ۲۵ کشته و ۵۱ زخمی برجای گذاشت اون موقع که اینا آمریکاییارو میزنن خصمانه نیست؟

مقامات آمریکا حمله به یک خاخام یهودی در نیویورک را محکوم کردندرئیس جمهوری ایالات متحده و سایر مقامات ارشد حمله به خانه یک خاخام یهودی در نزدیکی نیویورک را محکوم کردند. پرزیدنت دونالد ترامپ در یک توئیت نوشت: «حمله یهودستیزانه‌ای که دیشب، در هفتمین شب حانوكا، در

هواداران گروه شیعی حشدالشعبی در اعتراض به حمله به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه با شکستن درب ورودی ساختمان سفارتخانه آمریکا در بغداد وارد آن شدند.بغداد/ خبرگزاری آناتولی

صدها تن از هواداران گروه شیعی حشد الشعبی در اعتراض به حمله به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه، درب ورودی ساختمان سفارتخانه آمریکا در منطقه سبز بغداد را شکسته و وارد آن شدند.

آنان شعارهایی علیه اقدامات و سیاستهای آمریکا در منطقه سر دادند. تجمع کنندگان دیوار بیرونی ساختمان سفارتخانه آمریکا را نیز به آتش کشیدند.

گفتنی است کتائب حزب الله، از گروه های حشد الشعبی عراق هفته پیش پایگاه متعلق به ائتلاف به رهبری آمریکا در کرکوک را هدف قرار داد. در پی پرتاب نزدیک به 30 راکت توسط این گروه، یک شهروند آمریکایی کشته و چهار نفر دیگر از آنها به همراه دو نظامی عراقی زخمی شدند.

پس از آن، آمریکا 5 موضع کتائب حزب الله در عراق و سوریه را بمباران کرد. در این حملات حداقل 28 تن کشته و بیش از 55 نفر زخمی شدند. برخی منابع از کشته شدن دست‌کم 4 فرمانده محلی کتائب حزب الله در این حملات خبر داده‌اند.