هنیه: هدف توافق امارات-اسرائیل محدود کردن نقش ترکیه در منطقه است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که هدف توافق‌نامه عادی‌سازی روابط میان امارات و اسرائیل٬ محدود کردن نقش ترکیه در منطقه است.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» امروز طی اظهارات در جمع خبرنگاران در استانبول اعلام کرد که هدف توافق‌نامه عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل٬ تشکیل ائتلافی برای محدود کردن نقش ترکیه در منطقه است.

وی افزود: توافق عادی‌سازی روابط که در چارچوب یک ائتلاف منطقه‌ای با هدایت اسرائیل به دست آمده، خنجری از پشت به ملت فلسطین است. هنیه با بیان اینکه هدف این توافق محدود کردن نقش ترکیه در منطقه است٬ گفت: مردم فلسطین قاطعانه مخالف این توافق هستند. رئیس دفتر سیاسی حماس در بخش دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به حمایت رجب طیب اردوغان از مصالحه طرف‌های فلسطینی٬ اعلام کرد که رئیس جمهور ترکیه همواره به وحدت ملی در فلسطین تاکید کرده است.

هنیه ضمن ستودن حمایت مردم و رسانه‌های ترکیه از مسئله فلسطین٬ اعلام کرد: از حمایت‌های ترکیه از مردم فلسطین که بیش از 70 سال در معرض بی‌عدالتی‌ها قرار گرفته‌اند٬ تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه آتش‌سوزی در کالیفرنیا و انتظار موج تازه گرماپارک ملی و ایالتی «ردوود»‌ و دهها پارک دولتی در این منطقه از کالیفرنیا از روز سه شنبه بسته هستند و دود و آتش در سراسر این منطقه قابل مشاهده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مایک پمپئو و مقامات امارات متحده عربی در مورد تاثیر بدخواهانه ایران در منطقه گفت‌وگو کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه به مانور نظامی کشورهای اروپایی در شرق مدیترانه پیوستوزیر دفاع فرانسه که کشورش پیش از این در همراهی با یونان به ترکیه هشدارداده بود، در توئیتی گفت که منطقه مدیترانه نباید به مکانی برای «جاه طلبی بعضی ها» تبدیل شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تنش بین آنکارا و واشنگتن پس از دیدار هیات حماس با اردوغاندولت ترکیه در واکنش به انتقاد آمریکا اعلام کرد که از نظر آنکارا فلسطینی‌ها گروه حماس را به طور «دموکراتیک» برگزیده‌اند و این گروه «واقعیتی بااهمیت» در منطقه محسوب می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قتل یک اسرائیلی به ضرب چاقو در نزدیکی تل‌آویوپلیس محلی اسرائیل یک فلسطینی را که مظنون به دست داشتن در این حمله است، دستگیر کرده و از احتمال یک «حمله تروریستی» سخن گفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آکار: هرکس باید بداند که ترکیه به بازیگری در عرصه بین‌الملل تبدیل شده استوزیر دفاع ملی ترکیه با بیان اینکه نیروهای مسلح کشور امنیت کشتی‌های حفاری در مدیترانه شرقی را تامین می‌کنند تاکید کرد که هرکس باید بداند که ترکیه به بازیگری در عرصه بین‌الملل تبدیل شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »