هنوز خاک هرمز را می‌فروشند!

27/08/1400 11:01:00 ب.ظ

هنوز خاک هرمز را می‌فروشند! با وجود ممنوعیت فروش، خاک این جزیره خلیج‌ فارس در وب‌سایت‌های رسمی به فروش می‌رسد از سوی دیگر به‌ گفته یک کارشناس معادن و خاک، سوءاستفاده از خاک جزیره تا جایی است که خاک جعلی به جای خاک هرمز فروخته می‌شود/ روزنامه همشهری

با وجود ممنوعیت فروش، خاک این جزیره خلیج‌ فارس در وبسایت‌های رسمی به فروش می‌رسد. خاک‌خواری جملاتی مانند فروش خاک اخرای هرمز در کیسه‌های ۲۵کیلوگرمی، فروش خاک هرمز بشکه‌ای هفت میلیون‌ و ۶۰۰هزار تومان، فروش خاک رنگی هرمز در شیشه، ارسال خاک هرمز به سراسر کشور همراه با آدرس‌های تلگرام، اینستاگرام و شماره‌تلفن‌های معرفی‌شده برای ثبت...

خاک‌خواری جملاتی مانند فروش خاک اخرای هرمز در کیسه‌های ۲۵کیلوگرمی، فروش خاک هرمز بشکه‌ای هفت میلیون‌ و ۶۰۰هزار تومان، فروش خاک رنگی هرمز در شیشه، ارسال خاک هرمز به سراسر کشور همراه با آدرس‌های تلگرام، اینستاگرام و شماره‌تلفن‌های معرفی‌شده برای ثبت سفارش که بدون ترس از پیگیری قانونی به خریداران معرفی می‌شوند، جلب‌ توجه می‌کند.

اگر سفری به جزیره هرمز کرده باشید، خواهید دید که خاک‌های رنگارنگ جزیره در شیشه‌ها و پلاستیک‌های کوچک در کنار زیورآلات ساخته‌شده از صدف از سوی بومیان به فروش می‌رسد. علاوه بر این برداشت بی‌رویه خاک از جزیره هرمز اعتراض بسیاری از فعالان محلی و همچنین فعالان محیط‌ زیست سراسر کشور را برانگیخت که آن چه در هرمز انجام می‌شود، خاک‌خواری تدریجی است.

حالا اما با وجود اعلام رسمی ممنوعیت برداشت خاک و درخواست مجلس شورای اسلامی در سال ۹۷ از قوه‌ قضاییه برای ورود به موضوع خرید و فروش و قاچاق گسترده خاک، تجارت مجازی و الکترونیک به جان خاک جزیره افتاده است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

طلب سرمربی پیشین پرسپولیس وصول شد؟/وکیل کالدرون: هنوز نه!وکیل سرمربی سابق پرسپولیس: در روزهای اخیر مبالغی به حساب موکل من واریز شده اما هنوز تمام طلب پرداخت نشده است ممکن است کارهای بانکی لازم در حال انجام باشد

پاسخ مدیر گروه مستند بنیاد «روایت فتح» به اصغر فرهادی: مدیون جمهوری اسلامی هستی!🔺 پاسخ مدیر گروه مستند بنیاد «روایت فتح» به اصغر فرهادی: مدیون جمهوری اسلامی هستی! ▪ مرادیان پیشتر در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، اصغر فرهادی را هنرمند تیزهوشی که «هم حکومت را دارد و هم بیرون حکومت را» معرفی کرده بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فرهادي هيچ وقت طرف مردم را نگرفت ، فقط به فكر منافع خودش بوده ، مانند حاتمي كيا چاپلوس،!!! اصغر جاکش هم میخاد آخوندها رو دور بزنه هم ملت رو... هم از آخور و هم از توبره.. درحکومت اسلامی ایران ،هنرمندآزاد نیست که بدون اجازه وفیلترهنرنمایی کند،شخصیت واقعی یک هنرمندرا نمیشود تشخیص داد.

هند پرداخت با رمزارزها را ممنوع اما اجازه نگهداری آن را صادر می‌کندگفته می‌شود دولت هند قصد دارد در لایحه جدید خود بحث‌های جامعی را در خصوص نحوه برخورد با صنعت رمزارز ها را در دستور کار خود قرار دهد که از آن جمله عدم پذیرش عملیات‌های پرداخت از این طریق خواهد بود. هند گه خورد با اونی که به تو پول و مجوز میده.

ورود دانیل اورتگا و دیگر مقامات نیکاراگوئه به آمریکا ممنوع شدجو بایدن ورود اعضای دولت نیکاراگوئه به آمریکا را به دلیل دست داشتن در سیاست‌هایی که او آن‌ها را «تضعیف دموکراسی» نامید، ممنوع اعلام کرد گوزو

حمله اسلام‌گرایان در بورکینافاسو ۵۳ کشته برجای گذاشت؛ خشم مردم از ناتوانی مقامات در مهار شورشیان🔺 حمله اسلام‌گرایان در بورکینافاسو ۵۳ کشته برجای گذاشت؛ خشم مردم از ناتوانی مقامات در مهار شورشیان ▪ ستیزه‌جویی اسلام‌گرایان در ۴ سال گذشته هزاران کشته بر جای گذاشته و بیش از یک میلیون نفر را وادار به ترک خانه‌هایشان کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

بیانیه‌ی رسمی فدراسیون فوتبال اردن درباره شکایت از بازیکن تیم زنان ایرانبیانیه‌ی رسمی فدراسیون فوتبال اردن درباره شکایت از بازیکن تیم زنان ایران فدراسیون فوتبال اردن با انتشار بیانیه‌ای رسمی درباره شکایت خود از بازیکن تیم ملی زنان ایران زهره_کودایی اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز پاسخی به این شکایت نداده است توهین و تهمت به ورزشکار ایرانی بدون سند و مدرک قابل قبول نیست. بسوزد دل او که زهره_کودایی ندارد.