هنوز چشم انتظارِ آن پیامکم...

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 74 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

همان مقرری بیکاری ناچیزِ یک میلیون تومانی را به خیلی‌ها ندادند! هنوز چشم انتظارِ آن پیامکم...

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیکاری یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کارگران است؛ کارگری که حق بیمه می‌پردازد و سه درصد از حق بیمه ماهانه او قرار است در صندوق بیمه بیکاری برای روز مبادا ذخیره شود، باید بتواند بسیار ساده از مقرری بیمه بیکاری که یک حقِ صد درصد قانونی‌ست، بهره‌مند شود، اما در عمل اصلاً اینگونه نیست.

۲۵اسفند ماه۹۸ بود که محمد شریعتمداری در توئیتر خود نوشت: «برای پیشگیری از شیوع ‫کرونا‬ و حفظ سلامت کارگران‬ مشمول ‫ قانون کار و تأمین اجتماعی‬ که شغل خود را از دست داده‌اند، ازاین‌پس برای ثبت درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری نیست.» این درحالی‌ست که کارگرانی که عادی بیکار شده‌اند در این بین بیش از دیگران متضرر شده‌اند؛ چراکه در شش ماه اخیر هیچ مورد بررسی پرونده اتفاق نیفتاده و به بیکارشدگان عادی نیز بعد از اردیبهشت، ریالی مقرری بیکاری پرداخت نشده است؛ بیکارشدگان عادی یعنی کسانی که به دلیل خاتمه قرارداد یا تعدیل بیکار شده‌اند، اگر زود ثبت‌نام کرده باشند نهایتاً در فروردین و اردیبهشت یک میلیون تومان گرفته‌اند و بعد از آن، دیگر هیچ! بسیاری از این بیکارشدگان نیز هنوز در انتظار پاسخ وزارت کار هستند و علیرغم ماه‌ها انتظار، هنوز...

کریمی مهم‌ترین مشکل و کاستی را عدم تفکیک بیکارشدگان در سامانه می‌داند و می‌گوید: در اسفندماه قرار شد کارفرمایانی که به دلیل کرونا دچار مشکل شده‌اند اما کارگران خود را اخراج نکرده‌اند مورد حمایت قرار بگیرند و دولت سه ماه به کارگران آنها حقوق بدهد. این حقوق که در واقع حقوق بیکاری نیست و فقط یک کمک معیشتی کروناست، قرار بود ۵۰ درصد حداقل مزد مصوب اداره کار شد یعنی حدود یک میلیون تومان.

«بعد از چهار سال کار کردن به عنوان کارگر پیمانکاری در یکی از ادارات برق استان اصفهان، در پایان خردادماه بیکار شدم؛ یعنی بعد از خاتمه قراردادِ سه ماهه من را تعدیل کردند؛ ابتدای تیر برای بیمه بیکاری ثبت‌نام کردم. گفتند پیامکش می‌آید اما هنوز که هنوز هست این پیامک نیامده! هنوز برای تشکیل پرونده منتظرم!

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینیصدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مایل به پیگیری سریع واکسن کروناویروس جدید و صدور مجوز برای آن قبل از پایان مرحله سوم آزمایش‌های بالینی آن است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ماشینی که آینده رنو به موفقیت آن بستگی دارد - BBC News فارسیاین هفته در جهان خودرو؛ برنامه مدیر جدید رنو برای خروج از بحران و تحول در کارخانه، پرواز آزمایشی اولین ماشین پرنده ژاپنی، مدلی از ماشین جیمز باند برای کودکان و نامگذاری ماه‌نورد تویوتا.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

سفرهای اخیر نشان داد مردم کرونا را هنوز جدی نگرفته‌اندویروس_کرونا را جدی بگیریم | عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی مردم هنوز خطر و سرعت انتقال ویروس کرونا آن را جدی نگرفته‌اند از این رو همچنان به تکرار عادت‌های گذشته خود مانند مسافرت ادامه می‌دهند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مجلس تا برخورد با متخلفان پرونده ویلموتس آن را دنبال خواهد کردیک عضو فراکسیون ورزش مجلس: *مجلس تا برخورد با متخلفان پرونده ویلموتس آن را دنبال خواهد کرد *تاکنون چندین جلسه در این رابطه تشکیل شده *وزیر ورزش توضیحاتی را ارائه کردند اما همکاران قانع نشدند *طرح سوال به قوت خود باقی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پایان نشست کمیسیون مشترک برجام/ اشمید: همه طرف‌های توافق هسته‌ای بر حفظ آن تاکید دارندمعاون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا بعد از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام: مهم است که ببینیم طرفین در پیدا کردن راه‌حلی برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران متحد هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »