هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند/ وجود ۷۰ هزار کیلومتر رودخانه در اماکن جمعیتی

10/10/1398 11:27:00 ق.ظ

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: توسعه شهرهای ما کاملاً نامتوازن است و علت آن سکونتگاه های غیررسمی است و ما با عشق این سکونتگاه ها را توسعه دادیم.

وی افزود: چرا با در اختیار داشتن علم، خرد، اندیشه، دانش و این همه ابزار و تجهیزات در مقابل حوادث نگران هستیم؟ چرا با بارش یک برف نسبتاً سنگین این همه مشکلات برای مردم ایجاد می شود؟ علت اینکه با یک بارندگی این همه مشکل برای مردم اهواز ایجاد می شود، چیست؟

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: در بارندگی اخیر اهواز دیدم که جوی آبی که آب های سطحی را هدایت کند، وجود ندارد که البته سطح بارندگی بالا بود و با وجود اینکه متوسط بارندگی ۱۵۰ میلی متر در سال زراعی است، ۸۸ میلی متر در عرض دو ساعت باریده شد همچنین بعد ۱۵ سال هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند در حالیکه بین ۱۹ تا ۴۵ هزار نفر بم کشته داده بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

سفر ظریف به روسیه و چین در پایان ضرب‌الاجل گام پنجم: برجام در آستانه فروپاشی استمحمدجواد_ظریف چند روز مانده پایان ضرب‌الاجل گام پنجم کاهش تعهدات، به مسکو و پکن سفر کرد و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در دیدار با اوگفت که در صورت عدم بازگشت ایالات متحده به این توافق، برجام در خطر فروپاشی و توافقی است که دیگر وجود ندارد.

حال روانی جامعه خوب نیست/آمار خشونت در ساوه نگران کننده استرییس دادگستری ساوه: *آمار خشونت در ساوه نگران کننده است *حال روانی جامعه خوب نیست *عصبانیت مردم و نبود سلامت روانی در زندگی روزمره مردم حتی در رانندگی نیز نمایان است *اگر آینده جامعه اصلاح نشود خطرناک است اصلاح رو با خداحافظی اغاز کنید! وقتی که ولایت فقیه ایران را اشغال و اموال و ثروت ملت را به غنیمت گرفته چگونه انتظار دارید وضع روحی مردم خوب باشد . مرتکه مفتخور

ظریف در مسکو: روابط ایران با روسیه راهبردی استظریف: روابط ما با روسیه روابطی راهبردی است و در همین چارچوب نیاز است به صورت مداوم هماهنگی، همفکری و رایزنی در مورد مسائل مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی با یکدیگر داشته باشیم نوکر روسیه چطورشد؟ اروپا و آمریکا تو برجام خوب بودند ،یهویی روسیه بهترین شد؟ اصلاح طلب یعنی دروغگو به نظر میاد بیشتر روابط پدر و پسری است

رقم صادرات نفت در بودجه 99 غیرواقعی استآن‌طور که برآیند اظهارنظرهای کارشناسی نشان می‌دهد، هیچ‌کدام از آگاهان اقتصادی امکان صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت را، که درآمد 48 هزار میلیارد تومانی آن در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی شده، باور ندارند و می‌گویند این رقم در بهترین حالت 300 هزار بشکه در روز خواهد بود.

درپی ضربه به حزب‌الله عراق؛ ایران می‌گوید هرگز به آمریکایی‌ها در عراق حمله نکرده استدر پی حملات شدید هوایی آمریکا به پایگاه‌های شبه‌نظامیان نزدیک به ایران که چندین کشته از جمله در میان جمهوری اسلامی بدجوری خودشو خراب کرده کسکش ها ریدن به خودشون😂 راست میگە، ایران نبودە، آخوندها و جیرەبگیرهاشون بودند.

ظریف: اروپا تعهداتش را در مورد برجام انجام نداده است | DW | 30.12.2019وزیر خارجه ایران بار دیگر کشورهای اروپایی را به اجرای تعهدات خود در برجام فراخواند و به آنها هشدار داد که به فکر اقدامات تنبیهی علیه ایران نباشند. ظریف، روسیه و چین را متحدانی دانست که کنار ایران ایستاده‌اند. اتفاقا در این مورد شورای امنیت نمیتونه کاری کنه چون وت روسیه وچین قبول نمیشه و با رای گیری تحریم ها یرمیگردن وزیر خارجه «جمهوری اسلامی» گه خورد.

اسماعیل نجار صبح سه شنبه ۱۰ دی در نخستین همایش همدان، استان تاب آور، اظهار کرد: انتظار است با به کار بستن تجربیات جهانی تا سال ۲۰۳۰ همه استان های کشور برای کاهش تلفات جانی و مالی طرح تاب آوری انجام شود..هادی ملکی در هفتادوسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با اشاره به هشدار وزارت بهداشت در خصوص وضعیت بهداشت روانی جامعه اظهار کرد: آمارهایی که از سوی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در خصوص وضعیت سلامت روانی و افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه منتشر می‌شود، بیانگر آن است که حال روانی جامعه ناخوش است.به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف شامگاه یکشنبه (8 دی‌ماه) در هنگام ورود به روسیه در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف سفر خود به این کشور گفت: روابط ما با روسیه روابطی راهبردی است و در همین چارچوب نیاز است به صورت مداوم هماهنگی، همفکری و رایزنی در مورد مسائل مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی با یکدیگر داشته باشیم.

وی افزود: چرا با در اختیار داشتن علم، خرد، اندیشه، دانش و این همه ابزار و تجهیزات در مقابل حوادث نگران هستیم؟ چرا با بارش یک برف نسبتاً سنگین این همه مشکلات برای مردم ایجاد می شود؟ علت اینکه با یک بارندگی این همه مشکل برای مردم اهواز ایجاد می شود، چیست؟ رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: در بارندگی اخیر اهواز دیدم که جوی آبی که آب های سطحی را هدایت کند، وجود ندارد که البته سطح بارندگی بالا بود و با وجود اینکه متوسط بارندگی ۱۵۰ میلی متر در سال زراعی است، ۸۸ میلی متر در عرض دو ساعت باریده شد همچنین بعد ۱۵ سال هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند در حالیکه بین ۱۹ تا ۴۵ هزار نفر بم کشته داده بود. نجار با طرح این سوال که در سیلاب فروردین چرا این اتفاق رخ داد و ۲۵ استان را درگیر کرد؟ افزود: خسارت ۳۵ هزار میلیارد تومانی در زیرساخت های کشاورزی، مسکن و صنایع در سیلاب فروردین به کشور تحمیل شد. سفر ظریف به مسکو و پکن درحالی انجام شد که تنها چند روز تا پایان ضرب‌الاجل جمهوری اسلامی برای اجرای گام پنجم کاهش تعهدات برجامی باقی مانده است و به گفته مجتبی ذوالنور، رییس کمیسیون امنیت مجلس دهم، از آنجایی که گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ۱۴ آبان با دستور حسن روحانی عملیاتی شد و طبق ضرب‌الاجل دو ماهه ایران گام بعدی کاهش تعهدات اواسط دی ماه برداشته خواهد شد. وی با بیان این سوال که علت اینکه جامعه را تاب آور نکردیم، چیست؟ پاسخ داد: چون نگاه جامع نگر نداریم و این علت تاب آور نبودن جامعه است و به موضوع پیشگیری کمتر توجه کردیم و یا اصلاً توجه نکردیم. رئیس دادگستری شهرستان ساوه در ادامه با اشاره به افزایش پرونده‌های با موضوع جرایم علیه اشخاص و خشونت در جامعه گفت: وقتی مردم هر روز شاهد درگیری‌های برخی از مسئولین هستند که بیشتر جنبه شخصی دارد، از این وضعیت عصبانی می شوند و جامعه ناآرام می‌شود. معاون وزیر کشور با تأکید بر اینکه ریسک‌محور نیستیم و پاسخ محوریم، ادامه داد: فقط به دنبال این هستیم تا حادثه ای رخ دهد و کاری برای مردم انجام دهیم. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، دوشنبه نهم دی ماه پس از دیدار و گفت‌وگو با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در یک کنفرانس خبری مشترک سخت می‌گفت درباره پیامد خروج آمریکا از برجام، از این توافق به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ دیپلماسی نام برد اما تاکید کرد برجام با خروج آمریکا اکنون در خطر فروپاشی قرار دارد. وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در جامعه این است که مدیریت بحران را نمی شناسیم در حالیکه در مدیریت بحران، مردم اساس کار هستند و باید همکاری کنند و همه دستگاه های اجرایی کشور در بحران ها مسئولیت دارند و کسی که استنکاف از مسئولیت کند، به تخلفات اداری ارجاع داده می شود. انتهای پیام.

نجار با انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرها، اظهار کرد: وظایف خود را در ساخت و سازها درست انجام نمی دهیم در حالیکه رعایت اصول ساخت و سازها در مساکن و استفاده از کارگران خبره و آموزش دیده تلفات مالی و جانی را کاهش خواهد داد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به ترتیب به روسیه و چین سفر کرده است.. وی با اشاره به سیل فروردین ادامه داد: در کل فروردین ماه ۷۶ نفر جان خود را از دست دادند که شش نفر در قمیشان، ۱۵ نفر به علت صاعقه، دو نفر در کلاله و مینودشت، دو نفر در مازندران و ۲۱ نفر در شیراز ناجوانمردانه جان خود را از دست دادند. معاون وزیر کشور با بیان اینکه هیچ کس نگفت همکاران ما اگر در پلدختر مردم را با قوه قهریه بیرون نمی بردند، چه فاجعه ای رخ می داد؟ افزود: در قم رودخانه را به پارکینگ تبدیل کردند و هنگامی که چهار نفر را سیل می برد، آن موقع همه دنبال مدیریت بحران می گردند.» او به جزییات گفت‌وگوهای خود با لاوروف اشاره نکرد اما گفت: «درباره اینکه ایران، روسیه، چین و دیگر کشورهایی که همفکر ما هستند و چگونه می‌توانند با سیاست‌های خلاف قانون آمریکا برای از بین بردن برجام همکاری کنند تبادل نظر کردیم و اینکه اروپایی‌ها راتشویق کنیم که به تعهدات خود در برجام عمل کنند. نجار با تأکید بر اینکه دستکاری هایی که در طبیعت انجام دادیم چقدر به ضرر ما خواهد بود، تصریح کرد: توسعه شهرهای ما کاملاً نامتوازن است و علت آن سکونتگاه های غیررسمی است و ما با عشق این سکونتگاه ها را توسعه دادیم. ملکی با تاکید بر اینکه اگر آینده جامعه اصلاح نشود خطرناک است، تصریح کرد: نسلی که امروز در فضای کنونی جامعه با این میزان آسیب اجتماعی تربیت می‌شود، قطعا در آینده با چالش‌های اجتماعی خطرناکی مواجه می‌شود. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه اگر به آموزه های دینی معتقدیم باید در این بخش طور دیگری نگاه کنیم، تأکید کرد: باید شهرها و روستاها را تاب آور کنیم و آموزش دهیم تا با فرهنگسازی جلوی خسارت های بیشتر را بگیریم.» ظریف همچنین به رایزنی‌های منطقه‌ای خود با وزیر خارجه روسیه نیز اشاره کرد و گفت: «طرح صلح هرمز ایران مورد حمایت روسیه قرار دارد و ما هم همواره از نقش مثبت روسیه تقدیر و از طرح روسیه درباره امنیت خلیج فارس استقبال کردیم» و علاوه بر این «با همتای روس خود درباره مسائل سوریه، عراق، افغانستان و سایر موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرده است.

نجار افزود: بخشی از کشته ها به علت گرفتن عکس سلفی رخ می دهد، آیا رفتار ما در حوادث درست است؟ به طور مثال اصول کار در زمان زلزله را آموزش داده ایم که پناهگیری امن است اما با این وجود همه به سراغ آسانسور می روند. وی خطاب به مسئولان گفت: دائم المطالبه باشید چرا که پیگیری معجزه می کند تا بتوانیم مشکلات را کاهش دهیم چرا که گاهی یک لولای در جلوی بسیاری از خسارت ها را خواهد گرفت؛ به طور مثال در حادثه مسجد ارگ اگر لولای در دوطرفه بود این همه تلفات رخ نمی داد یا لوسترهای مجامع و مساجد در برخی از اماکن حوادث زیادی را به بار می آورد.» ظریف درباره دلیل سفر خود به روسیه و چین گفت: «ما همکاری‌های خوبی با روسیه و چین داریم و مسکو و پکن دو همکار استراتژیک و شریک راهبردی ما هستند بنابراین گفت‌وگوها میان سه کشور ادامه خواهد یافت و سفر به چین نیز در قالب مشورت‌های مستمری صورت گرفته است که میان ما وجود دارد. باید اخلاق و وجدان را در جامعه نهادینه کرده و در خصوص حقوق اجتماعی و شخصی فضای اجتماع را بیدار و حساس کنیم. نجار با بیان اینکه ۱۴۶ هزار کیلومتر رودخانه در سطح کشور وجود دارد که ۷۰ هزار کیلومتر آن در اماکن جمعیتی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: وقت آن نرسیده به اخطارها گوش دهیم؟ اگر قرار است خانه ای بسازیم به جای ۱۰۰ متر ۸۰ متر بسازیم و ۲۰ متر را صرف کیفیت کنیم. انتهای پیام .»، از تحریم‌های آمریکا علیه ایران انتقاد کرد و خواستار مقابله جامعه بین‌المللی از جمله چین با یک جانبه گرایی شد.