هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند/ وجود ۷۰ هزار کیلومتر رودخانه در اماکن جمعیتی

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند

31/12/2019 11:27:00 ق.ظ

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: توسعه شهرهای ما کاملاً نامتوازن است و علت آن سکونتگاه های غیررسمی است و ما با عشق این سکونتگاه ها را توسعه دادیم.

وی افزود: چرا با در اختیار داشتن علم، خرد، اندیشه، دانش و این همه ابزار و تجهیزات در مقابل حوادث نگران هستیم؟ چرا با بارش یک برف نسبتاً سنگین این همه مشکلات برای مردم ایجاد می شود؟ علت اینکه با یک بارندگی این همه مشکل برای مردم اهواز ایجاد می شود، چیست؟

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس: ایران همکاری با تروریست‌ها در سوریه، یمن و لبنان را متوقف کند پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد توضیحات دفتر رییس‌جمهوری در پی برخی شایعات درباره دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: در بارندگی اخیر اهواز دیدم که جوی آبی که آب های سطحی را هدایت کند، وجود ندارد که البته سطح بارندگی بالا بود و با وجود اینکه متوسط بارندگی ۱۵۰ میلی متر در سال زراعی است، ۸۸ میلی متر در عرض دو ساعت باریده شد همچنین بعد ۱۵ سال هنوز نفهمیدیم چند نفر در زلزله بم کشته شدند در حالیکه بین ۱۹ تا ۴۵ هزار نفر بم کشته داده بود.

نجار با طرح این سوال که در سیلاب فروردین چرا این اتفاق رخ داد و ۲۵ استان را درگیر کرد؟ افزود: خسارت ۳۵ هزار میلیارد تومانی در زیرساخت های کشاورزی، مسکن و صنایع در سیلاب فروردین به کشور تحمیل شد.وی با بیان این سوال که علت اینکه جامعه را تاب آور نکردیم، چیست؟ پاسخ داد: چون نگاه جامع نگر نداریم و این علت تاب آور نبودن جامعه است و به موضوع پیشگیری کمتر توجه کردیم و یا اصلاً توجه نکردیم. headtopics.com

معاون وزیر کشور با تأکید بر اینکه ریسک‌محور نیستیم و پاسخ محوریم، ادامه داد: فقط به دنبال این هستیم تا حادثه ای رخ دهد و کاری برای مردم انجام دهیم.وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در جامعه این است که مدیریت بحران را نمی شناسیم در حالیکه در مدیریت بحران، مردم اساس کار هستند و باید همکاری کنند و همه دستگاه های اجرایی کشور در بحران ها مسئولیت دارند و کسی که استنکاف از مسئولیت کند، به تخلفات اداری ارجاع داده می شود.

نجار با انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرها، اظهار کرد: وظایف خود را در ساخت و سازها درست انجام نمی دهیم در حالیکه رعایت اصول ساخت و سازها در مساکن و استفاده از کارگران خبره و آموزش دیده تلفات مالی و جانی را کاهش خواهد داد.وی با اشاره به سیل فروردین ادامه داد: در کل فروردین ماه ۷۶ نفر جان خود را از دست دادند که شش نفر در قمیشان، ۱۵ نفر به علت صاعقه، دو نفر در کلاله و مینودشت، دو نفر در مازندران و ۲۱ نفر در شیراز ناجوانمردانه جان خود را از دست دادند.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه هیچ کس نگفت همکاران ما اگر در پلدختر مردم را با قوه قهریه بیرون نمی بردند، چه فاجعه ای رخ می داد؟ افزود: در قم رودخانه را به پارکینگ تبدیل کردند و هنگامی که چهار نفر را سیل می برد، آن موقع همه دنبال مدیریت بحران می گردند.

نجار با تأکید بر اینکه دستکاری هایی که در طبیعت انجام دادیم چقدر به ضرر ما خواهد بود، تصریح کرد: توسعه شهرهای ما کاملاً نامتوازن است و علت آن سکونتگاه های غیررسمی است و ما با عشق این سکونتگاه ها را توسعه دادیم.رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه اگر به آموزه های دینی معتقدیم باید در این بخش طور دیگری نگاه کنیم، تأکید کرد: باید شهرها و روستاها را تاب آور کنیم و آموزش دهیم تا با فرهنگسازی جلوی خسارت های بیشتر را بگیریم. headtopics.com

یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود احسان حدادی؛ پرهزینه‌ترین ورزشکار ایران در المپیک، آخر شد کاردینال آمریکایی سابق به اتهام تعرض جنسی به نوجوان ۱۶ ساله تحت پیگرد قرار گرفت

نجار افزود: بخشی از کشته ها به علت گرفتن عکس سلفی رخ می دهد، آیا رفتار ما در حوادث درست است؟ به طور مثال اصول کار در زمان زلزله را آموزش داده ایم که پناهگیری امن است اما با این وجود همه به سراغ آسانسور می روند.وی خطاب به مسئولان گفت: دائم المطالبه باشید چرا که پیگیری معجزه می کند تا بتوانیم مشکلات را کاهش دهیم چرا که گاهی یک لولای در جلوی بسیاری از خسارت ها را خواهد گرفت؛ به طور مثال در حادثه مسجد ارگ اگر لولای در دوطرفه بود این همه تلفات رخ نمی داد یا لوسترهای مجامع و مساجد در برخی از اماکن حوادث زیادی را به بار می آورد.

نجار با بیان اینکه ۱۴۶ هزار کیلومتر رودخانه در سطح کشور وجود دارد که ۷۰ هزار کیلومتر آن در اماکن جمعیتی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: وقت آن نرسیده به اخطارها گوش دهیم؟ اگر قرار است خانه ای بسازیم به جای ۱۰۰ متر ۸۰ متر بسازیم و ۲۰ متر را صرف کیفیت کنیم.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

سفر ظریف به روسیه و چین در پایان ضرب‌الاجل گام پنجم: برجام در آستانه فروپاشی استمحمدجواد_ظریف چند روز مانده پایان ضرب‌الاجل گام پنجم کاهش تعهدات، به مسکو و پکن سفر کرد و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در دیدار با اوگفت که در صورت عدم بازگشت ایالات متحده به این توافق، برجام در خطر فروپاشی و توافقی است که دیگر وجود ندارد.

حال روانی جامعه خوب نیست/آمار خشونت در ساوه نگران کننده استرییس دادگستری ساوه: *آمار خشونت در ساوه نگران کننده است *حال روانی جامعه خوب نیست *عصبانیت مردم و نبود سلامت روانی در زندگی روزمره مردم حتی در رانندگی نیز نمایان است *اگر آینده جامعه اصلاح نشود خطرناک است اصلاح رو با خداحافظی اغاز کنید! وقتی که ولایت فقیه ایران را اشغال و اموال و ثروت ملت را به غنیمت گرفته چگونه انتظار دارید وضع روحی مردم خوب باشد . مرتکه مفتخور

ظریف در مسکو: روابط ایران با روسیه راهبردی استظریف: روابط ما با روسیه روابطی راهبردی است و در همین چارچوب نیاز است به صورت مداوم هماهنگی، همفکری و رایزنی در مورد مسائل مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی با یکدیگر داشته باشیم نوکر روسیه چطورشد؟ اروپا و آمریکا تو برجام خوب بودند ،یهویی روسیه بهترین شد؟ اصلاح طلب یعنی دروغگو به نظر میاد بیشتر روابط پدر و پسری است

رقم صادرات نفت در بودجه 99 غیرواقعی استآن‌طور که برآیند اظهارنظرهای کارشناسی نشان می‌دهد، هیچ‌کدام از آگاهان اقتصادی امکان صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت را، که درآمد 48 هزار میلیارد تومانی آن در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی شده، باور ندارند و می‌گویند این رقم در بهترین حالت 300 هزار بشکه در روز خواهد بود.

درپی ضربه به حزب‌الله عراق؛ ایران می‌گوید هرگز به آمریکایی‌ها در عراق حمله نکرده استدر پی حملات شدید هوایی آمریکا به پایگاه‌های شبه‌نظامیان نزدیک به ایران که چندین کشته از جمله در میان جمهوری اسلامی بدجوری خودشو خراب کرده کسکش ها ریدن به خودشون😂 راست میگە، ایران نبودە، آخوندها و جیرەبگیرهاشون بودند.

ظریف: اروپا تعهداتش را در مورد برجام انجام نداده است | DW | 30.12.2019وزیر خارجه ایران بار دیگر کشورهای اروپایی را به اجرای تعهدات خود در برجام فراخواند و به آنها هشدار داد که به فکر اقدامات تنبیهی علیه ایران نباشند. ظریف، روسیه و چین را متحدانی دانست که کنار ایران ایستاده‌اند. اتفاقا در این مورد شورای امنیت نمیتونه کاری کنه چون وت روسیه وچین قبول نمیشه و با رای گیری تحریم ها یرمیگردن وزیر خارجه «جمهوری اسلامی» گه خورد.