هنوز موج اول کرونا در کشور مهار نشده است/ کرونا آزمون و خطایی مدیریت نمی‌شود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عضو کمیته اپیدمیولوژی ستاد کرونای تهران: *هنوز موج اول کرونا در کشور مهار نشده است *اینکه کشور وارد موج سوم کرونا شده اظهارنظر غلطی است *نوسانات مشاهده شده در آمار ابتلای بیماری پیک‌های مختلف اپیدمی است *کرونا آزمون و خطایی مدیریت نمی‌شود

دکتر حمید سوری عضو هیات علمی گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا با اشاره به وقوع پیک سوم کرونا در تهران و برخی دلایل وقوع آن، عنوان کرد: تهران نسبت به سایر استان‌های کشور ویژگی‌های خاصی دارد، لذا کنترل و مدیریت اپیدمی و بحران در این کلان شهر مستلزم برنامه‌ریزی و سیاستگذاری‌های ویژه‌تری است.

دکتر سوری با بیان اینکه الگوهای ابتلا نیز تغییر زیادی نداشته، اظهار کرد: برخلاف برخی گفته‌ها جمعیت مبتلایان نیز تغییری نکرده، بر اساس مطالعات صورت گرفته میانگین سنی مرگ ناشی از کرونا در تهران طی سه ماهه اول اپیدمی یعنی از اواخر بهمن تا اردیبهشت حدود ۶۹.۵ سال بوده و الان هم حدود ۶۹ سال است و یا میانگین سنی مبتلایان حدود ۵۵ سال بوده که الان نیز تفاوت‌ چشمگیری نکرده است.

وی با بیان اینکه بالا و پایین شدن و نوسانات مشاهده شده در آمار ابتلای بیماری پیک‌های مختلف اپیدمی نامیده می‌شود، گفت: برخی از پیک‌ها و نوسانات بزرگ‌ترند که بر این اساس کشور ما الان وارد پیک سوم شده، بنابراین توجه به این اصطلاحات در زمان اظهار نظر در این رابطه ضروری است. این عضو هیات علمی دانشگاه تبعات انتشار اخبار ضد ونقیض و هچنین انتقال پیام‌های‌ نادرست به جامعه را بسیار خطرناک دانست و گفت: به عنوان نمونه بارها در رابطه با آمار مبتلایان بدون علامت، آمار واقعی مبتلایان، زمان تولید دارو واکسن و برخی موضوعات دیگر، اظهارات ضد و نقیضی مطرح شده که هیچ‌کدام مستندات علمی درست و قابل دفاعی ندارد، گاها همین مسایل به تغییر رفتار و عملکرد افراد جامعه در قبال بیماری، رهاسازی پروتکل‌ها و عادی سازی شرایط و در نتیجه شعله‌ور شدن مجدد اپیدمی منجر می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ هر ۱۱ دقیقه یک نفر در کرمانشاه بستری می‌شود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ شمار شهرهای دارای «وضعیت قرمز» در ایران رو به افزایش استایران هم اکنون در جدول جهانی کشورهایی که با کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند، جایگاه سیزدهم را از لحاظ شمار مبتلایان، جایگاه دهم را در موضوع بیشترین شمار مرگ و میر و جایگاه چهارم را به عنوان کشوری با بیشترین بیمار در وضعیت بحرانی دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در افغانستان؛ شناسایی 5 مورد مثبت در شبانه‌روز گذشتهسلام پیرو هدایتگرترین پرچم به سوی امام مهدی ع باشیم. امام باقرع فرمودند: در میان پرچم ها، پرچمی هدایتگر تر از یمانی نیست... احمد_الحسن_فرستاده_امام_مهدی آمده ما را به‌سوی صاحبمان فرامی‌خواند وظیفه ماست دعوتش را لبیک بگوییم. تحقیق 👇 ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موج سوم کرونا - تهران- عکس خبری تسنیم - Tasnimبا شروع موج سوم شیوع ویروس کرونا در ایران و دستورات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا مبنی بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، مردم تهران در اجرای این طرح تلاش دارند تا هرچه زودتر کویید19 را شکست دهند و گاها برخی افراد با رعایت نکردن عدم فاصله در مکان های عمومی اجرای این طرح را نادیده میگیرند،بسیاری از کسبه و تاکسی داران با کشیدن پلاستیک فاصله اجتماعی را رعایت کرده و به اجرای این طرح پرداخته اند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شناسایی 1767 مورد جدید ابتلا به کرونا در آفریقای جنوبی طی یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاثیر کرونا در ایران بر دانش‌آموزان افغانستانی؛ عدم توانایی خرید گوشی‌های هوشمند و اینترنت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »