هری پاتر, جی. کی. رولینگ

هری پاتر, جی. کی. رولینگ

هنرپیشه 'هری پاتر' از اظهارات خالق اثر فاصله گرفت | DW | 09.06.2020

دانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد. تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را 'توهین‌آمیز' دانسته‌اند.

09/06/2020 04:52:00 ب.ظ

دانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد. تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را 'توهین‌آمیز' دانسته‌اند.

دانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد. تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را 'توهین‌آمیز' دانسته‌اند.

هنرپیشه"هری پاتر" از اظهارات خالق اثر فاصله گرفتدانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد. تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را"توهین‌آمیز" دانسته‌اند.

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021 بنیاد برومند: ۵۴۰ ایرانی تبعیدی در چهار دهه گذشته ربوده یا کشته شده‌اند | DW | 28.07.2021

دانیل ردکلیف، ایفاگر نقش هری پاتر در سری فیلم‌های پرماجرای این رمان پرفروش با اظهارات ج. ک. رولینگ نویسنده این اثر مرزبندی کرده است. او نخستین کسی نیست که از موضع رولینگ درباره زنان تراجنسیتی انتقاد می‌کند.دانیل ردکلیف گفته که امیدوار است اظهارات خانم ج. ک. رولینگ به شهرت و محبوبیت رمان هری پاتر لطمه نزند. او در پاسخ به خانم نویسنده ۵۴ ساله گفته است:"زنان تراجنسیتی هم زن هستند".

سخنان ایفاگر نقش هری پاتر در رسانه‌های جمعی بریتانیا، از جمله گاردین، بازتاب یافته است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدنویسنده هری پاتر آخر هفته پیش، در یک پیام توییتری با لحنی مسخره‌آمیز از زنان تراجنسیتی یاد کرده و گفته بود برای نامیدن"این گونه زنان" باید واژه دیگری ابداع شود. headtopics.com

ج. ک. رولینگ، نویسنده رمان موفق هری پاتر، برای چندمین بار درباره زنان تراجنسیتی اظهاراتی به زبان آورد که از سوی فعالان آزادی‌های جنسیتی مورد انتقاد قرار گرفته است.تشکل آمریکایی پیکار با تبعیض علیه هم‌جنس‌گرایان (Glaad) در واکنش به اظهارات اخیر رولینگ او را"بیرحم" دانست و گفت که این نویسنده با انگ زدن به افراد تراجنسیتی، از ایدئولوژی مخربی پیروی می‌کند که عامدانه سعی دارد"هویت جنسیتی افراد" را مخدوش کند؛ و این موضع را نمی‌توان بخشید.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدج. ک. رولینگ این برداشت از سخنانش را سوءتعبیر دانست و در چندین پیام توییتری تصریح نمود که به حقوق افراد تراجنسیتی احترام می‌گذارد.رولینگ در توضیحاتی که لزوما پس گرفتن اظهارات قبلی‌اش نبود، نوشت که"جنسیت بیولوژیک یک واقعیت است، و اگر جنسیت واقعی نباشد، واقعیت زندگی زنان تحریف می‌شود و عشق میان هم‌جنس‌گرایان را نیز ناممکن می‌سازد».

ادامه مطلب: DW فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

بد نگفت ک گفت بجای زن بایستی اسم دیگه ای برای آنها انتخاب کرد. وقتی ی زن رفتارهای مردانه داره نباید اونو در گروه زنها قرار داد

جو بایدن: مرگ فلوید چرخشی در تاریخ آمریکا بود | DW | 09.06.2020جورج فلوید امروز در هوستون به خاک سپرده می‌شود. جو بایدن با دختر مقتول گفتگو کرد و از نقطه عطفی در تاریخ آمریکا سخن گفت. رئيس سفیدپوست پلیس پورتلند استعفا کرد و جای خود را به یک مأمور سیاه‌پوست داد. کاش یکی حواسش باشه به دختر مقتول هم دست پر نزنه این مردک عوامل موثر بر تغییرات نظام اجتماعی هر جامعه ای نشان از شدت یا ضعف ساختار فرهنگی و اجتماعی و سیاسی اونجامعه داره ، فلوید بعنوان یه انسان قابل احترام بود ولی آیا تا قبل از این حادثه افراد درخشانتری در جامعه آمریکا مورد بی عدالتی قرار نگرفته بودند؟؟ آیا فرآیند تبعیض نژادی معکوس شده؟ احتمالا یکی حواسش بود زیادی نچسبه به دختره😂😂😂 این هپروتی اگه ریس جمهور بشه عملا باعث خشنودی چپولهای اروپایی و چین و رسیه میشه، و پروژه سقوط قدرت آمریکا تکمیل میشه

كاشف تانژانت؛ نقطه برخورد با دايره | DW | 09.06.2020۲۰خرداد ۳۱۹: ۱۰۸۰ سال پيش در چنين روزی ابوالوفا بوزجانی در بوزجان نزديک تربت جام خراسان زاده شد. او را پيشگام اندازه‌گيری دقيق طول جغرافيايی می‌دانند.

کرونا در جهان: هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به وخامت اوضاع | DW | 09.06.2020رئیس سازمان جهانی بهداشت نسبت به سهل‌انگاری در مبارزه با کرونا هشدار داده است. به گفته او بیشتر جمعیت جهان همچنان در معرض خطر ابتلا به ویروس جدید کروناست و کاهش تدابیر احتیاطی بزرگترین خطر در مبارزه با این بیماری است. مرتیکه احمق دروغگو، This Particular black dies matter خفه شو

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ | DW | 09.06.2020اینو از کجا اودن چه خوب از بس ك جهانپور دروغ گفت گفتن بزا بره ديگ

کره شمالی تماس و گفت‌وگو با کره جنوبی را متوقف می‌کند | DW | 09.06.2020کره شمالی قصد دارد تمامی تماس‌های خود با کره جنوبی را قطع کند. کره جنوبی متهم شده است که از فعالیت تبلیغاتی مخالفان کره شمالی جلوگیری نمی‌کند. روند بازگشت کره شمالی به جامعه بین‌المللی از چندی پیش متوقف شده است.

عکس روز: آمریکا در آتش | DW | 09.06.2020عکس روز: آمریکا در آتش 'بنکسی' معتقد است این تنها سیاه‌پوستان نیستند که باید پس از کشته شدن جورج فلوید علیه نژادپرستی مبارزه کنند. این گرافیتی‌کار بریتانیایی ابتدا در اینستاگرامش نوشته بود بهتر است دهانش را ببندد و تنها به سیاهان گوش کند. بعدا اما نظرش را تغییر داد و نوشت: 'من چرا باید ساکت بمانم؟ این مشکل آنها نیست، مشکل من است.' به نظر او 'سیستم سفید' رنگین‌پوست‌ها را به حال خود رها کرده است. چه نمايش مضحكي است ؛ براي دفاع از حقوق سياپوستا بود ، جو انزجار تنفر و عدم اعتماد از سياپوستا را مجدد در جهان رشد و چند تن ديگر را با به غليان در اوردن احساسات نژاد پرستانه به كشتن داد يا اهداف گلوباليستا بود كه آنها را وجه المصاله و قرباني كرد؟؟؟؟ نژاد پرستی پاسخ نژاد پرستی نیست