هنرپیشه 'هری پاتر' از اظهارات خالق اثر فاصله گرفت | DW | 09.06.2020

09/06/2020 04:52:00 ب.ظ

دانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد. تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را 'توهین‌آمیز' دانسته‌اند.

هری پاتر, جی. کی. رولینگ

دانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد. تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را 'توهین‌آمیز' دانسته‌اند.

دانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد. تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را 'توهین‌آمیز' دانسته‌اند.

هنرپیشه"هری پاتر" از اظهارات خالق اثر فاصله گرفتدانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد. تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را"توهین‌آمیز" دانسته‌اند.

دانیل ردکلیف، ایفاگر نقش هری پاتر در سری فیلم‌های پرماجرای این رمان پرفروش با اظهارات ج. ک. رولینگ نویسنده این اثر مرزبندی کرده است. او نخستین کسی نیست که از موضع رولینگ درباره زنان تراجنسیتی انتقاد می‌کند.دانیل ردکلیف گفته که امیدوار است اظهارات خانم ج. ک. رولینگ به شهرت و محبوبیت رمان هری پاتر لطمه نزند. او در پاسخ به خانم نویسنده ۵۴ ساله گفته است:"زنان تراجنسیتی هم زن هستند".

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

بد نگفت ک گفت بجای زن بایستی اسم دیگه ای برای آنها انتخاب کرد. وقتی ی زن رفتارهای مردانه داره نباید اونو در گروه زنها قرار داد

جو بایدن: مرگ فلوید چرخشی در تاریخ آمریکا بود | DW | 09.06.2020جورج فلوید امروز در هوستون به خاک سپرده می‌شود. جو بایدن با دختر مقتول گفتگو کرد و از نقطه عطفی در تاریخ آمریکا سخن گفت. رئيس سفیدپوست پلیس پورتلند استعفا کرد و جای خود را به یک مأمور سیاه‌پوست داد. کاش یکی حواسش باشه به دختر مقتول هم دست پر نزنه این مردک عوامل موثر بر تغییرات نظام اجتماعی هر جامعه ای نشان از شدت یا ضعف ساختار فرهنگی و اجتماعی و سیاسی اونجامعه داره ، فلوید بعنوان یه انسان قابل احترام بود ولی آیا تا قبل از این حادثه افراد درخشانتری در جامعه آمریکا مورد بی عدالتی قرار نگرفته بودند؟؟ آیا فرآیند تبعیض نژادی معکوس شده؟ احتمالا یکی حواسش بود زیادی نچسبه به دختره😂😂😂 این هپروتی اگه ریس جمهور بشه عملا باعث خشنودی چپولهای اروپایی و چین و رسیه میشه، و پروژه سقوط قدرت آمریکا تکمیل میشه

كاشف تانژانت؛ نقطه برخورد با دايره | DW | 09.06.2020۲۰خرداد ۳۱۹: ۱۰۸۰ سال پيش در چنين روزی ابوالوفا بوزجانی در بوزجان نزديک تربت جام خراسان زاده شد. او را پيشگام اندازه‌گيری دقيق طول جغرافيايی می‌دانند.

کرونا در جهان: هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به وخامت اوضاع | DW | 09.06.2020رئیس سازمان جهانی بهداشت نسبت به سهل‌انگاری در مبارزه با کرونا هشدار داده است. به گفته او بیشتر جمعیت جهان همچنان در معرض خطر ابتلا به ویروس جدید کروناست و کاهش تدابیر احتیاطی بزرگترین خطر در مبارزه با این بیماری است. مرتیکه احمق دروغگو، This Particular black dies matter خفه شو

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ | DW | 09.06.2020اینو از کجا اودن چه خوب از بس ك جهانپور دروغ گفت گفتن بزا بره ديگ

کره شمالی تماس و گفت‌وگو با کره جنوبی را متوقف می‌کند | DW | 09.06.2020کره شمالی قصد دارد تمامی تماس‌های خود با کره جنوبی را قطع کند. کره جنوبی متهم شده است که از فعالیت تبلیغاتی مخالفان کره شمالی جلوگیری نمی‌کند. روند بازگشت کره شمالی به جامعه بین‌المللی از چندی پیش متوقف شده است.

عکس روز: آمریکا در آتش | DW | 09.06.2020عکس روز: آمریکا در آتش 'بنکسی' معتقد است این تنها سیاه‌پوستان نیستند که باید پس از کشته شدن جورج فلوید علیه نژادپرستی مبارزه کنند. این گرافیتی‌کار بریتانیایی ابتدا در اینستاگرامش نوشته بود بهتر است دهانش را ببندد و تنها به سیاهان گوش کند. بعدا اما نظرش را تغییر داد و نوشت: 'من چرا باید ساکت بمانم؟ این مشکل آنها نیست، مشکل من است.' به نظر او 'سیستم سفید' رنگین‌پوست‌ها را به حال خود رها کرده است. چه نمايش مضحكي است ؛ براي دفاع از حقوق سياپوستا بود ، جو انزجار تنفر و عدم اعتماد از سياپوستا را مجدد در جهان رشد و چند تن ديگر را با به غليان در اوردن احساسات نژاد پرستانه به كشتن داد يا اهداف گلوباليستا بود كه آنها را وجه المصاله و قرباني كرد؟؟؟؟ نژاد پرستی پاسخ نژاد پرستی نیست

فرهنگ و هنر هنرپیشه"هری پاتر" از اظهارات خالق اثر فاصله گرفت دانیل ردکلیف، ایفاگر اصلی فیلم‌های هری پاتر از مواضع نویسنده این رمان موفق انتقاد کرد.جورج فلوید امروز سه‌شنبه (نهم ژوئن) در پیرلند در نزدیکی هوستون در تگزاس به خاک سپرده می‌شود.از زندگی خصوصی ابوالوفا بوزجانی آگاهی چندانی در دست نيست.بر پایه برآوردهای سازمان جهانی بهداشت، وضعیت پاندمی کرونا در سراسر جهان رو به وخامت است.

تاکنون افراد و محافل بسیاری اظهارات ج. ک.   خاکسپاری جورج فلوید در هوستون با مراسم رسمی همراه خواهد بود. رولینگ درباره زنان تراجنسیتی را"توهین‌آمیز" دانسته‌اند. او در سه رشته كشف‌ها و نوآوری‌هايی كرد: برای نخستين بار در رصدخانه‌ای كه در بغداد بنيان نهاد، يک ابزار سنگی چهارضلعی و يك شش‌ضلعی ساخت و توسط آن توانست طول جغرافيايی بغداد را اندازه بگيرد. دانیل ردکلیف، ایفاگر نقش هری پاتر در سری فیلم‌های پرماجرای این رمان پرفروش با اظهارات ج. او روز دوشنبه به همراه همسرش در هوستون حدود یک ساعت با بستگان جورج فلوید دیدار و گفت‌وگو کرد. ک. دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید آدهانوم هشدار می‌دهد، در کشورهایی که وضعیت در آنها رو به بهبود است، کاهش تدابیر احتیاطی بزرگترین خطر است.

رولینگ نویسنده این اثر مرزبندی کرده است. نامزد اصلی حزب دموکرات تصریح کرد: «به گمان من در تاریخ آمریکا چرخشی عظیم در زمینه آزادیهای شهروندی، حقوق مدنی و رفتار عادلانه با مردم رخ داده است». هم اكنون دهانه‌ای بر كره ماه به ياد و گراميداشت او نامگذاری شده است. او نخستین کسی نیست که از موضع رولینگ درباره زنان تراجنسیتی انتقاد می‌کند. دانیل ردکلیف گفته که امیدوار است اظهارات خانم ج. این خواستی است که از آغاز اعتراضات به مرگ جورج فلوید مطرح شده است. ک. در كنار این قضیه او ادعا كرد"قضیه مغنی" يا سینوسها را اثبات كرده است. رولینگ به شهرت و محبوبیت رمان هری پاتر لطمه نزند. به گفته او مأموران پلیس باید"رفتاری مناسب و شایسته" داشته باشند. در هفته‌های گذشته به ویژه شمار تازه مبتلایان در آمریکای جنوبی به شدت افزایش یافته است.

او در پاسخ به خانم نویسنده ۵۴ ساله گفته است:"زنان تراجنسیتی هم زن هستند". سخنان ایفاگر نقش هری پاتر در رسانه‌های جمعی بریتانیا، از جمله گاردین، بازتاب یافته است. او در پیامی توییتری گفت که این تصمیم را"از صمیم قلب" گرفته است. بيرونی و ابن نديم نام چندين كتاب حتا در رشته موسيقی را به او نسبت داده‌‌‌‌اند كه در دست نيستند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید نویسنده هری پاتر آخر هفته پیش، در یک پیام توییتری با لحنی مسخره‌آمیز از زنان تراجنسیتی یاد کرده و گفته بود برای نامیدن"این گونه زنان" باید واژه دیگری ابداع شود. ج. در اعتراضات از او خواسته شده بود که جای خود را به یک همکار سیاه‌پوست بدهد. ک. تاریخ.

رولینگ، نویسنده رمان موفق هری پاتر، برای چندمین بار درباره زنان تراجنسیتی اظهاراتی به زبان آورد که از سوی فعالان آزادی‌های جنسیتی مورد انتقاد قرار گرفته است. در همین زمینه:. تشکل آمریکایی پیکار با تبعیض علیه هم‌جنس‌گرایان (Glaad) در واکنش به اظهارات اخیر رولینگ او را"بیرحم" دانست و گفت که این نویسنده با انگ زدن به افراد تراجنسیتی، از ایدئولوژی مخربی پیروی می‌کند که عامدانه سعی دارد"هویت جنسیتی افراد" را مخدوش کند؛ و این موضع را نمی‌توان بخشید. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید ج. ک. رولینگ این برداشت از سخنانش را سوءتعبیر دانست و در چندین پیام توییتری تصریح نمود که به حقوق افراد تراجنسیتی احترام می‌گذارد.

رولینگ در توضیحاتی که لزوما پس گرفتن اظهارات قبلی‌اش نبود، نوشت که"جنسیت بیولوژیک یک واقعیت است، و اگر جنسیت واقعی نباشد، واقعیت زندگی زنان تحریف می‌شود و عشق میان هم‌جنس‌گرایان را نیز ناممکن می‌سازد». تاریخ .