هنرپیشه‌ای که بی هالیوود جهانی شد | DW | 30.09.2019

30/09/2019 10:25:00 ق.ظ

هنرپیشه‌ای که بی هالیوود جهانی شد ۳۴ سال پیش در چنین روزی سیمون سینیوره در روستایی در نورماندی فرانسه درگذشت. #روزشمار_چهره‌های_تاریخی

روزشمار_چهره‌های_تاریخی, روزشمار چهره‌های تاریخی

هنرپیشه‌ای که بی هالیوود جهانی شد ۳۴ سال پیش در چنین روزی سیمون سینیوره در روستایی در نورماندی فرانسه درگذشت. روزشمار_چهره‌های_تاریخی

۳۰ سپتامبر ۱۹۸۵: ۳۴ سال پیش در چنین روزی سیمون سینیوره در روستایی در نورماندی فرانسه درگذشت. می‌گفت: «مردم باید از کار حکومت‌هایشان سر درآورند.»

پدرش یک وکیل یهودی‌‌تبار لهستانی و هنگام تولد او افسر ارتش فرانسه در آلمان اشغالی بود.در زندگینامه‌‌اش"خاطرات بخش‌‌ناپذیر" می‌نویسد: «دو سالم بود که پدر و مادرم به پاریس برگشتند و از آن پس رابطه‌‌شان آرام آرام به سردی گرایید.»۱۹ ساله بود که می‌خواست حقوق بخواند ولی آلمانیها فرانسه را اشغال کردند، پدرش خانواده را ترک کرد و او تأمین هزینه خانواده را به عهده گرفت و مدتی آموزگار تقویتی شد: «دیری نپایید که یکی از آشنایانم با آنکه هیچ تجربه‌ای در روزنامه‌‌نگاری و منشی‌‌گری نداشتم مرا به یکی از روزنامه‌های همدست با آلمان‌های اشغالگر معرفی کرد و چون کسی از هویتم آگاه نشد، مدتی دستیار سردبیر روزنامه"پاریسی کوچک" شدم.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

فردی که طالبان انگشت‌اش را در انتخابات قبلی قطع کرده بود دوباره در انتخابات شرکت کردصفی‌الله یکی از رأی دهندگان در افغانستان که پس از قطع انگشت اش توسط طالبان امروز شنبه 28 سپتامبر

موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریمدادستان تهران گفت: ما موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریم و در تصمیمات قضایی رأفت و جدیت را در حدی که اسلام جایز شمرده است، لحاظ کنیم.

سوپروایزی که از 'بلک‌ لیست' سردرآورد و در نهایت خانه‌نشین شدزندگی پیرمرد قصه ما چکیده سختی‌های زیستِ طبقه‌ی کارگر ایرانی است؛ زندگی‌ای که با دوندگی و کار زیر آفتاب سوزان جنوب شروع شد و با «بلک لیست یا «لیست سیاه» به خانه‌نشینی مبدل شد.

موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریمدادستان تهران با تأکید بر ضرورت برخورد با توزیع کنندگان مشروبات و گردانندگان پارتی‌ها افزود: کسانی که فضای آلوده، آسیب زا را در جامعه بوجود آورده‌اند، امنیت جامعه را هدف قرار داده و باید با آنان به جدیت برخورد شود

گوشی‌هایی که دیگر کار نمی‌کنند؛ قاچاق تلفن همراه در ایراناخیرا در ایران اعلام شد ۳۰ هزار گوشی تلفن همراه که به صورت غیرقانونی ثبت شده‌ بودند شناسایی و غیرفعال شده‌اند.

همه مسئولان و مردم در خصوص نقش پول در انتخابات نگران‌اند/ صلاحیت هیچ‌ نماینده‌ای به خاطر رایی که در مجلس داده رد نشده استسخنگوی شورای نگهبان در خصوص اصلاح قانون انتخابات گفت: بارها گفته‌ام قانون انتخابات ما ناقص و حداقلی است و در خصوص برخی اقدامات سکوت کرده است. هرچند تلاش کردیم اما باز هم از نمایندگان می‌خواهیم برای تصویب این قانون تلاش کنند.

سیمون سینیوره (Simone Signoret) در ویسبادن آلمان زاده شد.دوباره در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اشتراک کرد به کاندیدای مورد نظرش رأی داد.دادستان تهران گفت: ما و در تصمیمات قضایی رأفت و جدیت را در حدی که اسلام جایز شمرده است، لحاظ کنیم.به گزارش خبرنگار ایلنا، در شصت سالگی تقاضای بازنشستگی نکرد.

پدرش یک وکیل یهودی‌‌تبار لهستانی و هنگام تولد او افسر ارتش فرانسه در آلمان اشغالی بود. در زندگینامه‌‌اش"خاطرات بخش‌‌ناپذیر" می‌نویسد: «دو سالم بود که پدر و مادرم به پاریس برگشتند و از آن پس رابطه‌‌شان آرام آرام به سردی گرایید. امان اضافه کرد، صفی الله بدون هیچ ترس در انتخابات ریاست جمهوری سال 2019 نیز اشتراک کرد با رأی خود به نظام «طالبانی» نه گفت.» ۱۹ ساله بود که می‌خواست حقوق بخواند ولی آلمانیها فرانسه را اشغال کردند، پدرش خانواده را ترک کرد و او تأمین هزینه خانواده را به عهده گرفت و مدتی آموزگار تقویتی شد: «دیری نپایید که یکی از آشنایانم با آنکه هیچ تجربه‌ای در روزنامه‌‌نگاری و منشی‌‌گری نداشتم مرا به یکی از روزنامه‌های همدست با آلمان‌های اشغالگر معرفی کرد و چون کسی از هویتم آگاه نشد، مدتی دستیار سردبیر روزنامه"پاریسی کوچک" شدم. القاصی ادامه داد: ما و در تصمیمات قضایی رأفت و جدیت را در حدی که اسلام جایز شمرده است، لحاظ کنیم.» ۲۰ ساله بود که با ایو آلِگره کارگردان سینمایی آشنا شد و از آن پس به هنرپیشگی روی آورد: «هرگز از ایو نخواستم که زندگی‌اش را به هم بزند ولی او این کار را کرد و با من پیوند زناشویی بست. بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی نیز با دست به دست کردن عکس صفی الله از این اقدام او ستایش کردند.» ۲۷ ساله بود که پس از آخرین فیلمش به کارگردانی همسرش که درباره جدایی بود، از او جدا شد و با خواننده بلندآوازه ایو مونتان ازدواج کرد. قبلا همین شرکت برای حفظ نیروی کار با تجربه‌اش خیلی مایه می‌گذاشت؛ مثلاً هر سال وقتی دولت درصد افزایش حداقل حقوق را اعلام می‌کرد، شرکت علاوه بر درصد اعلام شده دولت، به همان میزان و گاهی بیش از آن، به حقوق نیروی کارش اضافه می‌کرد تا کارگران ماهرش را از دست ندهد ولی حالا که تعدیل ساختاری با قدرت کاربردی می‌شود، دیگر به نیروی کار ماهر اعتنایی ندارد چون کافی‌ست اراده بکند، آنقدر بیکار متخصص وجود دارد که با حقوق کمتر، با کمال میل حاضر به کار هستند.

۲۹ ساله بود که به همراه نیروهای چپ"فراخوان استوکولم" را که در دفاع از ممنوعیت جنگ افزارهای هسته‌ای بود، امضا کرد و به این خاطر کمونیست خوانده شد: «من و ایو با کمونیستها در بسیاری از موارد همنوایی داشتیم، شاید هم در همه موارد ولی هیچگاه در حزب کمونیست عضو نبودیم.. دادستان تهران در بخشی از سخنان خود با تأکید بر ضرورت برخورد با توزیع کنندگان مشروبات و گردانندگان پارتی‌ها افزود: کسانی که فضای آلوده، آسیب زا را در جامعه بوجود آورده‌اند، امنیت جامعه را هدف قرار داده و باید با آنان به جدیت برخورد شود.» او برای بازی در فیلم"اتاقی در طبقه بالا" اسکار گرفت ولی به او روادید ورود به آمریکا و اجازه بازی در فیلم‌‌های هالیوودی را ندادند. او همواره از اعتصاب کارگران برای حقوق بهتر، اسکان محترمانه پناهجویان و استقلال الجزایر فعالانه دفاع می‌کرد. سیمون سینیوره در ۶۴ سالگی در شمال فرانسه درگذشت. وی تأکید کرد: احکام باید به نحوی مدیریت و اجرا شود که جنبه اصلاحی داشته و رویکرد کنترلی آن فراموش نشود و تخفیفات و تسهیلاتی را که در فرایند اجرا می‌توان برای متهم قائل شد؛ اعم از مرخصی، آزادی مشروط و سایر موارد نیز لحاظ شود. تاریخ . چراکه تاثیر شیوه کار و گفتگوهای این کارگر در میان کارگران و همکاران مانند خاری در قلبش فرو می‌رفت، به خصوص زمانی که شنید او در میان کارگران چند شرکت در حال جمع‌آوری عضو برای یک اتحادیه کارگری است؛ این را که مدیر شنید، دیگر تردید نکرد؛ مطمئن شد که باید این خطر بالقوه برای موقعیت شغلی خود را از کار اخراج کند؛ پیرمرد قصه ما بی‌خبر از این تصمیم‌گیری‌ها وقتی برای مرخصی به خانه رفته بود، به اواطلاع دادند به دفتر شرکت در تهران برود و تسویه حساب کند؛ به قول همکارانش، پشت سرش می‌گفتند: "این عمو، حالیش نیست کجا زندگی می‌کنه و عقل معاش نداره و هنوز به دنبال اتحادیه و سندیکا است.