هنرهای اسلامی-ایرانی منبع الهام مدرنیته برای جواهرات کارتیه

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هنرهای اسلامی-ایرانی منبع الهام مدرنیته برای جواهرات کارتیه بیشتر بخوانید🔽

اشکال هندسی، هم‌نشینی آبی فیروزه‌ای با سبز زمردی و دیگر ظواهر فریبنده هنر اسلامی در ابتدای قرن بیستم الهام‌بخش شرکت صاحب نام «کارتیه» برای دمیدن روح مدرنیته در طراحی مجموعه‌ای تازه از جواهرات خود بوده است.

بازدیدکنندگان از این نمایشگاه در آثار به عرضه شده شاهد پیوند‌های شگفت‌‌انگیز میان جواهرات لوکس و طرح‌های چشم نواز کاشی‌کاری مساجد، پارچه‌هایی با نقوش عثمانی و جعبه‌های منبت‌کاری شده ایرانی هستند. در گزارش خبرگزاری فرانسه از این نمایشگاه آمده است: لویی کارتیه، نوه بنیانگذار خانه جواهرات کارتیه با الهام ازجنبش هنر نو در ابتدای قرن بیستم تلاش کرده بود که «چیزهایی تازه، شاید ملهم از هنر روسیه و یا شاید از هنر ایران به مشتریان عرضه کند» اما به ظاهر هنر ایرانی در این میان برنده شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اصلاح کنید هنر ایرانی دوره اسلامی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

باکو رانندگان ایرانی را آزاد کرد؛ ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شدبعد از چند هفته از زمان دستگیری دو راننده کامیون ایرانی، جمهوری آذربایجان صبح پنجشنه این دو نفر را آزاد کرد. برادران ؟! همسایه وزارت خارجه و شخص آقای خطیب زاده را شرمنده فرمودند!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نهادهای حقوق بشری: آزار و اذیت روزنامه‌نگاران زن ایرانی افزایش یافته استسازمان حقوق بشری «آرتیکل 19» در گزارشی به همراه کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران نوشت که روند آزار زنان روزنامه‌نگار ایرانی مقیم خارج از کشور از سوی مقامات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

باکو دو راننده کامیون ایرانی را آزاد کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ورود غیرقانونی کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شدسازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایران ورود غیرقانونی رانندگان و اتباع ایرانی به منطقه قره‌باغ و لاچین جمهوری آذربایجان را ممنوع اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی به لطف بی عرزگی این آخوندا. شماها آدم شدید وگرنه اینها سرزمین های اجدادی ما هستند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار نسبت به نفرت‌پراکنی و آزار جنسی خبرنگاران زن ایرانی | DW | 20.10.2021سازمان حقوق بشری آرتیکل ۱۹ و کمیته دفاع از روزنامه‌نگاران از افزایش آزار جنسی روزنامه‌نگاران زن ایرانی خبر داده‌اند. این دو سازمان خواستار حمایت بین‌المللی از زنان خبرنگار در ایران و خارج از ایران شده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نادر انقطاع، فیزیکدان ایرانی-آمریکایی و پیشگام فناوری نانو _ به عبارت دیگربرنامه این هفته به عبارت دیگر: ' نادر انقطاع؛ ساخت کامپیوتری به ضخامت یک تار مو؟' انجمن جهانی فیزیک سال گذشته مدال اسحاق نیوتن را به نادر انقطاع فیزیکدان ایرانی-آمریکایی به علت تحقیقات او بروی فرامواد و تاثیر نور بر آنها اهدا کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »