هند 50 هزار نیرو به منطقه مرزی با چین اعزام کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت هند طی ماه‌های گذشته دست کم 50 هزار نیروی نظامی به منطقه مرزی با چین اعزام کرده است. - خبرگزاری آناتولی

28.06.2021به گزارش خبرگزاری بلومبرگ به نقل از چهار مقام هندی، این کشور برای حفاظت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود 50 هزار نیروی دیگر را به منطقه جامو و کشمیر و لادک در مرزی شمال غربی این کشور با چین اعزام کرده‌است.

بر اساس این گزارش، مقامات هندی افزوده‌اند که به منطقه مذکور علاوه بر نیروهای اضافی سلاح‌های سنگین و ناوگان هوایی متشکل از جنگنده‌ها نیز به این منطقه منتقل شده‌است. به گفته این مقامات، هند در حال حاضر 450 هزار عنصر نظامی شامل شبه‌نظامیان و 200 هزار سرباز را در مرز این کشور با چین دارد.از سوی دیگر، ارتش هند تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده‌ است.

گفتنی است که اختلاف مرزی بین هند و چین از دهه‌های گذشته همواره یک معضل سیاسی و نظامی بین دو کشور بوده که در چند مورد نیز به درگیری‌های خونین بین نیروهای دو کشور ختم شده است. در آخرین درگیری خونین بین نیروهای مرزی هند و چین که در ماه ژوئن 2020 رخ‌ داد، 20 نظامی هندی جان خود را از دست دادند. این یکی از شدیدترین درگیری‌های نظامی بین دو کشور بعد از سال 1975 میلادی به حساب می‌آید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ بیش از 12 هزار مبتلای جدید و 140 فوتی طی یک روزبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته 12 هزار و 351 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده، 140 بیمار دیگر جان باخته‌اند و 32 شهر نیز در وضعیت قرمز قرار دارند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرداخت انعام ۱۶ هزار دلاری برای هات‌داگ، سیب‌زمین و نوشیدنیهشت پیشخدمت بار می‌توانستند مبلغ انعام را بین خود تقسیم کنند اما تصمیم گرفتند چهار کارمند آشپزخانه را نیز در این بخشش سخاوتمندانه سهیم کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بانک مرکزی: متوسط قیمت مسکن در تهران 29 میلیون و 670 هزار تومان است/ مسکن گران شد؟- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimمتوسط قیمت_مسکن در تهران ۲۹ میلیون تومان این قیمت نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳ درصد و ۵۶.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد باز خوبه ۳۰ تومن نیست
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شبکه حقوق بشر سوریه: رژیم اسد بیش از 14 هزار نفر را در زندان زیر شکنجه کشته استشبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد که رژیم اسد از ابتدای آغاز جنگ داخلی در این کشور از مارس 2011 تا کنون 14 هزار و 338 نفر از جمله 173 کودک و 74 زن را در زندانها زیر شکنجه کشته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پلمب مرکزی با ۷ هزار دستگاه تولید ارز دیجیتال/ استفاده از پلیس اطفال در کلانتری‌ها/ ایجاد مرکز ۲۰۰ نفره بازتوانی معتادان متجاهر کودکرییس پلیس تهران بزرگ با اشاره به شناسایی مرکزی با ظرفیت ۱۴ هزار دستگاه تولید ارز دیجیتال گفت: در این مرکز ۷ هزار دستگاه فعال بود و اکنون پلمب شده و اقدامات قضایی در خصوص آن در حال انجام است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »