هند, خشونت, پلیس, درگیری‌ها و شورش ها, درگیری‌های مذهبی‌, قانون

هند, خشونت

هند؛ تقدیر از «پلیس قهرمان» در جریان خشونت‌های دهلی

هند؛ تقدیر از «پلیس قهرمان» در جریان خشونت‌های دهلی

28/02/2020 08:06:00 ب.ظ

هند ؛ تقدیر از « پلیس قهرمان» در جریان خشونت ‌های دهلی

«من قهرمان نیستم. من سوگند یاد کرده‌ام که از هر هند یِ در معرض خطر محافظت کنم. تنها وظیفه‌ام را انجام داده‌ام زیرا حاضر نبودم که مردم در ساعت گشت‌زنیِ من کشته شوند.»

یک پلیس هندی که توانسته بود در جریان خشونت‌های مذهبی دهلی، به کمک غیرنظامیان رفته و آنها را از مرگ نجات دهد، به عنوان «قهرمان» مورد ستایش قرار گرفت.در جریان دور جدید خشونت‌ها در هند در اعتراض به قانون جدید شهروندی بیش از ۴۰ نفر کشته و دست‌کم ۲۰۰ نفر زخمی شده‌اند.

توضیحات بازپرس ویژه قتل مشهد درمورد مرگ مهرداد سپهری در پی 'توهین' اردوغان به مکرون، فرانسه سفیرش را از ترکیه فرا خواند - BBC News فارسی کتیبه‌های دژ ساسانی در بند داغستان در خطر نابودی - BBC News فارسی

نام این پلیس «نرجا جادائون» است که در ایالت اوتارپرادش در همسایگی ایالت دهلی زندگی می‌کند. او زمانی که سه شنبۀ گذشته ۲۵ فوریه در منطقه مرزی اوتارپرادش با ایالت همسایه یعنی دهلی مشغول گشت‌زنی بوده است، ناگهان صدای شلیک گلوله را از منطقه‌ای حدودا دویست متری خود در داخل ایالت دهلی می‌شنود.

او گروهی حدودا ۵۰ نفری از شورشیان مسلح را می‌بیند که مشغول آتش زدن وسایل نقلیه هستند و ناگهان وارد خانه‌ای می‌شوند.در چنین وضعیتی جادائون تصمیم می‌گیرد که پروتکل سنتی پلیس را نقض کند و با مسئولیت خود از مرز دو ایالت بگذرد و وارد دهلی شود. در هند افسران پلیس برای عبور از مرزهای ایالتی نیاز به دریافت مجوز دارند.

او این لحظات را «وحشتناک‌ترین ۱۵ ثانیه» زندگیش توصیف می‌کند. با عبور او از مرز، دیگر اعضای تیم پلیس که همراه او در حال گشت‌زنی بودند از مرز عبور می‌کنند. او می‌گوید: «من بعدا آنچه اتفاق افتاده بود را برای مافوق خودم تعریف کردم و او نیز از تصمیم من حمایت کرد.»

نرجا جادائون این گونه ادامه می‌دهد: «کار خطرناکی بود زیرا تعداد ما کم بود و در مقابل، شورشیان نیز مسلح بودند. ابتدا سعی کردیم با آنها مذاکره کنیم اما به نتیجه‌ای نرسیدیم. سپس هشدار دادیم که پلیس حمله خواهد کرد. آنها ابتدا عقب‌نشینی کردند اما پس از چند ثانیه شروع به پرتاب سنگ و تیراندازی به طرف ما کردند.»

با این وجود نرجا جادائون و تیمش منطقه را ترک نمی‌کنند؛ تا اینکه شورشیان سرانجام از آنجا دور می‌شوند.پلیس جادائون می‌گوید: «شورشیان قصد داشتند کل منطقه را به آتش بکشند. آنها کاملاً مسلح بودند و حاضر نبودند سخن کسی را بشنوند. در آن منطقه فروشگاه‌های زیادی مملو از انبارهای بامبو وجود داشت و اگر شورشیان دست به کار می‌شدند، آتش‌سوزی بزرگی روی می‌داد و میزان تلفات در دهلی بسیار بیشتر می‌شد.»

او در واکنش به اینکه قهرمان خوانده شده است، می‌گوید: «من قهرمان نیستم. من سوگند یاد کرده‌ام که از هر هندیِ در معرض خطر محافظت کنم. تنها وظیفه‌ام را انجام داده‌ام زیرا حاضر نبودم که مردم در ساعت گشت‌زنیِ من کشته شوند. ما باید مداخله می‌کردیم.»

شیوع بالای مسمومیت‌های دارویی در کشور / داروهای اعصاب و روان در راس موارد مسومیت زا اوبراین: تحریم چندان دیگری علیه ایران باقی نمانده - BBC News فارسی پاک کردن تصویر زنان از سنگ‌های گورستانی در شمال ایران - BBC News فارسی

پیش از این نیز اقدامات کوچک مشابهی در جریان اعتراضات هندوها و مسلمانان دیده شده بود. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

واقعیت‌هایی از داخل ایران| در پی شیوع کرونا، فروش رستوران‌ها بیش از ۳۰ درصد کاهش یافتخودشون گفتن یک چهارم شده

ترکیه: در صورت وخامت اوضاع در ادلب، مهاجرت پناهجویان از ترکیه به غرب شدت خواهد یافتوزارت امور خارجه ترکیه: در صورت وخامت اوضاع در ادلب، موج مهاجرت پناهجویان از ترکیه به غرب شدت خواهد یافت کاش نمیذاشتید روسیه و امیریکا بین ایران و سوریه و ترکیه قرار بگیرن کاش کمک میکردین به سوریه تا از این نکبتی که توشه خلاص بشه نکه سربازاتون جان برکف برای اسراییل اینجوری کشته بشن

پنج کشته در اثر تیراندازی در یک شرکت آبجوسازی در آمریکا | DW | 27.02.2020کارمند اخراجی یک شرکت آبجوسازی در آمریکا در شهر میلواکی پنج نفر از همکاران خود را با شلیک گلوله به قتل رساند و سپس خود را کشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز به این رویداد واکنش نشان داد. وحشی های مهاجر اروپایی از امریکا خارج شوند آخر امنیت و تمدن خاک تو سرش حتی تا لحظه مردنش هم ثابت کرد لیاقت زنده بودن را نداشته آخه احمق کسی دیگه تو رو اخراج کرده میری همکاراتو میکشی بزن مدیر کارخانوه و مدیران مسبب رو بکش. همینه که اونا و امثالشون میدونن مردم عادی بی ارزه هستن و هر بلایی بخوان سرشون در میارن

نگرانی خانواده‌های زندانیان سیاسی از شیوع بیماری کرونا در زندان‌ها | DW | 26.02.2020با شیوع ویروس کرونا در ایران جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی خواستار آزادی یا مرخصی زندانیان شده‌اند. همسر نسرین ستوده نوشته است به دلیل احتمال بالای ورود ویروس به داخل زندان جان زندانیان به شدت در خطر است. America caused the virus with the bomb that killed soleimani کرونا بهانه ای شده برای آزادی خلافکاران ما از ایران خبر داریم. لطفا ما رو از آمار کرونای اروپا با خبر سازید.

معمای شناسایی ده‌ها مبتلا به کرونا در میان مسافران از ایران | DW | 26.02.2020تا کنون دست‌کم هفت کشور مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که قبلا در ایران بوده‌اند را شناسایی کرده‌اند. نسبت این افراد به تعداد موارد رسمی شناسایی شده در خود ایران هیچ شباهتی با دیگر کشورهای جهان ندارد. Trump caused this virus چون نسبت درست رو خود ایرانیها میتونن در بیارن.هر عددی که حکومت میده شما در ۱۰۰۰ ضرب کن عدد درست به دست میاد 😶 این آمار تکان دهنده مبتلایان به کرونا ویروس رژیم کودک کش اسرائیل را ندارید جناب دویچه؟؟؟!!! تعداد مرگ و میرهاشون رو هم؟؟؟!!! خیلی از دنیا عقبید!!! ضمنا کدوم کشورها؟ همون همسایگان اطراف که آمار خودشون رو هم ندارن؟؟؟؟

کرونا در زندان؛ تعدادی از زندانیان مشکوک به کرونا را قرنطینه کرده‌اندShahedAlavi انشالله کرونا به شما هم برسه زودتر بمیرین .ویروووس