هم‌بستگی برای رفع سرکوب از جامعه رنگین‌کمانی

27/12/1400 11:25:00 ق.ظ

«شش‌رنگ»،شبکه لزبین‌ها و ترنس‌جندرهای ایرانی از آغاز فعالیت خود به زبان‌های کُردی،عربی،ترکی علاوه بر‌ فارسی خبر داد.آن‌طور که در بیانیه منتشر شده از سوی شش_رنگ آمده است،این فعالیت از روز اول فروردین۱۴۰۱آغاز می‌شود. رنگین‌کمان_ایران گزارشshayagoldoust

علاوه بر‌زبان فارسی خبر داد.

آن‌طور که در بیانیه منتشر شده از سوی شش‌رنگ آمده است، این فعالیت از روز اول فروردین ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و تمامی اخبار، اطلاعات آموزشی و ویدیوهای خود را به چهار زبان تولید و منتشر خواهد کرد.

طبق این بیانیه، هم‌چنان زبان انگلیسی برای فعالیت‌های بین‌المللی این شبکه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و فارسی زبان مشترک باقی خواهد ماند. شش‌رنگ اهمیت روی‌آوری بسیاری از خانواده‌ها، افراد متعلق به این جامعه، متخصصین و حامیان لغو تبعیض بر اساس گرایش جنسی، هویت جنسیتی، بیان جنسیتی و شاخص‌های جنسی به این شبکه را برای طرح پرسش‌هایشان، نشان‌ دهنده این ضرورت می‌داند.

در این بیانیه تاکید شده است که زبان مشترک برای رساندن اطلاعات و آگاهی جمعی به دورترین نقاط و متنوع‌ترین بخش‌های جامعه و کسانی که ضرورتا فارسی زبان نیستند اما نیازمند این اطلاعات و دانش تولید شده هستند، ضروری است. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درخواست زلنسکی از کنگره آمریکا برای حمایت از اوکراینولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، چهارشنبه شب در یک سخنرانی تاریخی از کنگره درخواست کمک کرد و خطاب به قانونگذاران آمریکایی گفت: «ما همین الان به کمک شما نیاز داریم.» بنده خدا اگه ترامپ بود نگفته میومدکمکت . این دموکراتهای کصافط چپ خودشون تروریستن.کل دغدغشون همجنس‌گراییه. اون نانسی پلوسی عفریت مظهر هرچی کصافطه تودنیا چین کمونیست کرونا رودراوردترامپ آمریکا روقرنطینه کرداینا معترض بودن نژادپرستیه و.. توسوریه هم که بشارروزد

اسرائیل: اجازه نمی‌دهیم از ما برای دور زدن تحریم‌های روسیه استفاده شودیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل اعلام کرد کشور متبوعش اجازه نخواهد داد از آن به عنوان مسیری برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی اعمال‌شده علیه روسیه به خاطر

از داربی تا هت‌تریک؛ اصطلاحات فوتبالی از کجا آمده‌اند؟ - BBC News فارسیبسیاری از اصطلاحات فوتبالی به طور مستقیم و بدون تغییر وارد زبان فارسی شده‌اند و دانستن سرچشمه آن‌ها برای فارسی زبانان هم جذاب است. در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به معنای تعدادی از معروف‌ترین واژه‌های فوتبالی و سرچشمه آن‌ها.

تمجید آمریکا از حمایت ترکیه از اوکراینوزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با وزیر امور خارجه کشورمان خود از حمایت آنکارا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و همچنین کمک‌های ترکیه به کی‌یف قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی صلیبچیها تازه دارند متوجه میشوند حکومت تورکیه و دیگر ملتهای تورکان با علوم حق حقیقت طبیعی خردمندانه است نه با علوم ذهنی ناقص و محدود صلیبچیها. بنابرین سیستم خردمندانه حکومتی(انجمن‌مغان)تورکان با فعال شدن در کشورهای آسیای میانه بزودی در جهان الگوی اصلی حکومتهای جهان خواهد بود.

سود امریکا و اروپا از جنگ و گوشمالی اقتصادی به روس‌ها / انگلیسی‌ها از عربستان نفت می‌خواهند؟یک کارشناس بین الملل حوزه انرژی گفت: به نظر بنده جنگ اخیر درسی بود که به اروپا داده شد که باید منابع انرژی خود را متنوع کنند و از وابستگی تام به منابع روسیه دست بردارند و راه استقلال را با تامین از سایر کشورها پیدا کنند.

پدر و برادر فرزاد انصاری‌فر، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، از زندان آزاد شدندامین انصاری‌فرد و فرزندش آرمان، پدر و برادر فرزاد انصاری‌فر، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، پس از چهار هفته بازداشت، سرانجام با قرار وثیقه و به صورت موقت موقت آزاد شدند.