همکاری پژوهشگران آمریکایی با ایران در تلاش برای نجات دریاچه ارومیه

24/04/2021 04:18:00 ب.ظ

دریاچه_ارومیه, آذربایجان_غربی

دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا اعلام کرد که گروهی از پژوهشگران و مهندسان این دانشگاه در تحقیق مشترکی با دانشمندان ایرانی برای احیای دریاچه_ارومیه شرکت می‌کنند. اخبار_ایران آذربایجان_غربی

وبسایت یورک‌الرت وابسته به دانشگاه ایالتی یوتا با اعلام این خبر نوشته است که نتایج این تحقیق در طرح یک میلیارد دلاری احیای دریاچه ارومیه به کار گرفته می‌شود.در این پژوهش، سمیه سیما، استاد دانشگاه تربیت مدرس و سرپرست گروه ایرانی با گروهی از محققان دانشگاه ایالتی یوتا به رهبری پروفسور دیوید روزنبرگ همکاری می‌کند.

این پژوهشگران با بررسی داده‌های ۴۰ سال اخیر، هشت شاخص سلامت دریاچه و اکوسیستم‌های فراوان در معرض تهدید آن را تعریف کرده اند.نتایج این بررسی در آخرین شماره نشریه «هیدرولوژی: مطالعات منطقه‌ای» منتشر شده و یکی از یافته‌های کلیدی این تحقیق نشان می‌دهد که لزوما تعیین سطح آب هدف، مشکلات دریاچه ارومیه را حل نمی‌کند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

بایدن: برای مقابله با تهدیدهای ایران با متحدانمان همکاری می‌کنیمجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، شامگاه چهارشنبه 28 آوریل 2021 به وقت محلی آمریکا، در اولین سخنرانی در برابر کنگره گفت که آمریکا برای مقابله با تهدیدهای

محققان ایرانی و آمریکایی برای احیای دریاچه ارومیه همکاری می‌کننددر یک پروژه مشترک و نادر، پژوهشگران و مهندسان منابع آب ایران و آمریکا برای احیای یکی از بزرگترین دریاچه‌های آب شور جهان با یکدیگر همکاری می‌کنند. پس زاینده‌رود چی؟؟؟ دعوا نگیرن باهم ، چقدر خوبه که بعد از ۴۲ سال فریب دنیا ، بالاخره تصمیم گرفتن اتحاد عمیق خودشون رو علنی کنن .. اسرائیل هم امیدوارم دست از موشک پرانی ها برای انحراف افکار عمومی دست برداره و با شهامت چهره حقیقی خودش رو آشکار کنه ...‌

همکاری دانشمندان ایرانی و آمریکایی برای احیای دریاچه ارومیه

گفت‌وگوی رابرت مالی با اعضای شورای همکاری خلیج فارس درخصوص مذاکرات ویننماینده ویژه آمریکا در امور ایران در توییتی اعلام کرد که اعضای شورای همکاری خلیج فارس را در جریان مذاکرات وین برای احیای برجام قرار داده است‌.

جو بایدن: با متحدان‌مان برای جلوگیری از تهدید هسته‌ای ایران همکاری می‌کنیم«ما به‌منظور برخورد با تهدید‌ این کشورها از راه دیپلماسی و بازدارندگی شدید، با متحدان‌مان همکاری تنگاتنگ خواهیم داشت.» خوبه دو دسته شدید.یکی با حرفهای اینجوری متحدین خودتون رو مشغول کنید و گروه بایدن،مشغول خیانت.آخر کار هم همه چیز از دست متحدین رفته و از شما لجن ها هم خبری نیست.۴۳ سال همین کار رو با ملت ایران کردید و صداهاشون رو بریدید و دولت هم، هم چپاول هم بعنوان ابزار جاسوسی استفاده کردید چون خجالت میکشد بگوید با خامنه‌ای همکاری میکنیم، پای متحدان را بمیان میکشد تا فشار افکار عمومی داخل آمریکا و اسرائیل و کشورهای عربی کمتر شود بایدن_کارتر_دوم Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا اعلام کرد که گروهی از پژوهشگران و مهندسان این دانشگاه در تحقیق مشترکی با دانشمندان ایرانی برای احیای دریاچه ارومیه شرکت می‌کنند.سخنرانی بادین در کنگره بایدن بایدن به مناسبت گذشت 100روز از آغاز دوره ریاست جمهوری‌اش، اظهار داشت: «گفتمان امروز در شرایطی استثنایی است.این پژوهش مشترک میان محققان دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا و محققان دانشگاه تربیت مدرس ایران انجام می‌شود و قرار است نتیجه یافته‌های آن در برنامه احیای دریاچه ارومیه ایران (که بالغ بر یک میلیارد دلار برآورد شده است) به کار گرفته شود.در اقدامی بسیار کم‌سابقه، استادان دانشگاه‌های ایران و آمریکا همکاری مشترکی را برای تحقیق در مورد احیای دریاچه ارومیه انجام دادند.

وبسایت یورک‌الرت وابسته به دانشگاه ایالتی یوتا با اعلام این خبر نوشته است که نتایج این تحقیق در طرح یک میلیارد دلاری احیای دریاچه ارومیه به کار گرفته می‌شود. در این پژوهش، سمیه سیما، استاد دانشگاه تربیت مدرس و سرپرست گروه ایرانی با گروهی از محققان دانشگاه ایالتی یوتا به رهبری پروفسور دیوید روزنبرگ همکاری می‌کند.آمریکا مجددا حرکت خود را آغاز کرده و از پانخواهد نشست، آمریکا اکنون آماده است تا پس از 100 روز حرکت خود را از سرگیرد». این پژوهشگران با بررسی داده‌های ۴۰ سال اخیر، هشت شاخص سلامت دریاچه و اکوسیستم‌های فراوان در معرض تهدید آن را تعریف کرده اند. امری که باعث افزایش شوری آب و به خطر افتادن حیات میگو‌های آبزی دریاچه شده است. نتایج این بررسی در آخرین شماره نشریه «هیدرولوژی: مطالعات منطقه‌ای» منتشر شده و یکی از یافته‌های کلیدی این تحقیق نشان می‌دهد که لزوما تعیین سطح آب هدف، مشکلات دریاچه ارومیه را حل نمی‌کند. او گفت: «طی رایزنی‌هایم با پرزیدنت شی (جین بینگ) به او اطلاع دادم که ما رقابت را تایید می‌کنیم» اما در مقابل «با اقدام‌های تجاری نادعادلانه می‌جنگیم» و «از حضور نظامی قوی در مناطق اقیانوس‌های هند و آرام محافظت کرده» و «از دفاع از حقوق بشر دست بر نخواهیم داشت». دریاچه ارومیه خواهرخوانده دریاچه بزرگ نمکی یوتا است و در دو دهه گذشته حدود ۹۵ درصد حجم آبش از دست رفته است. دریاچه «گریت سالت» در ایالت یوتای آمریکا شباهت‌های بسیاری به دریاچه ارومیه دارد و در سال‌های اخیر از این دو دریاچه نمک با عنوان «خواهرخوانده» یاد می‌شود .

. این در حالی است که از میان رفتن آب دریاچه همینطور می‌تواند مشکل گرد و غبار برای پنج میلیون ساکن حوضه دریاچه ایجاد کند.